Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Araç Önerisi/Tavsiyesi

Hüseyin G

Önerilen Mesajlar

Öncelikle Selamın Aleyküm Arkadaşlar, araç aramaktayım. Kriterlerimi aşağıda belirttim.

# Maximum 68.000 TL'ye kadar ,
# Minimum 2011 model ,
# Sedan veya Mpv kasa ,
# Dizel(1.5 - 1.6 motor),
# Vites tercihen manuel olmassa otomatik ,
# Kilometre olarak 90.000' i aşmamış ,
# Donanım paketi olarak tercihen full paket olmassa orta paket ,
# Yakıt/Performans bakımından hangi marka/model aracı tavsiye edersiniz? Yardımcı olursanız sevinirim.

Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Dipnot:

# Yıllık maksimum 10.000 - 12.000 kilometre yapan biriyim. Alacağım aracı aile(4 kişilik) aracı olarak en az 5 yıl kullanmayı düşünüyorum.

# Normalde aklımda Focus Mk3 Kasa Titanium X paket var ama birde önerilerinizi/tavsiyelerinizi alayım dedim.

Hüseyin G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

29 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

piyasayı bilmiyorum ama MCA zorlanabilir gibi geldi. Cmax i incelediniz mi?

Öncelikle yorumunuz ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Piyasa malesef yüksek ve faiş fiyatlar istiyorlar. Şu durumda MCA dediğiniz(focus IV yani son kasası olmalı) trend x paketleri dışında benim belirttiğim fiyatın üzerinde :( Bende alınca full donanım olsun istiyorum. Dediğim fiyatlara focus un mk3 ünün full donanımını alabiliyorum. Alternatif olarak Cmax da düşünmüyor değilim. Titanium X leri o fiyatlarda. Tabi Cmax ında yeni kasası değil.

--4 dakika sonra eklendi--
22 dakika önce, Özer Aksu yazdı:

1.5 focus mca powershift alıp keyfinize bakın kısmetse bende birkaç güne tercihimi bu yönde kullanacağım

Öncelikle yorumunuz ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Abi önceliğim manuel vites olması. Ki zaten belirttiğim fiyata otomatik düşünsemde mca ' nın anca trend x ini alabilirim. O fiyata yeni kasanın boşunu almaktansa bi düşük kasanın full ünü almak mantıklı olmaz mı ? :hmm:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 dakika önce, Hüseyin G yazdı:

MCA dediğiniz(focus IV yani son kasası olmalı)

makyajlı focus 3. IV yeni kasa henüz çıkmadı.

internette piyasa yüksek genelde, style mca takip edilirse denk gelebilir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

22 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

makyajlı focus 3. IV yeni kasa henüz çıkmadı.

internette piyasa yüksek genelde, style mca takip edilirse denk gelebilir diye düşünüyorum.

Hımm anladım kardeşim. Dediğim gibi önceliğim full paket olması, style de orta paket oluyor. MCA  style 'in temizini bulamam ancak yüksek hasar kayıtlılar denk gelir. 2012-2013 Cmax nasıldır ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Ozan Kar yazdı:

4 kişilik bir aile için, önceliğiniz konfor ise focustan daha iyi bir tercih bence.

Hımm konfor açısından daha iyi diyorsun. Peki Cmax'ın 2012-2013 modellerindeki paket içerikleri neler bilgin var mı? Fordun tüm modellerinde paketleri(trend-style-titanium) standart mı ? Focusta ki gibi titanium a ek X paket, Smart paket, Tekno paket mi var acaba ? Çok soru sordum kardeşim uğraştırıyorum cevabın için şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Hüseyin G yazdı:

Hımm anladım kardeşim. Dediğim gibi önceliğim full paket olması, style de orta paket oluyor. MCA  style 'in temizini bulamam ancak yüksek hasar kayıtlılar denk gelir. 2012-2013 Cmax nasıldır ?

İyidir hatta çok başarılıdır 

Trend, Titanium ve Titanium X paketler var.

X pakette Titanium a ilave cam tavan, mercekli far arka kapı camlarında perde vb farklar var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 dakika önce, Hüseyin G yazdı:

Hımm konfor açısından daha iyi diyorsun. Peki Cmax'ın 2012-2013 modellerindeki paket içerikleri neler bilgin var mı? Fordun tüm modellerinde paketleri(trend-style-titanium) standart mı ? Focusta ki gibi titanium a ek X paket, Smart paket, Tekno paket mi var acaba ? Çok soru sordum kardeşim uğraştırıyorum cevabın için şimdiden teşekkürler.

trend style titanium standart sayılır, istisnaları var ancak geneli böyle.

cmaxte smart paket yok, sony zaten titanium ile geliyor, katlanır ayna ve otomatik park hemen hemen hepsinde vardır (neredeyse tüm araçlar öyle sipariş edilmiş)

X paket bana göre focustan daha zengin, xenon far elektrikli bagaj kapağı 17" jant cam tam tavan arka kapılarda perde. focusa göre parçalı deri koltuk ve çok renkli iç aydınlatma yok X pakette. Bunlar dışında donanımda aklıma gelen bir fark yok focus cmax titx olarak bakınca.

tekno paket ve navigasyon paketi cmaxtede geçerli ancak focusta olduğu gibi kolay bulunmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

İyidir hatta çok başarılıdır 

Trend, Titanium ve Titanium X paketler var.

X pakette Titanium a ilave cam tavan, mercekli far arka kapı camlarında perde vb farklar var.

Anladım Abi bilgilendirme için teşekkür ederim. :yeah:

--1 dakika sonra eklendi--
6 saat önce, Ozan Kar yazdı:

trend style titanium standart sayılır, istisnaları var ancak geneli böyle.

cmaxte smart paket yok, sony zaten titanium ile geliyor, katlanır ayna ve otomatik park hemen hemen hepsinde vardır (neredeyse tüm araçlar öyle sipariş edilmiş)

X paket bana göre focustan daha zengin, xenon far elektrikli bagaj kapağı 17" jant cam tam tavan arka kapılarda perde. focusa göre parçalı deri koltuk ve çok renkli iç aydınlatma yok X pakette. Bunlar dışında donanımda aklıma gelen bir fark yok focus cmax titx olarak bakınca.

tekno paket ve navigasyon paketi cmaxtede geçerli ancak focusta olduğu gibi kolay bulunmaz.

Bilgiler için sanada ne kadar teşekkür etsem az'dır kardeşim. Son olarak focus'un x paketinde ön koltuk ısıtmaları olması lazım cmaxte de bulunuyor mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Hüseyin G yazdı:

Anladım Abi bilgilendirme için teşekkür ederim. :yeah:

--1 dakika sonra eklendi--

Bilgiler için sanada ne kadar teşekkür etsem az'dır kardeşim. Son olarak focus'un x paketinde ön koltuk ısıtmaları olması lazım cmaxte de bulunuyor mu?

Koltuk ısıtma yok C-Max'te...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Araç Önerisi/Tavsiyesi olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.