Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Polen Filitresini Takıldığı Kapağı Tutan Vida

Hakan Yüce

Soru

Merhaba ,

haftasonu aracın sağ ön koltuğunun önuünde bir plastik parça buldum. Biraz araştırdım polen filitresnin yanındaki kapak olduğunu anladım. Kapak yerinde  fakat resimde de görüleceği üzere vidası yoktu. Servisi aradım getirin bir şeyler ayarlarız v.s. cinsinden bir muhabbet oldu muhtemelen anlatamadım durumu. Servise uzak ve muhtemelenen bakima kadar uğrayamayacağım. Kısa vade de bu kapağın yerinde olmamasının bir zararı olur mu?  Yerinde olmazsa klima sistemine toz girer mi? Bir sakıncası olur mu?  Bu civatanın  ebatlarını bilsem kendim de takarım.  Civata ebatlatrını bilen var mı? Civatacıdan temin edebilirim.

Teşekkürler. 

polen.JPG

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

O kapak normalde vida olamadanda duruyor olması lazım.Çünkü vidayı söktükten sonra kapağın üzerinde iki tane kulak var.Onları elinle sıkıp kapağı öyle çıkarıyorsun.Benim aracımında yoktu o vidası.Çeşitli çaplarda birkaç vida denedim.Güzel kavrayanını kullandım.Yan yolcu ayak basılan yer temizse o kapağın olmamasının zararı olmaz.Ama ayak basılan yer tozlu pis v.s ise oradan içeri bişeyler çekebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu kapağın resmini biraz geriden çekermisiniz? Nedeni ise başıma gelen bir olay; orda klima ile alakalı bir yer daha doğrusu bir klima/motor kanalı var. Ben ordaki kapağı ters takmışım ve başta yolcu tarafı olmak üzere resmen alev üflüyordu. Kablolar falan ateş gibiydi. Eğer bir ısınma başlarsa muhakkak bir vida uydurun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün servise uğradım resmi gösterdim. Bu civatadan istiyorum dedim.  Yedek parçaya yönlendirdiler onlarda bir ustaya yönledirdi. Ustaya resmi gösterdim. Orada civata olmuyor dedi. Yakındaki bir F3,5  gösterdi bakalım bunda da yoktur dedi. telefonun ışığı ile baktık gerçekten ondada yoktu. Vidaya gerek yok  bunlar tırnaklı dedi. Ayrıldım servisten. :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçenlerde aracımın polen filtresini değistirirken farkettim kapağin vida ayağı kırık vida yok daha önce yetkili serviste polen filtresi değişmisti. Aradan 1 yıl gecti garanti bittiği için ben kendim değiseyim dedim vida ariyorum ama yok kapağın vida ayağıda kırık muhtemelen serviste değisirken kırdılar ve gözükmeyecek bir yer olmasından dolayı ne olsa müsteri anlamaz . Bende 1 yıl sonra  polen filtresini değişirken farkettim. Polen filtresini düzgünce hava akiş yönüne uygun degişerek kapaği kapattım ama kapak emanet gibi duruyor orda sağlam bir ayak darbesi veya sarsıntıda düşebilir mi? Acaba bu kapağı ve vidayı nereden temin edebilirim internet üzerinden aradım bulamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
18.07.2017 - 14:07 tarihinde, Hakan Yüce yazdı:

Çevaplar için teşekkürler. Sanırım kapağı ben iyi otuturamadım. cünkü çok kolay yerinden çıkıyor. Civatacıya uğrayıp çeşitli ebatlarda vida alayım. daha uzaktan çekilmiş resminide ekliyorum.

Capture2.JPG

Burada sigorta kutusunu koruyan kapak görünmüyor.

7 saat önce, Tolga Doğan yazdı:

Geçenlerde aracımın polen filtresini değistirirken farkettim kapağin vida ayağı kırık vida yok daha önce yetkili serviste polen filtresi değişmisti. Aradan 1 yıl gecti garanti bittiği için ben kendim değiseyim dedim vida ariyorum ama yok kapağın vida ayağıda kırık muhtemelen serviste değisirken kırdılar ve gözükmeyecek bir yer olmasından dolayı ne olsa müsteri anlamaz . Bende 1 yıl sonra  polen filtresini değişirken farkettim. Polen filtresini düzgünce hava akiş yönüne uygun degişerek kapaği kapattım ama kapak emanet gibi duruyor orda sağlam bir ayak darbesi veya sarsıntıda düşebilir mi? Acaba bu kapağı ve vidayı nereden temin edebilirim internet üzerinden aradım bulamadım.

Polen filtresi kapağının vidası yok. Ancak o kapağın geçtiği daha büyük plastik bir kapak daha var. Sadece polen filtresi kapağı ise, kodu AV6N-19D672-EA görünüyor. Erol oto yardımcı olur sanırım. Geçici olarak çift taraflı bir bant vs de yapabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçen günlerde Ankara Şaşmaz da bi dükkânın önünde kocaman yazıyla klimaci yazan biyere gittim polen filtresi değişimi yaparmisiniz dedim adam araci görünce bana gaz pedalı nin sökülmesi gerektiğini söyledi aracı yeni aldım hakikaten böyle midir bunların polen filtresi gaz pedalı sökülüp öyle mi takılıyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
12 dakika önce, Fahri Gül yazdı:

Geçen günlerde Ankara Şaşmaz da bi dükkânın önünde kocaman yazıyla klimaci yazan biyere gittim polen filtresi değişimi yaparmisiniz dedim adam araci görünce bana gaz pedalı nin sökülmesi gerektiğini söyledi aracı yeni aldım hakikaten böyle midir bunların polen filtresi gaz pedalı sökülüp öyle mi takılıyor

Focus 2 veya Focus 2.5 ise evet gaz pedalını sökmek gerekiyor. Focus 3 ve Focus 3.5’te sağ taraftan değişiyor. Yolcunun sol ayak tarafından değişiyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.