Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Radyatör Delinmesi Kasko Karşılar mı

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar focus 3 garantili aracım da klima sıcak üflüyordu servis e gittim 185 tl karşılığı polen filtresi ve gaz değişimi yapıldı ben gaz hemen bitmez yeni araç dememe rağmen . Çıktıktan yarim saat sonra tekrar bozuldu ve daha beter oldu tıslama sesi de gelmeye başladı. Tekrar gittim radyator delinmis dendi . Sizce ne yapmalı garanti karşılar mi ilk ödediğim tutar boşa gitti iade edilir mi yada kasko yapar mi ( hasarsızlık bozulur mu ) Çok soru oldu özür dilerim ama ne yapsam karar veremedim.

--1 dakika sonra eklendi--

Sanayi de yaptirma seçenegi de var ama garantili araç

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

eğer herhangi bir darbe vs yoksa ki servis tespit eder onu, ozman garantiye sokturmaya çalışın

kasko için kaza durumu olması lazım ki exper kaza durumu yoksa onarıma sokmaz ki radyatör 400 tl civarında ve kaskonuzu bozasanız seneye ki ödeyeceğiniz fark daha fazla cıkacaktır. 

peki servis kaydında arızayı ne yazmışlar eğer gaz dolumuysa sadece ve öncesinde arıza tespiti yaparak sıkıntı yok denilip gaz basıldıysa belki fazla gaz radyatörü delidi:) bu ihtimal üzerine gidin servisin derim::)

Serkan Güldüren tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arıza değilde taş çarpması , bir yere çarpma var sonuçta kasko karşılar dedi ordaki eleman ama burda sanayiden bir usta , 300 tl ye yaparım dedi tamir edecek. Yetkili servis sallıyor da olabilir kasko yapar falan diye 550 tamir 1250 komple değişim fiyatı var kasko yapmazsa cepten çıkar ve %40 hasarsızlık bozulacak. Ben dışarıda yaptırsam sadece klima garantisi mi bozulur , yeni + 2 yıl garanti uzatma da yapmıştım aslında ama kararsız kaldim hangisi mantikli diye

--1 dakika sonra eklendi--
2 saat önce, Murat Kavuk yazdı:

Kaza vs yok ise garantiye girmeli.

Kaza yok ama taş izi var dışarıda 2 yere gittim 2 si de taş izini ve gaz kaçağını gösterdi bana yinede garantiye girmez sanırım 

--5 dakika sonra eklendi--
34 dakika önce, Serkan Güldüren yazdı:

eğer herhangi bir darbe vs yoksa ki servis tespit eder onu, ozman garantiye sokturmaya çalışın

kasko için kaza durumu olması lazım ki exper kaza durumu yoksa onarıma sokmaz ki radyatör 400 tl civarında ve kaskonuzu bozasanız seneye ki ödeyeceğiniz fark daha fazla cıkacaktır. 

peki servis kaydında arızayı ne yazmışlar eğer gaz dolumuysa sadece ve öncesinde arıza tespiti yaparak sıkıntı yok denilip gaz basıldıysa belki fazla gaz radyatörü delidi:) bu ihtimal üzerine gidin servisin derim::)

Yanı dediğim gibi bakınca radyatorde parmak ucu kadar bir yerde ezilme var gözüküyor  ilk seferde nasıl görmeyip tekrar gaz basip polen filtresini boş yere değiştirdiler anlamam . Gaz parasını geri vereceklerini söylüyorlar.  Sizce dışarıda mi yaptırmalı 300 tl tamir ( sağlam olur mu focuslar da tamir sanki alimunyum gibi geldi ) yoksa kasko ile %40 hasarsızlık delinip komple değişim mi yaptırsam kaza kaydı da oluşacak sizin dediğiniz gibi onların gaz basması sonucu patlamış olabilir mi çünkü onlar yaptıktan sonra ses gelmeye de başladı. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

servisle görüştünüzmü konuyu ne diyorlar keşke o an geri dönseydiniz, tamir olayına girmeyin derim, eğer ezilme varsa garantiye almıyacaklar o da kesin, dışardan parça fiyatı alıp düzgün bir ustaya da değişim yaptırıp gaz bastırın. serviste 1000 tleden aşaği cıkmaz dıye tahmin ediyorum, kaskoya bulaşmayın bence

--2 dakika sonra eklendi--
3 saat önce, Mertcan Çelik yazdı:

Yetkili servis tespiti yaptıktan sonra garantiye girip girmeyeceğini söylemedi mi?

Radyatör kullanıcı hatasından bozulabilen bir şey mi merak ettim şu an. 

bazı parçalar girimiyor aynen mesela arka davlumbaz içinde bulunan halıflex malzeme yandan açılmıştı 6 aylıkken ve üretim hatası olduğu kesin, okadar uğraşmam rağmen dış etmen parçasımı neymiş girmedi garantiye, 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 dakika önce, Serkan Güldüren yazdı:

servisle görüştünüzmü konuyu ne diyorlar keşke o an geri dönseydiniz, tamir olayına girmeyin derim, eğer ezilme varsa garantiye almıyacaklar o da kesin, dışardan parça fiyatı alıp düzgün bir ustaya da değişim yaptırıp gaz bastırın. serviste 1000 tleden aşaği cıkmaz dıye tahmin ediyorum, kaskoya bulaşmayın bence

--2 dakika sonra eklendi--

bazı parçalar girimiyor aynen mesela arka davlumbaz içinde bulunan halıflex malzeme yandan açılmıştı 6 aylıkken ve üretim hatası olduğu kesin, okadar uğraşmam rağmen dış etmen parçasımı neymiş girmedi garantiye, 

Tamir iş görür gibi konuştu 2 ustada parca degisim olursa 550 yi bulur eger sadece tamir olursa gaz vs herşey 250 dedi .Bilemedim 550 cepten verdikten sonra kasko yu deldirmek daha mantıklı değil mi zaten anca o kadar artar seneye

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Serkan Güldüren yazdı:

sigortacınızla iletişime geçin ozaman seneye ki artışınız 550 tlyi geçmiyecekse kaskodan halledin, sıfır alın  garantide sıkıntı yaşamayın

Teşekkürler oda net birşey demiyor seneye atıyorum 1000 tl çıkarsa kasko %40 indirim hakkı ile 600 e düşme şansı kalkar diyor . 1500 çıkarsa 900 e gibi . Dışarıda yaptırmak ile serviste kasko ile aynı hesaba denk geliyor gibi ama yetkili servisler de sıktı artik ah şu garanti uzatma yapmasaydım keşke neyse teşekkür ederim ilginiz için 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

22 dakika önce, Serkan Güldüren yazdı:

servisin garanti kapsamınına almadığı bir parça için serviste değişim yaptırmakta mantıksız dışarda yaptırın bence

Hımmm aslında mantıklı bu iyi oldu teşekkür ederim :) zaten sadece o kısım garanti dışı kalır diğer garantiler bozulmaz değil mi 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Radyatör delinmesi kaskoya girmiyor maalesef.

Klimacının bastığı gazdan veya yağdan dolayı klima radyatörümüz elek gibi olmuştu.

Yetkili servis ise rekorlardan, bağlantı noktalarından kaçmadığı sürece radyatör üstündeki delikten(taş-cisim kaynaklı olsun yada olmasın) garantiden yapmıyor.

Yan sanayi klima radyatörü takın geçin, sorun çıkartmaz.

Radyatör 300 TL, montajı 150 TL, yeni gaz ve klima yağı 100 TL civarı oluyor.

Muhakkak uygun gramajda yağ ve gaz bastırınız, Bosch Car Service gibi hizmet ağı geniş olan yerlerde yada yetkili serviste bastırınız.

Sanayide ne bastıkları belli değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.