Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

10.4" Tesla Style Android Multimedya Focus & C-Max

Olcay Sert

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar.

Forumuzda sıkça söz edilen android multimedyalardan birini kullanma fırsatı bulduk @Necati Ustundağ 'ın arabasında. araç c-max ama focus 3 içinde olanı var aynısı

Aliexpress Focus Linki

https://www.aliexpress.com/item/10-4-Vertical-Screen-1024-768-Android-Car-DVD-GPS-Navigation-Radio-Player-for-Ford-Focus/32779018694.html

Cihaz ilandaki gibi 2gb ram 32gb rom 1.6ghz olarak gelmedi 1gb ram ve 32gb rom 1.2ghz olarak geldi mali400 grafik birimi var kıyaslama için ilk çıkan discovery androidler ile aynı hızlar ama bataryalı eko tasarruf olmadığından yeterli. satıcı 2gb ramli olan versyionu kargoya vermiş gelince testi tekrarlarız. eksik kaldığımız yerlerin üstünden geçeriz

Cihazda bazen takılmalar olabiliyor. yazılım tam kaliteli hazırlanmamış. bi kaç gereksiz program kaldırılınca rahat edeceğiz bunun için custom rom çalışması yapılması gerek.

Elimizdeki cihaz sorunlu olmasına karşın çoğu beklentimi karşıladı, bunların içinde bluetooth ve mp3 çalarken ki ses netliği iyi, benim için çoook yeterli :claps: aynı durum android sisteminden gelen uyarılari içinde geçerli çok net anlaşılır. işler ne zaman kötü olmaya başlıyor? siz radyo dinleyeceğim dediğinizde; gerçekten çok berbat bi fm alıcısı var, sanki 5 liralık radyoyu dinliyormuşunuz hissi var. Radyo dinleyenler uzak durun android sistemlerinden !!!

Geri görüş kamerası netliği güzel ama sony deki gibi direksiyon ile manevra çizgileri dönmüyor.

Daha öncesinde resimlerde "bu çok büyük gözü çok alır" derken yanıldığımı canlısını görünce anladım. Ayarlarda gece modu var ama cihazımız sorunlu olduğundan oda çalışmıyor :( lakin ekran tamemen kapatılabiliyor buda büyük rahatlık.

Sitesinde yazıp bizde çalışmayan özellikler şimdilik şöyle

1. Klima kontrol ünitesi
  2. Park sensörleri haritası
  3. Otomatik park güstergesi
  4. Orjinal sesli komut
  5. Dış ısı göstergesi (hep 30 gösteriyor )

Yukardaki çoğu uygulama farklı pid değerlerinden kaynaklanıyor. bize gelen araçlar avrupa olduğundan pid değerlerimiz farklı. satıcı ile onların düzenlemesi konusunda yazıştık cevap bekliyoruz. Yada canbus tan gelen pidleri filtreleyen uygulamada sıkıntı var olabilir. ikinci cihaz geldiğinde sorunların ne kadarı çözüme kavuşmuş göreceğiz

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Özer Aksu yazdı:

Bunu takmak yerine tablet koyup aradaki fiyat farkına yeni takım lastik alınır

Tercih meselesi tabi. Tableti nasıl takacağınız önemli. Aracın orijinal parçası gibi duracaksa sıkıntı yok aksi durumda çalınır mı, hatta çalınırken tablet için aracın camları kırılır mı gibi endişeler yaşayacaksınız. Yanınızda taşımak yada sürekli aracın içinde bir yerlere saklamak ise uzun vadede sürdürülebilir bir davranış olmayacak. Ben sizin dediğinizi yapıp aracında sürekli tablet kullanan birini görmedim. (youtube videolarını kastetmiyorum) Lastiğin yeri ayrı (ki onları da yenileyeceğim) araç multimedia'sının yeri ayrı.

--10 dakika sonra eklendi--
2 saat önce, Semih O. yazdı:

Cmax için olan daha kabul edilebilir gözüküyor ama Focus için olan tam bir tasarım faciası.

focus için olanın 2 versiyonu var tasarım olarak. Sizin gördüğünüz ve haklı olarak beğenmediğiniz şu olsa gerek. 

$_1.JPG

veya şu :

maxresdefault.jpg

Birde daha yeni bir tasarım var fakat bunun Türkiye'de satışı henüz yok.

UTB8TjkZcSnEXKJk43Ubq6zLppXaI.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, Necati Ustundağ yazdı:

Birde daha yeni bir tasarım var fakat bunun Türkiye'de satışı henüz yok.

satış linki koyayım belki biri ilk olur :D 

https://www.aliexpress.com/item/10-4-HD-1024x768-Android-Car-Stereo-Headunit-For-Ford-Focus-2012-Auto-Radio-GPS-Navigation/32813516433.html 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Olcay Sert yazdı:

Bu kesinlikle çok daha iyi :) @Teoman S.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Yahya Akman yazdı:

Fotoğrafin birinde cd ünitesi gogusun uzerinde duruyordu. Muhtemelen yerine baska unite geliyor o yuzden seste degişim olur diye dusunuyorum.

CD DVD yok bu modelde :) karıştırdın galiba eski modeldir dediğin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

CD DVD yok bu modelde [emoji4] karıştırdın galiba eski modeldir dediğin

Bahsettigim sökülen teybin unitesi yanlış anlaşildım sanirim :)
Bizden biri alırsa eğer bakarız ses kalitesine :)
Ha bunu ben alırmıyım ondan emin değilim. Pek çirkin geliyor gözüme :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.