Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Far Yükseklik Ayar Sensörü Arızası

Ümit Vaysaloğlu

Soru

Daha öncede yazdığımı hatırlıyorum.

Ancak telden bulamadım.

Focus 3 tit x in bi-xenon far yükseklik ayar sensörü ses yapıyordu. Esasında ses frenleri yokuş aşağı çok hafif bıraktığımızda goorrççç diye bir ses çıkıyor ya, onun biraz daha incesi.

Gırc gırcccc gıııırrccc şeklinde.

Daha önce ilgili parçayı söküp yoğun bir şekilde wd40 ile yağladık ama içine yağı almadı ancak sonra bir şekilde o yağ iç kısımlara ulaşmış olacak ki ses kesildi.

Fakat dün birden bire tekrardan ses başladı.

Ben de yarın Ankara'ya gideceğimden parçayı söktürdüm ve yanımda götürüyorum.

Daha önceki araştırmalarımda parçanın 1000 tl ye yakın fiyatı vardı. Seçenekleri değerlendirmeyi düşünüyorum.

Sensörü söktüğümüz için şu an far arızası uyarısı var ekranda ama farlarımız çalışıyor. Sadece beklenileceği gibi ayar yapmıyor.

Şimdi bu parçayı internette, yurt dışında, çıkmacılarda vs herhangi bir yerde bulabileceğim ya da bu konuda yardımcı olabilecek olan arkadaşların önerilerine açığım. IMG_4406.JPGIMG_4407.JPGIMG_4409.JPGIMG_4408.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 3 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Çıkma şurada varmış 160 tl sadece ürün

http://allegro.pl/ford-c-max-czujnik-poziomowania-vp3m5f13d007da-i6877674223.html 

Çok ucuz olsun istiyorsan mutlaka gezmek gerek kazalı bir tane x paket bulunacak oradan sökülecek, olmaz değil olur mutlaka.

@ER-OL Otomotiv'e de sormak gerek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.