Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Sync 3 Ekranında Klima Kontrolü

Murat Kav.

Önerilen Mesajlar

Bir saat önce, Atakan ulusoy yazdı:

Konunun takibindeyim:) ziraa bahsettiginiz şeylerden anlamiyorum ama kuga 2017 sahibiyim.. klima ve navigasyon icin konunuzu takip etmeye karar verdim..
Bahsettiginiz cihaz ve programlari bende alip yapabilirmiyim..

Tabiki. Klima konusunda sıkıntı yok, kodları forscan ile anlatıldığı şekilde değiştirirseniz çalışacaktır.

Navigasyon işi biraz zor görünüyor. Navili modülün belleği daha yüksek olduğu için, bizdeki sync 3 modüllere navili yazılım yüklenemiyor. Yoksa gps antenine kadar herşey hazır araçta. Sadece modül değişik. Bu sıkıntıyı yurtdışında, belleği değiştirerek aşıyorlar. Bu konuda araştırmayı henüz tamamlayamadım. İmkan bulup, bir modülü açıp, bellek tipine bakmak lazım. Yurtdışında değiştirebildiklerine göre piyasada bulunabilen bir şey olduğunu tahmin ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bahsettiginiz modülün resmi var mi? Bellekten kastınız eeprom mu var acaba..yoksa microdenetleyiciyi daha büyük kapasiteli bir mcu ile degistirmekten mi bahsediyorsunuz?

Yapilan degisiklikler aracin beyni ile ilgilimi yoksa sadece ortadaki dijital kontrolcuyu ilgilendiren yazilimlar mi? Zira arac beyni ile ilgili yazilimlarla pek oynamak istemem..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 saat önce, Atakan ulusoy yazdı:

Bahsettiginiz modülün resmi var mi? Bellekten kastınız eeprom mu var acaba..yoksa microdenetleyiciyi daha büyük kapasiteli bir mcu ile degistirmekten mi bahsediyorsunuz?

Yapilan degisiklikler aracin beyni ile ilgilimi yoksa sadece ortadaki dijital kontrolcuyu ilgilendiren yazilimlar mi? Zira arac beyni ile ilgili yazilimlarla pek oynamak istemem..

Modül, ekranın arkasında konumlanmış, sync modulü. Ekranda gördüğünüz herşeyi bu modül kontrol ediyor (Müzik sisistemi, telefon, navigasyon, ambiyans aydınlatma). Klima için de bu modüle müdahale etmiş oluyoruz ki klima modülünü kontrol edebilsin.

Kaynağını hatırlamıyorum (doğruluğundan da çok emin değilim), ancak şöyle bir şey okuduğumu hatırlıyorum. Standart sync 3 modülü 8GB hafızaya sahip. Navili amerikan versiyonları 32gb, navili avrupa versiyonu olanlar da 64gb bellekli. Eeprom, mcu gibi ifadeler pek bana yakın ifadeler değil :) Ancak cep telefonuna benzer bir yapı olduğunu sanıyorum. 

Ruslar şunu da yapıyor. Forscan programı ile bir özelliği açıyorlar. Ve navigasyonu usb ile çalıştırabiliyorlar. Ama nerede ne değişiklik yapmışlar, yazmamışlar, sadece video koymuş, para ile bu işi yapıyorlar.

20161114_151708_zpsmd3jqyjy.jpg

--4 dakika sonra eklendi--
4 dakika önce, Emrah Ha. yazdı:

Navi için modul değiştiren var ama yeni modul pahalı, sadece 1300 papel.

https://www.4dtech.com/products/ford/escape/2017/sync-3-8/

Bu eleman sadece US ve Kuzey Amerika yapıyor ve aşırı pahalı. Şu linkteki eleman daha insaflı, 249€ + kargo parasına, araçtaki mevcut sync 3 modülünü naviliye çeviriyor. Ancak bunun için araçtan modülü söküp bu arkadaşa göndermeniz gerekli..

http://customtronix.com/webshop/ford-european-sync-3-oem-navigation-activation/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, SinanG. yazdı:

Aranızda yeniyim ,bu gün denicem .yalnız bir sorum var bu işlemleri yaparken ekranın açıkmı kapalımı olması gerekiyor

Farketmez, zaten ekran hep açık. Ama kapatma tuşundan kapatıyorum, en azından müzik sistemini kapatabilmek için..

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

araçla bağlantıyı kuruyor.hs- can yapın diyor ondan sonra bu hatayı veriyor. swici iki yönde de denedim.for scan lisansıyl ilgili bir şey olabilir mi . yardımcı olanlara şimdiden teşekkürü bir borç bilirim.

--31 dakika sonra eklendi--

forscan ı aldığım kişi beta olduğunu söylüyor.2.3.6 beta .Hangisini indirmem gerkiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

araçla bağlantıyı kuruyor.hs- can yapın diyor ondan sonra bu hatayı veriyor. swici iki yönde de denedim.for scan lisansıyl ilgili bir şey olabilir mi . yardımcı olanlara şimdiden teşekkürü bir borç bilirim.

--31 dakika sonra eklendi-- forscan ı aldığım kişi beta olduğunu söylüyor.2.3.6 beta .Hangisini indirmem gerkiyor.

Güncel sürüm 2.3.10 beta olmasına aldanmayın çalışır.

http://www.forscan.org/download/FORScanSetup2.3.10.beta.exe

Yaşadığınız sorun lisans ile alakalı değil. Ya hs-can moduna alamıyorsunuz ya da kontak yarim ac yapmıyorsunuz. Bunları yapıyorsanız hala calismiyorsa elm bozuk olabilir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araç ile bağlantı yapabilmek için lisans gerekmiyor. Ancak modül programlama için lisans lazım. Lisans yoksa, http://www.forscan.org/ adresinde foruma girip, üye olup lisans talep etmeniz gerekiyor.

Aldığınız hata elm ile ilgili bir sıkıntıdan kaynaklanıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

verdiğiniz linkten indirme yapıyorum. Birde onu denim .yarım kontak yapıyorum.Aracı tanıyo sonradan hata veriyor teşekkür ederim.

--41 dakika sonra eklendi--
Alıntı
42 dakika önce, Özer Aksu yazdı:

Güncel sürüm 2.3.10 beta olmasına aldanmayın çalışır.

http://www.forscan.org/download/FORScanSetup2.3.10.beta.exe

Yaşadığınız sorun lisans ile alakalı değil. Ya hs-can moduna alamıyorsunuz ya da kontak yarim ac yapmıyorsunuz. Bunları yapıyorsanız hala calismiyorsa elm bozuk olabilir

Programla ilgiliymiş ,verdiğiniz sürümü kullanınca bağlandı.Çok teşekkür ederim .Şimdi sıra lisansı alınca klimada.Tüm cevap verenler tekrar teşekkür.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.