Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

''Focusa Bu Para Verilir mi?'' Sorunsalı

Metin Şahin

Önerilen Mesajlar

Bir saat önce, Furkan İlker Özmen yazdı:

Bunun dışında türkiye şartlarında oto park asistanını kimsenin kullanmayacağını düşünüyorum

Ben İstanbul'da hep kullanıyorum :D Tabi hep test arabalarıyla, hem denemiş oluyorum hem de kolay ve yavaş şekilde park ediyorum :D Çarparsam sisteme suç atmak için tabi park edemiyorum diye değil :zha: 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ya genede kendi aracımız olsa bende dahil ki alırken titanium almada kararsız kaldım kendi kendime dedim ulan bu araba park asistanı var ama ne bende o cesaret :blink:. Sonradan dedim nasıl olsa kullanmam diye. Adamlar zaten öyle bir paket yapmış ki ( trend i kaldırıp trend x 'e lazım olacak her şeyi koymuşlar) tüm ihtiyacı karşılıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Furkan İlker Özmen yazdı:

ya genede kendi aracımız olsa bende dahil ki alırken titanium almada kararsız kaldım kendi kendime dedim ulan bu araba park asistanı var ama ne bende o cesaret :blink:. Sonradan dedim nasıl olsa kullanmam diye. Adamlar zaten öyle bir paket yapmış ki ( trend i kaldırıp trend x 'e lazım olacak her şeyi koymuşlar) tüm ihtiyacı karşılıyor. 

Aynen öyle temel ihtiyaç konusunda sorun yok ama bunu ev gibi düşün, başını sokacak evin var ama daha lüksü de var. Temelde ikisi de aynı işi yapıyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Maalesef doğru Focus a bu para verilmez.  Ben verdim oradan biliyorum...

Türkiyede 1. el tercihini 2. el belirler. Tamam focus 2. elde satılıyor ama makul fiyata. Güncel focusların fiyatlarını 2. eldeki reel fiyatları ile karşılaştırdığınızda kaybın fazla olduğunu görüyorsunuz. O da 1. elde tercih edilmemeyi  beraberinde getiriyor.  

Haa bu ülkede tornete bir marka amblemi bassan belli sayıda alıcısı çıkar. Çünkü çok kalabalığız her markayı ayakta tutacak alıcı çıkıyor. O yüzden almakta sorun yok ama bu paralar verilmez. 

Türkiyede Mercedes BMW VW dışında araba almak mantıklı değil..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

birde şöyle bir paradoks ortaya çıkıyor. O paralara ( titanium focus ) xxx marka model aracı alırım. O dedikleri arabayı alırsın sonra derler senin araca yakın fiyatlı bir üst kalite aracı alsaydın bu böyle gider ... Trend x candır. i20 elite zaten 65 lira . Sen c segmenti aracı aynı para alıyorsun. bir tek cam tavan artısı var.:wacko:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Furkan İlker Özmen yazdı:

bende bir focus kullanıcısı olarak titanium' a okadar para vermezdim. Çünkü sony,navigasyon - sunroof opsiyon ve büyük paralara. Benim araç trend x. Eksiklik olarak gördüğüm bir tek dijital klima var. Bunun dışında türkiye şartlarında oto park asistanını kimsenin kullanmayacağını düşünüyorum. Katlanır ayna var nerdeyse hiç katlanmıyor , sunroof dediğim gibi 3 -3,5 gibi bir meblaa, ekran sadece müzik dinliyosun onun dışında navigasyonsuz paket çöp. Onun haricinde ben istesem aracıma 1-1.5 gibi paralara ekran taktırabilirim. Krom çerçeveler zaten her tuningci de var. Yani diyeceğim dolusu çok para. Zaten türkiyede sanırsam bu tarz sebeblerden dolayı en çok trend x paket var. 

Bahsettikleriniz kişiden kişiye değişir.

mesela ben eskiden otopark asistanı olmasa da olur derdim şimdi kendim park etmiyorum, katlanır ayna olmazsa olmazmış hele de içerden kapatabiliyorsan  daha da güzel sunroofu akşamları açarım gündüzleri  gerek yok malum yaz ortası, ekrana gelince klimayı ekrandan ayarlamak daha kolay ve zevkli radyo mp3 için ekrana gerek yok navigasyon artık ihtiyaç gibi bişey oldu. 

Bunların hepsi standart olursa kullanıyorsun ama fark veripte alacaksan kesinlikle otopark asistanı  ve katlanır ayna olacak..Navigasyonu dışarıdan bir şekilde halledebilirsin 

Fiyat farkı 3-5 bin olduğu sürece  dolu araç almak mantıklı sonuçta satarken de dolu araçlara talep daha fazla oluyor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Ozan Kar yazdı:

memur maaşı 2010dan beri 2 kat arttı yani? ilginç geldi...

Sen öyle yazınca yanlış mı hatırlıyorum diye e bordro dan 2010 yılı maaşına baktım. 2 kattan fazla artmış. Hatta tam oran verirsem 2.25 kat. 40 bin tl olan focus 1.6 benzinli titanyum modelini 2.25 ile çarpınca 90 bin tl ediyor. Yalan yok. Ama enflasyon hızı 7 yılda biraz arttığından olsa gerek fiyatları kabullenmek de zaman alıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Bu da tartışmalı gerçi :D Bazen bazı mesleklere ek destek geliyor; bkz öğretim görevlileri :D Böyle ekstrem durumlar yoksa kıyaslanabilir pek tabii :) 

Valla onu hatırlayamadım ama belki cüzi bir miktar gelmiş olabilir. Hatırlayamadığıma göre dişe dokunur bişey olmasa gerek :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Muhammed Kavlak yazdı:

Bahsettikleriniz kişiden kişiye değişir.

mesela ben eskiden otopark asistanı olmasa da olur derdim şimdi kendim park etmiyorum, katlanır ayna olmazsa olmazmış hele de içerden kapatabiliyorsan  daha da güzel sunroofu akşamları açarım gündüzleri  gerek yok malum yaz ortası, ekrana gelince klimayı ekrandan ayarlamak daha kolay ve zevkli radyo mp3 için ekrana gerek yok navigasyon artık ihtiyaç gibi bişey oldu. 

Bunların hepsi standart olursa kullanıyorsun ama fark veripte alacaksan kesinlikle otopark asistanı  ve katlanır ayna olacak..Navigasyonu dışarıdan bir şekilde halledebilirsin 

Fiyat farkı 3-5 bin olduğu sürece  dolu araç almak mantıklı sonuçta satarken de dolu araçlara talep daha fazla oluyor 

kim istemez gece bu havalarda sanroof açmayı. Fakat ülkemizde Dizel-titanium-sanroof focus çok uçuk rakamlarda. Tabiki de dolu aracı kim istemez ki. İhtiyaca göre değişiyor. Ama şöyle bir durum var. Ford ve hyundai ülke şartlarına göre bir paket belirliyorlar. O paketler daha cazip ve ihtiyacı tam olarak karşılıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Fatih Mehmet USLU yazdı:

Sen öyle yazınca yanlış mı hatırlıyorum diye e bordro dan 2010 yılı maaşına baktım. 2 kattan fazla artmış. 

Konu siyasi terchlere bağlı: ben daha fazla çalışmama rağmen 2010da aldığım TLden daha az alıyorum. Bazı mesleklerde gelir düşerken bazılarında artıyor. 

Bu tip konuları asgari ücret üzerinden ya da birim ekmek fiyatı üzerinden değerlendirmek en doğrusu. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Konu siyasi terchlere bağlı: ben daha fazla çalışmama rağmen 2010da aldığım TLden daha az alıyorum. Bazı mesleklerde gelir düşerken bazılarında artıyor. 

Bu tip konuları asgari ücret üzerinden ya da birim ekmek fiyatı üzerinden değerlendirmek en doğrusu. 

Aslında sadece araba fiyatlarının mantıksız artmadığını ancak biz yavaş alıştığımızdan fazla artmış gibi geldiğini söylemeye çalışıyorum. Yoksa maaşlara yapılan artışlar aslında enflasyon oranında olmaktan öteye geçmiyor. Enflasyon artışı maaş artışından genellikle fazla oluyor. Aradaki farkı da 6 ayın sonunda veriyorlar. Toplamda biz zararlı oluyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 dakika önce, Furkan İlker Özmen yazdı:

kim istemez gece bu havalarda sanroof açmayı. Fakat ülkemizde Dizel-titanium-sanroof focus çok uçuk rakamlarda. Tabiki de dolu aracı kim istemez ki. İhtiyaca göre değişiyor. Ama şöyle bir durum var. Ford ve hyundai ülke şartlarına göre bir paket belirliyorlar. O paketler daha cazip ve ihtiyacı tam olarak karşılıyor.

Maalesef kur farkı + Ötv+ güncel zamlar derken fiyatlar uçtu.

Mesela geçen sene mart ayında 1.6 TDCİ Focus 4K M/T Titanium için 81500 Tl fiyat almıştım şuan ki fiyatı 108.630 liste fiyatı var hadi 105' e aldın diyelim. Aradaki fark bir araba parası..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.