Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Sync 3 Ekranında Klima Kontrolü

Murat Kav.

Önerilen Mesajlar

Bugün sync 3 ekranında ufak bir değişiklik yaptım. Bilindiği üzere ilk defa sync3 v2.0+ ile gelen araçlardan ekran üstünden klima kontrolü çıkarılmıştı. Dolasıyısıyla mca kuga'da fabrika çıkışı sync ekranından klima kontrol etmek mümkün değil. Sesli klima kontrol de mümkün değil.

Sync2 ve sync 3 v1.0'da standart olan bu özelliği neden kaldırdılar çok anlamadım. Ancak, halen bu özelliğe sahip olan araçlar var, ve bunlarda versiyon güncellense bile bu özellik kaybolmuyor. Buradan hareketle kugada da neden olmasın dedim ve aktif etmeyi başardım. İlk resim fabrika çıkışı, diğerleri değişiklik sonrası...

eski.jpg

yeni 1.jpg

yeni 2.jpg

yeni 3.jpg

yeni 4.jpg

Bir de video koyalım :) 

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 17
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Can Çelenk yazdı:

Güzel olmuş Murat Bey ayarları karıştırarak mı yaptınız yoksa bir yazılım filan mı yüklediniz.

Yazılım yüklemedim. Sadece konfigurasyon değişikliği. ELM ile bağlanıp, apim as built datada bir kod değişikliği yapıyorsunuz. Basitçe: 7D0-01-02'de xxxx-xXxx-xxxx: Burada X için 7 yerine 5 yaptım.

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

52 dakika önce, Muhammed Kavlak yazdı:

SYNC 3  te çoğu araçtan kaldırılacağını duymuştum sebep neki ?

Yeni araçlarda kaldırıldı, artık bu opsiyon ekranda çıkmıyor (D segmentinden emin değilim aslında). Nedenini ben de bilmiyorum. Alt satır NAV'da gelince çok mu doluyor acaba, ya da farklı araçlarda farklı sistemler var. Yazılımsal kontrolü zor gelmiş olabilir. Ama ters işte. Mesela 3008'de bu kontroller tamamıyla ekrana alındı. Ford ise kaldırıyor. Bir klima kontrol panelininin servis fiyatı sanırım 1500 liradan aşağı değil. Fabrikaya maliyeti bunun 5'te biri bile olsa ciddi bir rakam sözkonusu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Murat Kavuk yazdı:

Yeni araçlarda kaldırıldı, artık bu opsiyon ekranda çıkmıyor (D segmentinden emin değilim aslında). Nedenini ben de bilmiyorum. Alt satır NAV'da gelince çok mu doluyor acaba, ya da farklı araçlarda farklı sistemler var. Yazılımsal kontrolü zor gelmiş olabilir. Ama ters işte. Mesela 3008'de bu kontroller tamamıyla ekrana alındı. Ford ise kaldırıyor. Bir klima kontrol panelininin servis fiyatı sanırım 1500 liradan aşağı değil. Fabrikaya maliyeti bunun 5'te biri bile olsa ciddi bir rakam sözkonusu.

pırkalamadan kaç gün durdun. Yine iyi sabrettin 10 gün.Ama tebrik ederim.

Osman Türkol tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle herkese iyi günler. Aranıza yeni katıldım ve bir çok konuda acemiyim. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. 

Murat bey bu klima olayını nasıl yaptığınızı ayrıntılı anlatır mısınız?

Bir de navigasyon olayları nasıl olacak bilgi verir misiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.