Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Arka Sağ Kapının İçinde Çıkan Parça Hk.

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba,

Forumda arka hoparlörler ile ilgili mesajları okudum. Cam açma tuşunun bulunduğu bölmeyi çıkartıp deneme yanılma ile ses gelen yeri bulayım dedim. Sonra içeri doğru baktığımda IMG_0646.JPG

Fotoğraftaki bu parçayı gördüm. Bunun akabinde arka koltuğun oturma bölümünü kaldırdım ve atıl durumda bir sürü kablo vardı. Sanırım benden önceki sahibi araca ses sistemi modifikasyonu sağlamış ve özenmeden söktürmüş. Bu parçanın ne olduğuna dair bilgi sahibi olan arkadaşlarımız bunun ne olduğuna dair yardımcı olabilirler mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Arka Sağ Kapının İçinde Çıkan Parça Hk. olarak değiştirdi
Jbl kompenantın bağlantı filtresi gibi gördüm çektiğiniz resimden ...

Resimde net çıkmamış evet üzerinde jbl etiketi ve ortasında basmalı bir tuş var. Hoparlörden gelen sesin dışında onunda bası boş olmaktan dolayı yarattığı bi tıkırtı sesi vardı. Elim tam sığmadığı ve kapıyı sökecek ekipmanım olmadığı icin sabitleme çalıştıysam da çok ise yaramadı sanırım. Yarın bi daha gözden geçireceğim.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 saat önce, Erdem Samancı yazdı:

Arkadaşlar merhaba,

Forumda arka hoparlörler ile ilgili mesajları okudum. Cam açma tuşunun bulunduğu bölmeyi çıkartıp deneme yanılma ile ses gelen yeri bulayım dedim. Sonra içeri doğru baktığımda IMG_0646.JPG

Fotoğraftaki bu parçayı gördüm. Bunun akabinde arka koltuğun oturma bölümünü kaldırdım ve atıl durumda bir sürü kablo vardı. Sanırım benden önceki sahibi araca ses sistemi modifikasyonu sağlamış ve özenmeden söktürmüş. Bu parçanın ne olduğuna dair bilgi sahibi olan arkadaşlarımız bunun ne olduğuna dair yardımcı olabilirler mi?

Görünen cihaz Crosover(JBL)Component hoparlörlerde filtre işlevi görür,içine giren sesi twiter'a ayrı ve ana hoparlöre ayrı doğru frekanslarda gönderir.Üstündeki düğme twiter'ın iki farkı şekilde çalmasını (seçmek)ayarlamak içindir.Önceki sahibi muhtemel sadece amfiyi almış ve mevcut kapılarda sonradan takılan component'ler duruyordur,bu sebepten muhtemelen düzgün ses alamıyorsunuzdur.Yapmanız gereken sisteme tekrar bir amfi ilave etmek yada oem hoparlörlerin değerlerine yakın hoparlör takmak olacak.Ama tabi önce ana hoparlörler(wofer)ler OEM'mi COMPONENT'mi onu kontrol edin önce

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Görünen cihaz Crosover(JBL)Component hoparlörlerde filtre işlevi görür,içine giren sesi twiter'a ayrı ve ana hoparlöre ayrı doğru frekanslarda gönderir.Üstündeki düğme twiter'ın iki farkı şekilde çalmasını (seçmek)ayarlamak içindir.Önceki sahibi muhtemel sadece amfiyi almış ve mevcut kapılarda sonradan takılan component'ler duruyordur,bu sebepten muhtemelen düzgün ses alamıyorsunuzdur.Yapmanız gereken sisteme tekrar bir amfi ilave etmek yada oem hoparlörlerin değerlerine yakın hoparlör takmak olacak.Ama tabi önce ana hoparlörler(wofer)ler OEM'mi COMPONENT'mi onu kontrol edin önce

Hoparlörleri kontrol ettirdim. Eski hoparlörler duruyor fakat patlatlar sanırım. Sadece o parçayı bırakmışlar bir de kablolar. Amfili ses sistemi toparlamak maliyet olarak suan fazla geleceği icin orijinal değerlerle uyumlu hoparlör araştırmaya daha yakınım sanırım. Bu konuda da başka bir arkadaşın konusu vardı Hertz markalı üründen taktırmıştı ve memnundu. Ayni ürünlerden bulmaya çalışacağım.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Erdem Samancı yazdı:

Hoparlörleri kontrol ettirdim. Eski hoparlörler duruyor fakat patlatlar sanırım. Sadece o parçayı bırakmışlar bir de kablolar. Amfili ses sistemi toparlamak maliyet olarak suan fazla geleceği icin orijinal değerlerle uyumlu hoparlör araştırmaya daha yakınım sanırım. Bu konuda da başka bir arkadaşın konusu vardı Hertz markalı üründen taktırmıştı ve memnundu. Ayni ürünlerden bulmaya çalışacağım.

Evet hatırladım o konuyu,yanlış hatırlamıyorsam Hertz marka Coaxiel hoparlör uygulaması yapılmıştı.Burası çok önemli dikkat edin:Hertz'in birsürü modeli ve çeşidi vardır,illa Hertz olacak diye yola çıkıp kafanıza göre hoparlör alırsanız hüsrana uğrarsınız,zira konuya vakıf olmayanlar sıkça hata yapmakta.Benzer uyarılara denk geldim forumda,bende tekrarlayayım:KALİTELİ MARKA,YÜKSEK WAT DEĞERİ sizin işinizi görecek anlamına gelmiyor,ki bu manada insanlar sıkça hata yapmakta.Ana ünite'ile(teyp)doğru orantılı hoparör takılması gerekiyor.Anfisiz sistemlerde kesinlikle component sistem kullanılmaz.Component(twitter,woffer)ayrı-ayrı sistemlerin RMS değerleri yüksek olur ve teyp tekbaşına bunları besleyemez.Sizin yapmanız gereken illa Hertz olacaksa 25wat 4Ohm teğerlerine yakın Hertz Coaxiel(twitter/woffer içiçe)olan hoparlörlerden bulmak,birkaç marka daha önerebilirim Focal,Audison,Morel(bulabilirseniz :) ),Alpine,İnfinity,Pioneer,Sony,v.s. JBL'den ve saçma sapan Jameson,Roadstar gibi markalardan uzak durun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet hatırladım o konuyu,yanlış hatırlamıyorsam Hertz marka Coaxiel hoparlör uygulaması yapılmıştı.Burası çok önemli dikkat edin:Hertz'in birsürü modeli ve çeşidi vardır,illa Hertz olacak diye yola çıkıp kafanıza göre hoparlör alırsanız hüsrana uğrarsınız,zira konuya vakıf olmayanlar sıkça hata yapmakta.Benzer uyarılara denk geldim forumda,bende tekrarlayayım:KALİTELİ MARKA,YÜKSEK WAT DEĞERİ sizin işinizi görecek anlamına gelmiyor,ki bu manada insanlar sıkça hata yapmakta.Ana ünite'ile(teyp)doğru orantılı hoparör takılması gerekiyor.Anfisiz sistemlerde kesinlikle component sistem kullanılmaz.Component(twitter,woffer)ayrı-ayrı sistemlerin RMS değerleri yüksek olur ve teyp tekbaşına bunları besleyemez.Sizin yapmanız gereken illa Hertz olacaksa 25wat 4Ohm teğerlerine yakın Hertz Coaxiel(twitter/woffer içiçe)olan hoparlörlerden bulmak,birkaç marka daha önerebilirim Focal,Audison,Morel(bulabilirseniz [emoji4] ),Alpine,İnfinity,Pioneer,Sony,v.s. JBL'den ve saçma sapan Jameson,Roadstar gibi markalardan uzak durun.

Açıkcası söyle bir bakındım bende çok net birşey bulamadım. Şimdi bu bilgiler ışığında yola çıkarsam daha iyi olacak. Bilgilendirmeniz icin ayrıca teşekkür ederim.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 dakika önce, Erdem Samancı yazdı:

Açıkcası söyle bir bakındım bende çok net birşey bulamadım. Şimdi bu bilgiler ışığında yola çıkarsam daha iyi olacak. Bilgilendirmeniz icin ayrıca teşekkür ederim.

http://m.n11.com/hertz-dcx-165-165-cm-coaxial-hoparlor-P169122151?cid=604001&gclid=Cj0KEQjw-ezKBRCGwqyK0rHzmvkBEiQAu-_-LN6ScPVjB5nGpAgonNHMR9F5e4o4HRJJUZcKeAPy46AaAriP8P8HAQ&gclsrc=aw.ds Sanırım bunlar işinizi fazlasıyla görecek.Bence 4 kapıyada alırsanız güzel olur.Öndekilere orj.twitter'larıda bağlatmayı unutmayın,ve test edin.Orj. twiter'li ve twitersis her iki kombinasonuda deneyin hangisi daha hoşunuza giderse öyle bırakın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Kapıları boş bir anımda soktum. Aracın bir önceki sahibi amfi ve bass i sokmus fakat hoparlörleri sökmemiş. Ancak, hoparlörler patlak. Servis orijinal hoparlörlerin tanesine 217 TL (iskontosuz) fiyat verdi. Jbl in bu hoparlörlerinin çifti ise 300 tl civarında. Amfi olmadan bu compenant sistem yenilenerek kullanılabilir mi?
Gittiğim bir kaç yerden çok net cevaplar alamadım
IMG_1055.JPGIMG_1056.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.