Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 1.5 Tdci Powershift Için Yeni Mondeo Janti ?

Misafir

Önerilen Mesajlar

24 dakika önce, Turhan Atasoy yazdı:

İzlenimlerini paylaşırsan sevinirim,ben Mondeo jantı aramaya başladım bile:fikir::fikir:

Bu jantı zaten en başından beri istiyodum.

f3 kasanın spor jantını düşünüyodum ama iyikide kararımı değiştirmemişim.

Jant oem olması nedeniyle gerek sağlamlık gerek ağırlık konusunda hiçbir sıkıntı yok. Güzel bir lastik kombinasyonu ile tadından yenmez. Ben lastiği dunlop sport fm800 olarak aldım etiket değerleri güzel F/P olarak tavsiye ederim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Öncelikle jantlarınız hayırlı olsun, bende aracım için benzer bir uygulama düşünüyorum. Ancak kafama takılan bir soru var, yanıtlarsanız sevinirim.

Yazlık takım olarak bende 17 inch mondeo jantına geçmek, mevcut 16 inch jantlarımı kışlık lastiklerimle kullanmaya devam etmek istiyorum. Bu tarz kullanım için bir takım daha lastik basınç sensörü almam mı gerekecek? Yoksa bunun daha pratik bir yolu var mıdır? Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

26 dakika önce, Bora Palabıyık yazdı:

Öncelikle jantlarınız hayırlı olsun, bende aracım için benzer bir uygulama düşünüyorum. Ancak kafama takılan bir soru var, yanıtlarsanız sevinirim.

Yazlık takım olarak bende 17 inch mondeo jantına geçmek, mevcut 16 inch jantlarımı kışlık lastiklerimle kullanmaya devam etmek istiyorum. Bu tarz kullanım için bir takım daha lastik basınç sensörü almam mı gerekecek? Yoksa bunun daha pratik bir yolu var mıdır? Teşekkürler.

Teşekkür ederim.

Bütçe varsa bir takım basınç sensörü almak en temizi ( uğraş gerektirmez bir defalığa mahsus tanıtımı yapılacak sadece)

İlave sensör almak istemiyorsanız ESP den lastik basınç arıza ışığı iptal edilebiliyor söylentisi var. ( bunu ben uygulamadım @Gürkan Çakıroğlu veya @Doğan Kurban danışabilirsiniz)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

48 dakika önce, Bora Palabıyık yazdı:

Zafer'e sormuşsunuz ama denk gelmişken cevaplayayım. İki yöntem var. Ya bir set daha basınç sensörü alacaksınız yada ELM kablosu ile aracınıza bağlanıp lastik basınç sensörlerinizi iptal ettireceksiniz. Ama bu demek değil ki lastik basınç denetimi çalışmayacak... ABS üzerinden yine lastik basınç denetimi almaya devam edeceksiniz. Sadece sensörlerin işlevi kalmayacak. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Tekrar merhaba arkadaşlar, 

Bugün itibariyle bende çok beğendiğim 17 inç Mondeo jantlarına geçiş yaptım. 

Lastik olarak F/P açısından avantajlı olarak gördüğüm Falken Ziex ze914 Ecorun modelini tercih ettim.

Ebat olarak 225/45/17 ile 215/50/17 arasında kararsız kalsamda tercihim 215/50/17'den yana kullandım.

Bu kombinasyon forumda yanılmıyorsam sedan karoserde ilk kez gerçekleşti.

Süreçte sorularımı cevaplayarak yardımcı olan üstadlara bir kez daha teşekkür ederim.

Araç görsellerini sizlerin beğenisine sunuyor, iyi çalışmalar diliyorum.

IMG_0268.JPG

IMG_0269.JPG

--0 dakika sonra eklendi--

Bora Palabıyık tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.