Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Sıcaklarda Akaryakıt Alımı

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

57 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

Yazın yakıt almak Fordlar için başka bir problemi de beraberinde getiriyor. Bu akıllı yakıt sistemi 2009'dan beri var. Sensör ile açılan depo sistemi genellikle hava yapıyor ve daha pompa yakıtı vermeye başlarken dolmuş gibi tak diye atıyor. Bir iki denemeden sonra yakıt sorunsuz şekilde alınabiliyor. Yazın bu problem had safhaya çıkıyor. Dün kızımın Fiesta'sına bir iki denemeden sonra benzin alabildik. Araç veya yakıt türü fark etmiyor. 2009'dan beri hepsi sıfır km 3 Fiesta 2 Focus aldık. İstisnasız hepsinde aynı problem vardı. 

opetten mi alıyorsunuz? ben bu sorunu geçen gün sadece ilk defa opette yaşadım. adam 150tlyi baştan sona elle doldurdu :) fordlarda oluyor dedi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

opetten mi alıyorsunuz? ben bu sorunu geçen gün sadece ilk defa opette yaşadım. adam 150tlyi baştan sona elle doldurdu :) fordlarda oluyor dedi.

Evet hatta hep aynı Opet'ten. Diğer araçların tamamında yaşadığım için de akıllı yakıt dolum sistemi  ilgili bir problem olduğuna kanaat getirdim. 2009'da illness Fiesta'da yaşadığım zaman servisi aramıştım. Araçla birlikte verilen plastik huni ile birkaç kez havasını almamı söylediler. Zaten pompacı da tabancayı bir iki kere çıkarıp takınca problem çözülüyor. Dün de aynı şekilde havası alınan depoya otomatik olarak dolum yapılabildi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

36 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

Evet hatta hep aynı Opet'ten. Diğer araçların tamamında yaşadığım için de akıllı yakıt dolum sistemi  ilgili bir problem olduğuna kanaat getirdim. 2009'da illness Fiesta'da yaşadığım zaman servisi aramıştım. Araçla birlikte verilen plastik huni ile birkaç kez havasını almamı söylediler. Zaten pompacı da tabancayı bir iki kere çıkarıp takınca problem çözülüyor. Dün de aynı şekilde havası alınan depoya otomatik olarak dolum yapılabildi.

bu durumda bence sorun arabada değil opette :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

bu durumda bence sorun arabada değil opette :) 

İnşallah. Depoyu falan söktürmek istemediğimden ben de bu yönde yorumlamayı tercih ediyorum. Bir de "Tüm araçlarda aynı hata olamaz herhalde." deyip içimi rahatlatıyorum ama dediğim gibi servise gitsem ve bazı parçaları yenileseler dahi aynı şeyi yaşayacağımdan eminim Opet'te.

Serkan Z. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

İnşallah. Depoyu falan söktürmek istemediğimden ben de bu yönde yorumlamayı tercih ediyorum. Bir de "Tüm araçlarda aynı hata olamaz herhalde." deyip içimi rahatlatıyorum.

dediğim gibi ben opet dışında gerek izmirde gerek antalyada hiç sorun yaşamadım (motorin). focusla sorun olan aynı opet pompasında bmw de (benzin) sorun olmadı. benim burdan çıkardığım sonuç opetin pompaları biraz büyük buda hava çıkışını zorlaştırıp sorun yaşatıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

dediğim gibi ben opet dışında gerek izmirde gerek antalyada hiç sorun yaşamadım (motorin). focusla sorun olan aynı opet pompasında bmw de (benzin) sorun olmadı. benim burdan çıkardığım sonuç opetin pompaları biraz büyük buda hava çıkışını zorlaştırıp sorun yaşatıyor.

Evet evet Tarsus'ta da durum aynı. Problem Opet pompa tabancalarının Ford yakıt girişine uygun olmaması. Benim birkaç defa uğraştığım tabancadan az sonra başka bir marka araç sorunsuz bir şekilde dolum yapıyor hem de en hızlı kademede. Biz her iki araca da (biri benzin  biri dizel) yakıt alabilmek için genellikle birinci kademe hızda almak zorunda kalıyoruz. Bu sefer de pompacı birinci devirde taşma yapabilir diye aba altından sopa gösteriyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

Evet evet Tarsus'ta da durum aynı. Problem Opet pompa tabancalarının Ford yakıt girişine uygun olmaması. Benim birkaç defa uğraştığım tabancadan az sonra başka bir marka araç sorunsuz bir şekilde dolum yapıyor hem de en hızlı kademede. Biz her iki araca da (biri benzin  biri dizel) yakıt alabilmek için genellikle birinci kademe hızda almak zorunda kalıyoruz. Bu sefer de pompacı birinci devirde taşma yapabilir diye aba altından sopa gösteriyor.

opet pompalarını yanlış yakıt vermemek için ford için tam sığacak şekilde değiştirmişti. hava çıkışını düzgün hesaplayamışlar demekki :) ben normalde opetten almadığım için daha önce dikkat etmedim. (menzil sıfıra düşmese yine almazdım, sevmiyorum)

edit: ara sıra temdeki mehmetçik vakfına ait opetten alıyorum orada sorun olmamıştı ancak normal havada.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

opet pompalarını yanlış yakıt vermemek için ford için tam sığacak şekilde değiştirmişti. hava çıkışını düzgün hesaplayamışlar demekki :) ben normalde opetten almadığım için daha önce dikkat etmedim. (menzil sıfıra düşmese yine almazdım, sevmiyorum)

edit: ara sıra temdeki mehmetçik vakfına ait opetten alıyorum orada sorun olmamıştı ancak normal havada.

4 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Benim sorun yaşamama nedenim de anlaşılmış oldu, hemen hiç OPET kullanmıyorum.

Yakıt Güvence Sistemi dalgasına başka yerden alamıyoruz. Bir de OPET mazotu ile Shell arasında bariz bir koku farkı var egzoz çıkışında. Garantiyi düşünmesem Shell'den başka yerden almam

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

30 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

Yakıt Güvence Sistemi dalgasına başka yerden alamıyoruz. Bir de OPET mazotu ile Shell arasında bariz bir koku farkı var egzoz çıkışında. Garantiyi düşünmesem Shell'den başka yerden almam

Yazık.

Yakıt güvence sistemi koca bir balon.

Aksine, yaşanmış örneklerle beni ikna edebilecek biri var mı forumda?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Yazık.

Yakıt güvence sistemi koca bir balon.

Aksine, yaşanmış örneklerle beni ikna edebilecek biri var mı forumda?

Sana tamamen katılıyorum Cem Abi ama hedef -Allah korusun bir sıkıntı olursa- Ford'un yakıta bakıp "Bu OPET mazotu değil, problem bundan kaynaklanıyor." demesinin önüne geçmek. Aksi takdirde yakıt tabancalarını bile kendi grubunun araçlarına göre ayarlayamayan bir firmadan söz ediyoruz. Dediğim gibi garantisi bittiği anda Shell'deyim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

Ford'un yakıta bakıp "Bu OPET mazotu değil, problem bundan kaynaklanıyor."

Var mı bir örnek Ford'un "aaa Opet sizi rezil etmiş biz hemen gerekeni yapalım" demiş olduğu? 

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Var mı bir örnek Ford'un "aaa Opet sizi rezil etmiş biz hemen gerekeni yapalım" demiş olduğu? 

:) Abi beni sıkıştırma ben senle aynı görüşteyim sadece olası bir sıkıntıda onların sunabileceği bir bahanenin önünü kestiğimi düşünüyorum.

Bununla birlikte sen OPET'in yakıtlarıyla ilgili bir problem gözlemlediysen ya da bu yönde bir fikrin varsa tabi ki senin görüşlerin değerli ben de ona göre tercihimi tekrar gözden geçiririm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Torunların bu dertleri hiç olmayacak :D 

"Sıcaktan pil patlar mı acep"

"Bizim dedelerin zamanında bir ara samsung'un bir telefonunun uçağa girişi yasaklanmış"

"terlik yerine note 5 atılan güzel zamanlardı "

:kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.