Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 1.5 Tdci Powershift Için Yeni Mondeo Janti ?

Misafir

Önerilen Mesajlar

18 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Hayırlı olsun Zafer,

Kaldı @H. Cenkabinin jant işi, onu da hallettik mi tamamdır @Turhan Atasoy duydun mu ?

Gürkan,bayram izninde ufak bir kaza geçirdim,ayak başparmağımda bir sıkıntı var yatıyorum 10 gündür.Yoksa hertürlü yardıma hazırım :(

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

08.09.2017 - 19:57 tarihinde, Zafer Akbs yazdı:

Aranan kan sonunda bulundu :) Ben muradıma erdim :) bi hayırlı olsun alırım artık :) 

Jantlar 1000km bile yapmadı. şimdi sıra 215 50 R17 ebat güzelbi lastik bulmada:nazar:???

IMG_5345.JPG

IMG_5346.JPG

aynısını  bayram arası 1400 TL ye kaçırdım, halen canım sıkılıyor. yarama tuz bastın :D 

Neyse hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanırsın inşallah. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, Muhammed Kavlak yazdı:

aynısını  bayram arası 1400 TL ye kaçırdım, halen canım sıkılıyor. yarama tuz bastın :D 

Neyse hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanırsın inşallah. 

Söylediğiniz yer manisadaki bir lastik bayisi sanırım.

Şahsım adına, ben bişiyi almadan görüp kontrol etmek isterim. Paramla sıkıntı satın almak istemem. Gece uykusu çok değerli :D

Bu yüzden yakınımda varken uzağa gitmeye gerek duymadım.

Teşekkür ederim umarım en kısa sürede sizde bulursunuz :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Zafer Akbs yazdı:

Söylediğiniz yer manisadaki bir lastik bayisi sanırım.

Şahsım adına, ben bişiyi almadan görüp kontrol etmek isterim. Paramla sıkıntı satın almak istemem. Gece uykusu çok değerli :D

Bu yüzden yakınımda varken uzağa gitmeye gerek duymadım.

Teşekkür ederim umarım en kısa sürede sizde bulursunuz :)

İnşallah.

Aynen bende jantı görmediğim için ve ödeme şekli konusunda kararsız kaldığım için alamadım ve jant satılmıştı. 

Sağlık olsun kısmet değilmiş şimdi bir  tane varda ona da İstanbul da  bakacak kimse bulamadım beklemedeyim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

08.09.2017 - 19:57 tarihinde, Zafer Akbs yazdı:

Ben muradıma erdim :) bi hayırlı olsun alırım artık :) 

şimdi sıra 215 50 R17 ebat güzelbi lastik bulmada

Hayırlı olsun :)

225/45-17 de olabilir.

Daha ucuz.

Benim sıralamam Michelin Pilot Sport 4, CPC 8, GY F1 asymm3. Başkasını listeye sokmam.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

45 dakika önce, Muhammed Kavlak yazdı:

İnşallah.

Aynen bende jantı görmediğim için ve ödeme şekli konusunda kararsız kaldığım için alamadım ve jant satılmıştı. 

Sağlık olsun kısmet değilmiş şimdi bir  tane varda ona da İstanbul da  bakacak kimse bulamadım beklemedeyim. 

İstanbulun neresinde ? bana yakınsa senin için müsait olursam bakarım istersen ?

26 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Hayırlı olsun :)

225/45-17 de olabilir.

Daha ucuz.

Benim sıralamam Michelin Pilot Sport 4, CPC 8, GY F1 asymm3. Başkasını listeye sokmam.

Abi çok teşekkür ederim :)

225/45-17 için daha önce kullanmadığımdan kaynaklı sanırım çekincelerim var ne bilim ?:blink: performans kaybı ve yakıt açısından tabanı 215 den yukarı, yanağı konfor için 50 den aşağı düşünmüyorum. haklı değilmiyim sence ?? veya ön yargılı bir yaklaşımmı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

35 dakika önce, Zafer Akbs yazdı:

İstanbulun neresinde ? bana yakınsa senin için müsait olursam bakarım istersen ?

Abi çok teşekkür ederim :)

225/45-17 için daha önce kullanmadığımdan kaynaklı sanırım çekincelerim var ne bilim ?:blink: performans kaybı ve yakıt açısından tabanı 215 den yukarı, yanağı konfor için 50 den aşağı düşünmüyorum. haklı değilmiyim sence ?? veya ön yargılı bir yaklaşımmı ?

Merhaba,45/50 yanak arası conforda pek bir fark olacağını zannetmiyorum.225 ise araçta daha dolgun durur ve yol tutuşunu pozitif yönde etkiler kanımca.Varsın 0.5lt fazla yaksın.Tabi Cem abininde fikrinini almakta fayda var,eminim o daha sağlıklı cevap verecektir bu konuda

--4 dakika sonra eklendi--

Şu bir gerçekki 225/45r17 çok daha gösterişli durur 215/50r17 ye göre

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

25 dakika önce, Turhan Atasoy yazdı:

Merhaba,45/50 yanak arası conforda pek bir fark olacağını zannetmiyorum.225 ise araçta daha dolgun durur ve yol tutuşunu pozitif yönde etkiler kanımca.Varsın 0.5lt fazla yaksın.Tabi Cem abininde fikrinini almakta fayda var,eminim o daha sağlıklı cevap verecektir bu konuda

--4 dakika sonra eklendi--

Şu bir gerçekki 225/45r17 çok daha gösterişli durur 215/50r17 ye göre

Şuan arıyorum önümüz kış, 16 inç kışlıklarım var zaten. belki 17'e ilk bahar gibi geçiş yaparım.

Şahsen gösterişli durur kanısına katılmıyorum.

neden derseniz aracı alçaltmadığın müddetçe hangi ebat lastik takarsan tak o dolgunluk görüntüsünü vermez. Ama alçak araç bana göre değil Yakıt konusunda belirttiğiniz 0.5 lt şehir içi bayağı farkettiriyor :) dizel araç benzinli araca yakın yakıt sarfediyorsa dizele binmenin bir mantığı kalmıyor bana göre :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Zafer Akbs yazdı:

Valla çok iyi olur sana zahmet olmazsa yolun düşerse yada müsait olursanEyüp te Dadaş oto lasitk te  bakamazsanda canın saolsun düşünmen yeterli  şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Muhammed Kavlak yazdı:

Valla çok iyi olur sana zahmet olmazsa yolun düşerse yada müsait olursanEyüp te Dadaş oto lasitk te  bakamazsanda canın saolsun düşünmen yeterli  şimdiden teşekkür ederim.

ben anadolu yakasındayım söylediğin yeri biliyorum hatta bende ilgili jant için satıcı ile görüşmüşlüğüm var ama jantı sadece resimlerde gördüm.

Avrupa akasına geçme durumum sözkonusu olursa yazacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Zafer Akbs yazdı:

ben anadolu yakasındayım söylediğin yeri biliyorum hatta bende ilgili jant için satıcı ile görüşmüşlüğüm var ama jantı sadece resimlerde gördüm.

Avrupa akasına geçme durumum sözkonusu olursa yazacağım.

Çok teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Zafer Akbs yazdı:

performans kaybı ve yakıt açısından tabanı 215 den yukarı, yanağı konfor için 50 den aşağı düşünmüyorum.

Konusu burada var, belki bazı sorularına cevap olur.

Duruşu kesinlikle güzel.

Ben Crossclimate 205/55 ile münavebeli kullanıyorum, kış - yaz, kış dönemi 0,1-0,2L fazla yakıyorum. 

215 ile ciddi bir fark olmadı, olduysa da 0,1-0,2L düzeyindedir.

Dört lastikte fiyat farkı 500-600 TL tutuyor ki bu yılda 20,000 km yapsanız dahi ödeyeceğiniz yakıt farkının çok üstünde.

Konfor lastiğe bağlı, kullandığım  GY F1 aymm2 mesela yumuşak bir lastik ve 205 CC XL'den daha konforlu. 

Neyse teklif var ısrar yok. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.