Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Dizel Araç Önerisi

Arda P.

Önerilen Mesajlar

8 dakika önce, Mustafa Karaca yazdı:

Bu sürtme sesinin tamiri olmuyor mu sesin sebebi ne ki?  Zararı var mı?  

Aracimin debriyaj seti komple degisti ses kesildi ama 4 5 bin km sonra tekrar etmeye basladi. Servisin dedigine gore bu sorun ya balatadan ya volandan kaynaklaniyor. Ama debriyaji indirip tekrar bakmak lazim dediler. Benim de vaktim olmadigindan araci birakamadim. Herhangi bir zarari etkisi yok. Sadece yokuslarda kalkis sirasinda surtunme sesi geliyor kavramada zorlanma olunca. Bunu sadece kendi aracimda gormedim. Makyajsiz ve sokakta gordugum bir cok focus'da da duydum. Forumda da sikayetler vardi bu konuda. Ben henuz sorunun kesin cozumunu bulan birisini goremedim. Kimisi debriyaj balatasi degisince ses kesildi artik gelmiyor diyor kimisi de ben dahil balata degisimi gecici cozum ve belli sure sonra yine geliyor diyoruz. Ama dedigim gibi araca veya suruse bir zarari yok. Sesten ibaret.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Mustafa Karaca yazdı:

Bende bir kaç defa duydum önemsemedim. Ama yokuşta değil de yarım debriyaj yaparken geldi. Sizde özellikle onu vurgulayınca sorayım dedim ?

Yokusta direkt olarak yapiyor. Ama genel itibariyle yarim debriyajda kavramayi uzattiginiz zaman bunu yapiyor. Mesela bir cukurdan 1.viteste cikmaya calisiyorsunuz ya da kasisten gecerken araci kaldiriyorsunuz diyelim bu ses cikabiliyor. Forumda kalkista surtunme sesi seklinde arama yaparsaniz sesin emsalini gosteren videolar ve yazismalar da var. Araci uygun zamanda birakacagim ve sorunun kesin cozumunu bulabilirlerse forumda paylasacagim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.