Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Klima 16 Derecede Sıcak Hava Veriyor

Muhammed Memiş

Soru

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba yardımlarınıza ihtiyacım var aracımız 2011 1.6 Eco Boost C-Max Ti X

Sorunumuz şu klimayı en düşüğe alıyorum yani ekranda LO yazdığında klima on numara soğutuyor ama bir kademe sıcaklığı artırdığımda yani 16 derece mesela adeta klima kapanıyor ve bütün motor sıcaklığını içeri veriyor. 

Yani sıcaklıkla oynayamıyorum klimanın soğutması için en soğuğa almam gerekiyor.

Not: Klimanın gazı yenilendi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 4 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Öncelikle Murat abi cevap için teşekkürler.

Günaydın herkese bugün randevusuz olarak İstanbul yolundaki Tan otoya gittim sabah 08.30 gibi, hemen kayıt açtılar neredeyse hiç beklemeden aldılar sağ olsunlar, adının Erkan olduğunu öğrendiğim bir usta ilgilendi, öncelikle sorunu anlattım ve orada da sorunu usta ile tecrübe ettik. 

Usta bu tür bi hatanın neden olabileceğini anlatmaya başladı;

1.Ortam ısı algılayıcıları

2.Klima kontrol paneli

3.Klima kutusu(Hava yönü değiştiren kapaklar)

usta bilgisayara da bağlayalım dedi hata var mı acaba diye, ve bilgisayarda ortam ısı algılayıcısı hatası verdiğini gördük usta hemen direksiyonun sağ altında, şöför koltuğuna oturunca sağ diz kapağı hizasında olan küçük bir menfez var orada ki sensörü çıkarıp temizledi ( basınçlı hava tuttu) sorun çözülmüş oldu şuan sıkıntı olmadan çalışmakta bu arada aracı bilgisayara hazır bağlayınca yazılım güncellemesi olup olmadığını sordum oda en son sürümün yüklü olduğunu söyledi. Aslında sorun hava akışını sağlayan kapakların görevini yerine getirmemesi ama bu kapaklar verileri araç içindeki sensörlerden aldığı için, hatalı bir veri hatalı bir davranışa sebeb vermesi yani kapakların 16 derecede içeri komple sıcak hava vermesi gibi.

Benim sorunum sensörden kaynaklı olduğu için ilk aşamada çözüldü ama kapaklarda sorun olsaydı büyük ihtimalle klima kutusu komple değişecek denilecekti.(Bu arada kapağı kontrol eden motor arızalı ama servis işte komple klima kutusunu değiştiriyor fiyatını sordum 3000.00 ₺ KDV dediler)

Usta bu arada orada bulunan bir klima kutusunun üzerinde adeta ders anlatır gibi anlattı çok hoşuma gitti bu olay.

Bu işlemler sonucu Her hangi bir ücret talep etmediler.

Umarım böyle bir sorun yaşayan arkadaşlara rehber olabilmişimdir. Herkese iyi forumlar...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.