Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Powershift Şanzıman (Tcm) Beyni

Adnan Akçakaza

Soru

Arkadaslar herkese merhaba, 2013 focus 3 trendX powershift 57 binde Prince LPG li aracım var. Dün Antalyadan tatilden dönerken (43-44 dereceydi hava sıcaklığı)aracımın vites geçişlerinde sarsıntı yapmaya başladı, 90-100 km hızla giderken sanki arac boştaymış gibi davrandığı durumlar oldu, dolayısıyla gaz da yememeye başladı, vites geçişlerindeki düzensizlikten ötürü. kırmızı ışığa yaklaşırken vuruntu tarzı ses gelmeye başladı:( Bucakta Ford servisine girdim, Güncelleme yapmaya çalıştılar olmadı. bugun TCM beyni, şanzıman beyniymiş, değişmesi gerektiğini söylediler, garanti için başvuru yaptıklarını p.tesi sonuçlanacağını bildirdiler. bu durumda;

1- bu durumlar başına gelip beyin değiştiren var mı? Devamında araçtaki sıkıntılar gitti mi?

2- garantiye girmezse 7000 TL civarındaymış bu malzeme, garantiye sokmak için herhangi bir şansım var mı?

3- Beyin değil de başka bir arıza olması şansı var mı?

Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Yetkisi servisin cevabının sizi tatmin edememesi onlar için üzücü bir sonuç olmuş.  TCM'si arızalı araçlar vardı değişimiyle sorunlarını çözen oldu. Konu ile ilgili arama yaparak sahibinin yorumlarına ulaşmak mümkündür.

Garanti konusunda Otosan'a yazın edin sürekli -sağdan soldan- ancak ve ancak bu şekilde olur; servis başvurup sonuçlandıramıyorsa.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

LPG ile alakalı olmadığı servisteki usta bizzat kendisi söyledi aslında ama,

Birde şanzımanla LPG nin alakası yok zaten bildiğimi kadarıyla,

servise bu soruları sormadım, öncelikle garantiden ne diyeceklerini bekliyorum bakalım. işin kötü  tarafı ben afyondayım araç burdur bucak servisinde. telefonla irtibat kuruyoruz. bulunduğum yerdeki yetkili servis kapandı.

garantiye girmezse ben bu işi orginal servis haricinde özel servislerde yaptırabilirmiyim?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Budur...

Geçmiş olsun.

Teşekkürler garantiye sokamazsam çıkma felan bulmaya çalışacağım. 1 sorum daha olacak bu beyin arızalıyken arac manuel de felan 200 km yol gidebilir mi? giderse araca zarar verir mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Adnan Akçakaza yazdı:

Teşekkürler garantiye sokamazsam çıkma felan bulmaya çalışacağım. 1 sorum daha olacak bu beyin arızalıyken arac manuel de felan 200 km yol gidebilir mi? giderse araca zarar verir mi?

Hiç başıma gelmedi ama zaman zaman düzeliyorsa ve normal sürüşe izin veriyorsa olabilir diyebilirim, ben sürerek gitmeyi tercih etmezdim bu arada...

Çekici yardımı iyi olur bence, kaskonuz varsa zaten ücretsiz çekerler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun. Evet. Ne kötü tesadüftür ki benim araç bugün park ettim. Geldim çalışmadı. Motor arızası, şanzuman arızası, yokuş kalkış arızası verdi. Motor çalışmadı. Çalıştı gösterge gitti. Çalıştı vites geçmedi
Çekiciyle servise gittim. Emareler tmc arızasını gösteriyor. İkame araç kalmamış ellerinde. Eğer kullanırsam daha büyük sorunlara; bi anda trafikte araç boşa alması, kitlemesi gibi sorunlar çıkrmış. Resimden baktım tcm o fakat kod yeri farklı geldi. Daha detay resim ya da kod atarmısınız?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba Teoman bey işin kötüsü bende herhangi bir arıza ışığı felan da yanmadı, göstergelerde problem yok. aracın çalışmasında da problem yok. resimleri netten buldum benim arac 2013 model fordun garantiden değiştirip değiştirmeyeceği de muallak, bu arada size de çok geçmiş olsun. Bu otomatik iyi hoş da dikeni de çok:))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
17 saat önce, Adnan Akçakaza yazdı:

Arkadaslar herkese merhaba, 2013 focus 3 trendX powershift 57 binde Prince LPG li aracım var. Dün Antalyadan tatilden dönerken (43-44 dereceydi hava sıcaklığı)aracımın vites geçişlerinde sarsıntı yapmaya başladı, 90-100 km hızla giderken sanki arac boştaymış gibi davrandığı durumlar oldu, dolayısıyla gaz da yememeye başladı, vites geçişlerindeki düzensizlikten ötürü. kırmızı ışığa yaklaşırken vuruntu tarzı ses gelmeye başladı:( Bucakta Ford servisine girdim, Güncelleme yapmaya çalıştılar olmadı. bugun TCM beyni, şanzıman beyniymiş, değişmesi gerektiğini söylediler, garanti için başvuru yaptıklarını p.tesi sonuçlanacağını bildirdiler. bu durumda;

1- bu durumlar başına gelip beyin değiştiren var mı? Devamında araçtaki sıkıntılar gitti mi?

2- garantiye girmezse 7000 TL civarındaymış bu malzeme, garantiye sokmak için herhangi bir şansım var mı?

Teşekkürler...

Benimde başıma geldi,bu konuda ekranda çıkan arıza nedir?

--9 dakika sonra eklendi--

Araç vitesleri görüyor mu,görüyor ve sıkıntı yaşıyorsan,ilk yapman gereken şey araç lpg li ise ,ve 55 amper akü varsa,akünü 70a yap,araç elektronik donanım ve düşük ampereler tcm yi bozuyor,bunu denemeni şiddetle tavsiye ederim,Bu sorunu bulana kadar bir yıl uğraştım.Ustalar yetersiz detaylar için bana ulaşırsan başından

17 saat önce, Adnan Akçakaza yazdı:

Teşekkürler...

--11 dakika sonra eklendi--

[email protected]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.