Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Sync 3 Ekranında Klima Kontrolü

Murat Kav.

Önerilen Mesajlar

6 saat önce, Ömer Faruk Ayvaz yazdı:

maşallah ford kuga sahibi olmak için öncelikle elektronik uzmanı olmalısınız!, yoksa koskoca ford elinizde bir direksiyondan ibaret olabilir. ELM cihazı  nedir, yetkili serviste yok mudur? kodlama X'in yerine 7 yi ford neden yazman,  ben 0 km araç alıp ekrandan klima kontrolü yapamayacaksam bu araba ne işe yarar? ayrıca navigasyon yok google android auto & car play desen Allah'lık.... bari L MANİVELA ile birlikte satsalardı motorun önünden marş atardık.. c max imi özlemeye başladım:(

servise gitsem yardımcı olurlar mı acaba?

Kugaya özgü bir durum değil, araçlarda elektronik sistemler artık daha fazla yere müdahale ediyor. Benzer durum bir çok markada var. Navi konusunda sizinle aynı fikirdeyim:) Gerçi google haritası araçtaki haritadan daha iyi ..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

IDS'in (Ford'un resmi ELM'si gibi düşünün) izin verdiği her şeyi servis yapar sorun değil fakat diğeri (ELM) yasal değil, servise veya çalışanların imkanları doğrultusunda ve sizin sorumluluğunuzda işlem yaparlar (ELM'leri varsa ki olmak zorun değil). Fakat bu sitede yer alan tüm anlatımları sizler de yapabiliriniz, uzmanlık gerektiren şeyler değil.

Sakin ve keyifli forumlar.

6 dakika önce, Ömer Faruk Ayvaz yazdı:

Şimdi ben servise giderek sayın Murat Kav. yaptığı klima kontrol ekranını açtırabilir miyim? bu imkanım varsa hemen müracaat edeyim

Size cevap yazmıştım. Özetle, servisinize ulaşın bunun cevabı için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

42 dakika önce, Ömer Faruk Ayvaz yazdı:

Şimdi ben servise giderek sayın Murat Kav. yaptığı klima kontrol ekranını açtırabilir miyim? bu imkanım varsa hemen müracaat edeyim

Cıks, yapmazlar. Servisler genel olarak, önceden belirlenmiş belirli bir kaç durum hariç, aracın fabrika konfigurasyonuna müdahale edemezler. Ellerindeki yazılımlar buna imkan vermiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle herkese teşekkür ederim.. Anlaşılan o ki resmi olarak bir işlem yapılması için kanal açılmadığı müddetçe araca yapılacak her türlü müdahale aracı garanti kapsamı dışına çıkaracak.. 

Ben böyle kullanayım idare edeceğiz artık..:))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
09.07.2017 - 22:08 tarihinde, Murat Kav. yazdı:

Yazılım yüklemedim. Sadece konfigurasyon değişikliği. ELM ile bağlanıp, apim as built datada bir kod değişikliği yapıyorsunuz. Basitçe: 7D0-01-02'de xxxx-xXxx-xxxx: Burada X için 7 yerine 5 yaptım.

Merhaba Murat bey bahsettiğiniz ELM327 usb bağlantılı olanı mı acaba.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
08.08.2017 - 09:31 tarihinde, Semih O. yazdı:

Sync 2'de de RS, ST, Ford, Mustang ve Lincoln görselleri ön yüklü hatırladığım kadarıyla.

Merhabalar. Bende focus alarak aranıza katıldım. bu klima kontrolünün gelmesi için yardımcı olabilir misiniz. Eskişehirdeyim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

25 dakika önce, Özcan Çakar yazdı:

Merhabalar. Bende focus alarak aranıza katıldım. bu klima kontrolünün gelmesi için yardımcı olabilir misiniz. Eskişehirdeyim.

Merhaba hoş geldiniz. Olurum elimden geldiğince.

Semih O. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, Semih O. yazdı:

Merhaba hoş geldiniz. Olurum elimden geldiğince.

çok teşekkür ederim  semih bey. öncelikle bayramınız kutlu olsun şimdiden.özelden yazamıyorum şu an için. özelden ulaşırsanız bana çok mutlu olurum. şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
  • 5 yıl sonra...

Merhabalar @Murat Kav. Bey. Klima sekmesi ekleyebilmek için 7--->3 şeklinde değiştirdikten sonra Restore ve write sekmesi var. Önce buradan yazdırıp daha sonra 1--->0 yapıp write all mu yapıyoruz. Veya ikisini de değiştirip write all yapsak ikisi de kaydolur mu?

Klima.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.