Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Sync 3 Ekranında Klima Kontrolü

Murat Kav.

Önerilen Mesajlar

Benim başıma bir şey geldi.klima ve temaları yaptıktan sonra , göstergede motor arızası belirdi.Menüye grip baktığımda sistem normal diyor.Aracı 20 km kadar sürüp stop ettikten bir saat kadar sonra arızanın kalktığını gördüm. birde kalan mesafe mesala 80 km iken bu işlemleri yaparken 5-6 km düştüğünü farkettim.bu olay herkezin başına geliyor , yoksa bozuk sürümün bana bir oyunumu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, SinanG. yazdı:

Benim başıma bir şey geldi.klima ve temaları yaptıktan sonra , göstergede motor arızası belirdi.Menüye grip baktığımda sistem normal diyor.Aracı 20 km kadar sürüp stop ettikten bir saat kadar sonra arızanın kalktığını gördüm. birde kalan mesafe mesala 80 km iken bu işlemleri yaparken 5-6 km düştüğünü farkettim.bu olay herkezin başına geliyor , yoksa bozuk sürümün bana bir oyunumu?

Bu işlem için sadece APIM modülüne müdahale ediliyor. Motor yada gösterge (IPC) ile ilgili bir işlem yapılmıyor. Ancak ilk araca bağlanırken, tüm modüller tarandığı için, bazen yanlış uyarılar alınması mümkün araçtan (motor arıza gibi). Bunun için, araç ile bağlantıyı koparmadan önce; DTC taraması yapıp, varsa arıza mesajlarını silmeli ve tekrardan tarama yapılmalı. Gitmeyen arıza varsa, gerçekten arıza olabilir, ama sizin yaptığınız işle ilgili değil.

İşlemi yaparken aracı çalıştırdıysanız kalan mesafeyi güncellemiş olabilir. Bir ihtimalde önceki bilgiyi, aracın son konumuna göre güncelleyebilir (araç açısına göre depoda okunan değer değişebilir çünkü). Başka bir neden aklıma gelmiyor. Ben karşılaşmadım ya da dikkat etmedim.

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada Sync'in resmi olmayan güncellemesi çıkmış. Versiyon 3.0 olmuş.
Görünüşte pek bir değişiklik yok. Arka planda düzeltmeler olabilir. Fakat görünen ve en hoşuma giden değişiklik, mp3 çalarken ekrandan ileri geri alabilme özelliği oldu.
sketch-1506773033473.pngDSC_0425.JPGDSC_0426.JPG

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Atakan ulusoy yazdı:

Şu klima olayını yapmak için neleri temin etmek gerekiyor.
Rica etsem bana link atarmısınız..

Öncelikle bir ELM cihazı edinmelisiniz (HS/MS CAN geçişi olan). Türkiyede de satıyorlar, ben ebayden bir link vereyim (bu cihazda kalite önemli çok ucuz alternatiflerden uzak durmalı, 500k olanlar tercih edilmeli, tercihen modifiyeli almalı ki sonradan uğraşmayalım):

http://www.ebay.co.uk/itm/Black-USB-Modified-ELM327-Elmconfig-Forscan-Ford-Focus-Mondeo-Kuga-S-Max/181457166623?_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIM.MBE%26ao%3D2%26asc%3D47510%26meid%3D81d5851367dc40eeac7ecb68daaa4622%26pid%3D100005%26rk%3D5%26rkt%3D6%26mehot%3Dpp%26sd%3D272372206392&_trksid=p2047675.c100005.m1851

veya

http://www.ebay.co.uk/itm/ELM327-USB-modified-for-Ford-ELMconfig-FTDI-chip-HS-CAN-MS-CAN-Forscan-OBD2-/272372206392?epid=1759367398&hash=item3f6aa60b38:g:KKAAAOSw3ydV0HxI

Bu adresten de forscan programının son versiyonu indirip, extended license edinmelisiniz (lisans için foruma üye olmanız gerekiyor, herhangi bir ücret talep etmiyorlar: http://www.forscan.org/

Faydalı link 1: (focccus programı yeni kuga ile çalışmıyor)

Faydalı link 2: http://www.2gfusions.net/showthread.php?tid=4573

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

30.09.2017 - 15:09 tarihinde, Günal Yılmaz yazdı:

Bu arada Sync'in resmi olmayan güncellemesi çıkmış. Versiyon 3.0 olmuş.
Görünüşte pek bir değişiklik yok. Arka planda düzeltmeler olabilir. Fakat görünen ve en hoşuma giden değişiklik, mp3 çalarken ekrandan ileri geri alabilme özelliği oldu.
sketch-1506773033473.pngDSC_0425.JPGDSC_0426.JPG

Usb ile yükleniyor sanırım, nasıl yapıldığını kısaca anlatabilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

32 dakika önce, Emrah Ha. yazdı:

Diğer işlemlerle uğraşmayın başınıza bir dert gelirse uğraşırsınız. Aracınızı wifi ile internete bağlayın bunların hepsi menüsünde ve kullanım kılavuzunda yazıyor daha sonra güncelleme sorgulatın gelince yaparsınız. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Usb olayı Avrupada yok sanırım. Ben hiç rastlamadım. Araç wifi ağına bağlanınca Yakupun dediği gibi güncelleme yapıyor Ayarlardan otomatik güncelleme açık olmalı). 

Ben de önce güncelleme yapayım dedim ama sonra vazgeçtim. Haftaya büyük operasyon var, ondan sonra güncelleyeceğim.

Bu arada forscan ile apim de yapılan değişiklikler, zaman zaman ford’a transfer ediliyormuş güncelleme esnasında. Benim ilk yaptığım değişiklik yansıdı ama sonrakiler yansımadı. Çok mantığını çözemedim. Güncelleme yaparken yapıyor olabilir.

Bu arada sync modülünü dünyayı izlemek için yapılmış bir amerikan icadı gibi düşünmeye başladım.  112’yi arama falan işin makyajı olmalı. Telefonumuzdaki bilgilere ulaşıyorlar, bizi gps ile takip ediyorlar ve merkeze bilgi aktarıyorlar ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Usb olayı Avrupada yok sanırım. Ben hiç rastlamadım. Araç wifi ağına bağlanınca Yakupun dediği gibi güncelleme yapıyor Ayarlardan otomatik güncelleme açık olmalı). 
Ben de önce güncelleme yapayım dedim ama sonra vazgeçtim. Haftaya büyük operasyon var, ondan sonra güncelleyeceğim.

Bu arada forscan ile apim de yapılan değişiklikler, zaman zaman ford’a transfer ediliyormuş güncelleme esnasında. Benim ilk yaptığım değişiklik yansıdı ama sonrakiler yansımadı. Çok mantığını çözemedim. Güncelleme yaparken yapıyor olabilir.

Bu arada sync modülünü dünyayı izlemek için yapılmış bir amerikan icadı gibi düşünmeye başladım.  112’yi arama falan işin makyajı olmalı. Telefonumuzdaki bilgilere ulaşıyorlar, bizi gps ile takip ediyorlar ve merkeze bilgi aktarıyorlar [emoji851]

Play store olsun apple store olsun uygulamaların pek çoğu cihazda olan biten pey çok olayı program yaratıcısının sunucularına aktarıyor.. şüphelerinizde bence haklısınız.. örneğin gps var ama kullanamıyorsunuz. Biz kullanamıyoruz ama onlar kullanıyorlar demekki:)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Emrah Ha. yazdı:

Şu anda yüklediğim 3.0 güncellemesini sistem kendisi bulmuyor. Ben yabancı bir forumda okuduğum bir yazıda bulunan linkten indirmiştim.

Yükleme usb ile yapılıyor. Zip olarak indirilen yazılım dosyasının içeriğinin bir flash diske kopyalanması gerekiyor. Sonra o disk sisteme takıldıktan sonra Sync güncellemeyi tespit ediyor ve güncellemeyi başlatıyor. Ancak bu yükleme epey uzun sürüyor. Güncelleme esnasında güç kesintisi olursa sorun olabilir. O nedenle dikkatli olmak veya Yakup Beyin dediği gibi sistemin güncellemeyi kendisinin bulmasını beklemek gerekir.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...
55 dakika önce, Atakan ulusoy yazdı:

3.0 guncellemesi ile neler değişiyor?

Benim izlemlerim;

- 2.3 ile sygic desteği geliyor

- 3.0 ile waze desteği geliyor (henüz çalışmıyor, mart 2018 demişler)

- 3.0'da "Ses Sistemi" ekranında şarkı ismi vs bilgisi karakterleri büyümüş (eskisi çok küçük kalıyordu), yine bu ekranda usb vs dinlerken şarkının pozisyonunu el ile hareket ettirebiliyorsunuz artık

- 2.2 ve 2.3'de mp3 dosyasında medya resmini göstermiyordu (varsa gracenote database'inden veriyor, yoksa hiç vermiyordu). Artık medya dosyasındaki resmi öncelik olarak atayıp gösterebiliyorsunuz.

- 3.0'da android auto'nun daha hızlı çalıştığı iddia ediliyor (ben bir fark gözlemlemedim)

- Navigasyon ikonu 3.0'da farklı

Bir de bunların alt versiyonları oluyor. 3.0 mesela 17194 derlemesi ile başladı. Şu anda üçüncü derleme 17307 son sürüm. Sanırım ufak tefek bugları güncelliyorlar.

Bu sürümler benim takip edebildiğim kadarıyla henüz hiç bir araca wifi üzerinden ulaşmadı. En son resmi güncelleme 2.3. Ama internette arkadaşlar usb güncelleme dosyası oluşturup veriyorlar. Çünkü bunlar halen yeni araçlarla sunulan sürümler (mesela 17194 derlemesi mustang 2018 ile birlikte Ağustostan bu yana Amerikada geliyor).

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

maşallah ford kuga sahibi olmak için öncelikle elektronik uzmanı olmalısınız!, yoksa koskoca ford elinizde bir direksiyondan ibaret olabilir. ELM cihazı  nedir, yetkili serviste yok mudur? kodlama X'in yerine 7 yi ford neden yazman,  ben 0 km araç alıp ekrandan klima kontrolü yapamayacaksam bu araba ne işe yarar? ayrıca navigasyon yok google android auto & car play desen Allah'lık.... bari L MANİVELA ile birlikte satsalardı motorun önünden marş atardık.. c max imi özlemeye başladım:(

servise gitsem yardımcı olurlar mı acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 dakika önce, Ömer Faruk Ayvaz yazdı:

servise gitsem yardımcı olurlar mı acaba?

IDS'in (Ford'un resmi ELM'si gibi düşünün) izin verdiği her şeyi servis yapar sorun değil fakat diğeri (ELM) yasal değil, servise veya çalışanların imkanları doğrultusunda ve sizin sorumluluğunuzda işlem yaparlar (ELM'leri varsa ki olmak zorun değil). Fakat bu sitede yer alan tüm anlatımları sizler de yapabiliriniz, uzmanlık gerektiren şeyler değil.

Sakin ve keyifli forumlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.