Jump to content
  • Duyurular

• Yakup Çağatay

Görünmeyen Resimler - Imgur ve PhotoBucket   06-08-2015

Türkiye'de i.imgur adresi engellemiş durumdadır, bu sorunu çözmek için ilk etapta öncelikli konuları yenilemeye başladık. Şuan görmek için yapmanız gereken basit bir DNS değişikliğidir; Google dns gibi 8.8.4.4 NOT: Bu sadece imgur'a yüklenen fotoğraflar için geçerlidir. PhotoBucket da diğer sitelerde görüntülemesini kapattı. Gözükmeyen bir resim/foto gördüğünüzde lütfen RAPOR düğmesini kullanarak bizlere bildiriniz eğer mümkünse görünür hale getireceğiz. İlginize Teşekkürler.
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar.

Bildiğiniz gibi MK 2,5 torpido aydınlatması çok yetersiz ve dışa doğru. 

bu sorunu mantar led ile çözümleyerek fikir olması açısından sizinle paylaşmak istedim.

Sistemde şerit led kullanmak istemedim çünkü daha önce kullandığım şerit ledler nedense hep arızalandı. Mantar ledde bu güne kadar hiç sorun yaşamadım.

Torpidonun üst kısmına 3,5cm boşlukla led deliklerini açarak 4 Led'i seri bağlayıp toplam 12 Led'li bağlantıyo yaptım.

(Abartmışım, gece torpidoyu açınca arabanın içi aydınlanıyor ^_^)

MvDBZ6.jpg

Enerjiyi dipsiz ampuün takıldığı yerden almak için eski bir led ampulün dip kısmını kullandım. kapak siviçi burada olduğu için gelen kablodan enerji almak işe yaramıyor, illa buradan almak lazım :)

XX63go.jpg

Bitmiş hali aşağıdaki gibidir :)

Q72znA.jpg

bG6E0Y.jpg

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Benzer Konular

• Yazan: Gürkan Polat
      Öncelikle herkese selamlar.Biraz uzun oldu özür dilerim.Yardımcı olursanız çok sevinirim. Aracım 2015 focus. Aracı aldığımda üzerinde beyaz led aydınlatma vardı uzunlarda ve kısalarda.Uzun yolda kısalar neyse de uzunları açınca hiçbir faydası yok sadece yukarıya doğru ışık veriyor, far ayarlarından yükseltme alçaltma yaptığımda herhangi bi değişiklik olmuyor.Üstelik yağmurlu havalarda görüş çok kısıtlı. Bunun için en azından şimdilik uzun ampulleri değiştirmeyi düşünüyorum internette kısa farlar için (H7) baya öneri var ama uzunlar(H15) için herhangi bi öneri bulamadım.Öneride bulunabilecek var mı? Far ayarına mı baktırmalıyım, yoksa sarı ampul mü almalıyım. Hangi markanın hangi modelini almalıyım?
    • Yazan: Cem Boneval
      auto, motor & sport dergisi oldukça ayrıntılı bir H7 halojen far ampulleri karşılaştırmalı incelemesi yapmış.
      Beyaz ve güçlü ışık isteyenlere yol gösterebilir diye alıntılıyorum.
      Öncelikle test sonucu özellikle önerilenler grubunu alıyorum sadece.
      Bunlar da şöyle:
      Bosch Plus 90: Parlaklık ve aydınlatma mesafesi açısından normal ampulden belirgin iyi ve özellikle Ford Focus farları için en uygun olan. Ort. ömür 350 saat.   
      Bosch Plus 120 Gigalight: 88 m ile karşılaştırmanın en uzağı aydınlatan ampullerinden biri. Ancak ort. ömür 300 saat ile kısa ve biraz pahalı.  GE Megalight +90%: Parlak beyaz ışığı ile en güçlülerden. Fiyatı uygun ve ömür de öyle.  Osram Night Breaker plus Osram Night Breaker Unlimited: Bu da Focus için uygun bulunanlardan, 79 m menzilli, yakın alanda çok parlak ve geniş aydınlatma.         

Osram Night Breaker Laser: 92 m ile en uzun aydınlatma mesafesine sahip. Grubun en güçlüsü. Ancak ort. ömür 260 saat ve pahalı tarafta. Philips X-treme Vision +100% Philips X-treme Vision +130%: 86 m aydınlatma mesafesi ile başı çekenlerden. Ancak parlaklık yanında 400-450 saat lamba ömrü ile göz dolduruyor ve bu da göreceli yüksek fiyatını kabul ettiriyor.   

• Yazan: Burak Can T.
      Merhabalar değerli arkadaşlar forumda yeniyim herkese selamlar.
      Aracımı aldığımda ortam aydınlatması (ayak bölmeleri, bardak tutucusu ve iç kapı açma yerleri) bana kırmızı renk olarak geldi. Ben bunları mavi renk yapmak istiyorum. Çünkü göstergeler, müzik sistemi ve klima düğmeleri hemen hemen hepsi mavi renk bunlar kırmızı olunca biraz gözüme hoş gözükmüyor. Ayak bölmesindeki ampulü çıkardığımda altta ki resimlerde olduğu gibi bir ampul çeşiti ile karşılaştım. Forumda ki tecrübeli arkadaşlardan bu ampulün türünü ve mavi renge çevirmek için neler yapılabilir onu öğrenmek istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Saygılar...

• Yazan: Mehmet Uygun
      sayın arkadaşlar Merhaba
      Bir konu hakkında bilgi almak istiyorum sizlerden ek dosyada eklemiş oldugum fotograftaki far modelinden alıp kullanan veya net olarak bilgisi olan arkadaş var mı
      aliexpress te ürünler mevcut ve gittigidiyor oledoto ürün mevcut durumda
      ben alıp aracımda kullanmak istiyorum ama net bir bilgi bulamadım farla alakalı lütfen bilgisi olan arkadaş var bilgi paylaşımında bulanabilir mi??
      şimdiden teşekkürller hayırlı akşamlar.

• Yazan: Muhammed E.
      Yine farklı bir aksesuar ile geldim bu aralar hep renkli şeylere sardırdım sanırım. Bagaj altı animasyonlu led...

Fiyat: 50TL
      Montajını kendim yaptım, kendimiz keşfede keşfede 2 saate yakın zevkli bir montaj oldu.

Buyrun Video Linki:

Bu da montajdan önce evdeki denemem:

Montajdan birkaç foto:

Bu da elektriği bulmada kullandığımız test aksesuarımız

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Kurallarını kabul etmiş olursunuz.