Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

''Focusa Bu Para Verilir mi?'' Sorunsalı

Metin Şahin

Önerilen Mesajlar

Değerli arkadaşlar merhaba. Yıl başında 2017 focus aldım. Ve severek beğenerek aldım. Hala da çok seviyor ve beğeniyorum. Sadece çevreden gelen tepki? ve sorulardan sıkıldım sizinle paylaşmak istedim. Focus titanium aldım ve navi paketi de içindeydi ve bana maliyeti biraz fazla oldu. Ama ben şikayetçi değilim severek ve isteyerek aldım. Ama bu sürekli duyduğum soru "focusa bu para verilir mi?" sorusu deli edecek beni :)  Ya tamam avrupa şartlarına bakıldığında yada bu arabanın ülkemize geliş fiyatına bakıldığında bizim aldığımız fiyat çok fazla. ama bu sadece focus için geçerli değil ki. şu anda sıfır km bi araç alacak olsanız ve dolu paketini alacak olsanız zaten en düşük 80-90 bin tl den başlıyo fiyatlar. ben mi yanılıyorum acaba? Ya neymiş işte o paraya bmw audi alınırmış falan falan. o paraya bu araba değmezmiş. Ne özelliği varmışmış bu arabanın :) bu tip enterasan soru ve tepkilerle aldığım günden beri karşı karşıyayım. Sizin fikirleriniz nedir acaba. ben mi yanlış yapmışım bu tepkiler mi anormal bilemedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kurlar aşırı tırmandı, fiyatlara yapacak birşey yok..kur yüksek.

Başkasının eskittiği boş audi bmw dense sıfır  ve donanımlı focus daha iyidir.

Açıkcası haset çok yaygın,bu arabayı sen alamazsın diyemiyorda, bu parayı nasıl verdin oluyor...

Ayrıca C sınıfta daha iyi alacak ne araba var şu ortamda... 

Hayırlı olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ÖTV ya da kur farkı gibi sebeplerden dolayı ülkemizde otomobil fiyatları birçok kez aşırı yükselmiştir ve her defasında da bu fiyatlara bu arabalar alınmaz diyen bir kamuoyu olmuştur. 

Sonra bir bakarsınız ki durum kısa zamanda kanıksanmış, fiyatlara alışılmış, piyasa yeni yerine oturmuştur. 

Merak etmeyin şimdi BMW 3 almaya kalksaniz 200 binden başlayan bir fiyatı var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ağzi olan konuşuyor. boş ver takmayın. Bende alırken dediler 2 el araba 70 k nin üstünde para verilir mi vs vs oluyor yani bunlar..

satacagın zaman yine o fiyatlara satabilirsen ( uçuk düşük fark olmazsa ) bence sorun değil.. ( ki internette satılmayan araç çok nadir herkes satıyor 3 aşagı 5 yukarı ) 

şuda var en dandik çiplak araba 50-60 binden başlıyor sıfırı 

okan ali tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ülkemizin klasik lafları maalesef. Aynı durum benimde başıma geldi yok neden mondeo aldın niye passat almadın ya da niye ikinci el bmw mercedes almadın gibi laflar çok söylenildi. Ben kulak asmıyorum isteyen istediği arabayı alır zevkler ve renkler tartışılmaz. Siz böyle şeyleri takmayın araçtan memnunsanız içinize sinerek ve isteyerek aldıysanız sıkıntı yok demektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2010 senesinde 0 km focus almaya niyetlenmiştim. O zaman 1.6 titanyum focus 40 bin tl civarındaydı. Şimdi 90 civarında. O zaman ki maaşımla focus fiyatını ve bu zaman ki maaşımla şimdiki focus fiyatını oranladığım zaman çok küçük bir farkla araç fiyatları maaşımızı geçmiş. Ama dediğim gibi küçük bir fark var arada. Bize 90-100 bin tl yi 0 km arabaya vermek zor geliyor ama aslında araba fiyatları birden yükseldiğinden alışmakta zorlandık. Yoksa arabalar eskiden de pahalıydı şimdi de pahalı. Hatta Ötv zammı olmasaydı belki maaş/araç fiyatı oranı 2010 senesiyle aynı olabilirdi. Alışınca geçer zannedersem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soru araç alım/ seçim aşamasında geçerli, seçimden sonrası "Nasrettin hocanın eşek hikayesine döner" , keyifle binin aracının tadını çıkarın, bu gün bu arabaya kaç kişi sahip olmak istiyor da imkanlar elvermiyor, kendinizi bu sorularla sıkmak yapılması gerekenler arasında son sırada olmalı,,

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Maalesef, devletimiz her araba alandan bir araba parası da kendine almasa ve faiş vergiler makul seviyelere çekilse ekonomi de düzelir, enflasyon da düşer. Bundan üç yıl önce 1.90 tl civarinda olan $ 3,55 e yanlış politikalar yüzünden yükselmeseydi acısı da halktan çıkmazdı. Biz de Focus'a bu kadar para verilir mi diye sormak zorunda kalmazdık. Verilir kardeşim verilir. Paran varsa verilir. Sen vermesen birileri mutlaka verir.:)<_<

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Fatih Mehmet USLU yazdı:

2010 senesinde 0 km focus almaya niyetlenmiştim. O zaman 1.6 titanyum focus 40 bin tl civarındaydı. Şimdi 90 civarında. O zaman ki maaşımla focus fiyatını ve bu zaman ki maaşımla şimdiki focus fiyatını oranladığım zaman çok küçük bir farkla araç fiyatları maaşımızı geçmiş. Ama dediğim gibi küçük bir fark var arada. Bize 90-100 bin tl yi 0 km arabaya vermek zor geliyor ama aslında araba fiyatları birden yükseldiğinden alışmakta zorlandık. Yoksa arabalar eskiden de pahalıydı şimdi de pahalı. Hatta Ötv zammı olmasaydı belki maaş/araç fiyatı oranı 2010 senesiyle aynı olabilirdi. Alışınca geçer zannedersem.

memur maaşı 2010dan beri 2 kat arttı yani? ilginç geldi...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hiç sıfır araç almadım hep 2. el az km dizel ve dolu araç aldım ...

genelde şöyle düşünürüm araç ararken dolu olsun kasası motoru düzgün olsun güncel en son model olsun yada 1-2 yaşında olsun garantisi devam etsin 1-2 sene 2-3-5 bin fazla olsun ...

Acil bir şey olursa en azından aldığım fiyata ivedi piyasada satabileceğim bişey olsun focus takasta geçerli genelde kabul edilen bir seçenek  satıştada zarar etmedim ben hiç ...

şu anki kullandığım aracın sıfır fiyatı 135 bin civarları galiba 48000km de aracım satma gibi şu an için bir düşüncem yok ama ilana koysam 97-100 gibi bir rakam yazarım hiç düşünmeden ....

Ne zaman satılırsa satılsın genelde Herkeste alırken ayrı satarken ayrı düşünüyor bende herkes  gibi düşünüyorum ...

Giderim  wag audi Mercedes bmw yada başka bir markada alırım fakat kriterlerime göre arayışa girdiğimde ya çok yüksek km çok hatalı arabalar çıkıyor karşıma yada çok model yılı ciddi eski araçlar yenileri düzgünleri focusla araçlar arasında ciddi fark olmalalarına rağmen uçuk rakamlar var ....

eski km yüksek araç alana kadar mantığımı dinleyip focusu tercih ediyorum model yılı daha yeni ,km az ,hata oranı çok az ,dizel benim ihtiyaçlarımı karşılamak için en iyi seçenek haline sokuyor focusu :)

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dediğiniz gibi fesatlık biraz var maalesef. arabanın keyfini bile yaşatmıyorlar insana :) yorumlardan anladığım kadarıyla bu genel bi problem. @muhammed kavlak arkadaşımızın da başına aynısı gelmiş. Burda birazda genel bi kanı var o kanı dışına çıktığımızda biraz garip karşılanıyor. Affınıza sığınarak yazıyorum bazen arabanın a sından anlamayan kişiler seni enayi yerine koyuyor. aldığım günden beri aynı tepkilerle karşılaşıyorum. karşıdakinin kalbini de kırmak istemiyor insan ama bazen zorluyorlar valla. en son hiç sevmediğim 'sanane' kelimesini kullanası geliyo adamın. @Bekir B. beyin dediği gibi yapacam artık :)  keyfini çıkarmaya bakacam. yorumlarınız beni rahatlattı çok teşekkür ederim. bide şu var satarken zarar edersin. ya kardeşim ben sıfır araba aldım niye satayım diyorum. öyle deme başına bi iş gelebilir deniliyo :) ne yapıyım ozaman başıma bi iş gelecek diye bişey almayalım mı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Metin Şahin yazdı:

Daldığım günden beri aynı tepkilerle karşılaşıyorum. karşıdakinin kalbini de kırmak istemiyor insan ama bazen zorluyorlar valla. en son hiç sevmediğim 'sanane' kelimesini kullanası geliyo adamın.

Yeri geldimi bozacaksın mecbursun yoksa önünü alamazsın. Ama sen boşver bunları koy mazotu güzel güzel keyifli bir şekilde binmeye bak :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili kardeşim @Metin Şahin öncelikle iyi bir analiz yapıp beğenin doğrultusunda bütçene uyan ve fakat keyif verecek bir otomobili seçtiğin için kutlarım.

Sonra da bu kadar nitelikli bir tercih yapmışken hala başkalarının fikrini önemsiyor olmanı da garipsediğimi belirtmek isterim.

Bu memleket ekonomiden anlamadan devlet yönetimini biçimlendiren, topa vurmamışken takım stratejileri önerebilen, velhasıl her konuda bilgisi olmadan fikri olan ve kendini yetkin gören yetersizlerin bolca bulunduğu bir yerdir.

Doğrusunu en sona saklamana gerek yok, baştan söyleyebilirsin: "Sana ne kardeşim, git kendi işine bak..."

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 9
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende bir focus kullanıcısı olarak titanium' a okadar para vermezdim. Çünkü sony,navigasyon - sunroof opsiyon ve büyük paralara. Benim araç trend x. Eksiklik olarak gördüğüm bir tek dijital klima var. Bunun dışında türkiye şartlarında oto park asistanını kimsenin kullanmayacağını düşünüyorum. Katlanır ayna var nerdeyse hiç katlanmıyor , sunroof dediğim gibi 3 -3,5 gibi bir meblaa, ekran sadece müzik dinliyosun onun dışında navigasyonsuz paket çöp. Onun haricinde ben istesem aracıma 1-1.5 gibi paralara ekran taktırabilirim. Krom çerçeveler zaten her tuningci de var. Yani diyeceğim dolusu çok para. Zaten türkiyede sanırsam bu tarz sebeblerden dolayı en çok trend x paket var. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı ''Focusa Bu Para Verilir mi?'' Sorunsalı olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A. bu konuyu kilitledi ve kilidi açıldı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.