Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ruhsatı Arabada Bırakmalı Mı Bırakmamalı Mı

Mustafa Karaca

Önerilen Mesajlar

Merhabalar, araç ruhsatını arabada bırakmak ya da bırakmamak arasında bizi etkileyen ne olabilir? Babam sürekli yanında taşıyor,  bende de kontak olmasına rağmen ruhsat olmadığı için gidip ruhsatı ondan alıyorum öyle gideceğim yere gidiyorum bazen de tam tersi. Araba da bırak dediğimde ise araba çalınır vs diye bırakmıyor. Sizce bırakmak ya da bırakmamak arasında fark var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

araba çalınısa içinde giderse peki?

2 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Ben yıllardır arabada bırakırım...

Bir sıkıntı yaşamadım, sürekli üzerinde taşıyıp kaybeden insanlar gördüm.

Yeniden çıkarmak külfetli bir iş...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Mustafa Karaca yazdı:

araba çalınısa içinde giderse peki?

Gitsin.

Polis eğer benim çalıntı beyanımı uygular ve sıkı denetim olursa bulunur aksi halde zaten ruhsat olmayan arabada gider.

Artık polis teknoloji kullanıyor, elindeki cihaza benim plakamı girdiği anda uyarı veriyor alet.

Hiçbiri olmazsa kendi imkanlarımla ben bulurum arabamı, bir kez buldum :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bizim de çalınmıştı arabamız :) ruhsat dedemin adınaydı ve yanımızdaydı polise onla müracaat etmiştik. ama bu araba babamın adına. mantıken araba çalınırsa parçalanmaya gider o zmn ruhsat da kurtarmaz ama işte bu ruhsatı yanımızda taşıma işinin mantıklı bir tarafını arıyorum kendimce :)

3 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

bir kez buldum

Bunun devamini bir ara dinlemem lazim, cok merak ettim :) 

12 dakika önce, Mustafa Karaca yazdı:

Sizce bırakmak ya da bırakmamak arasında fark var mı?

Hayir yok... calinmissa calinmistir zaten (allah korusun).

omur boyu o kocaman cuzdanla gezilir mi ya, bosverin boyle seyleri, omur curutur bunlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sen kayıp/çalıntı ihbarını verene kadar herhangi bir polis kontrol noktasından ruhsatla rahatça geçer. Kayıp/çalıntı ihbarını böyle bir durumda vakit kaybetmeden vermek gerekiyor. İhbarı verdikten sonra zaten sisteme o ruhsat bilgileri, sürücü kimlik bilgileri, plaka bilgileri v.s düşeceği için kontrol noktasında hemen çevirirler.

Cenk Demirel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Mustafa Karaca yazdı:

@cenk demirel, teşekkür ediyorum yani arabanın çalındığını hemen fark edersek ruhsat taşımaya pek gerek yok diğer türlü yanımız da olması faydalı gibi

Yanında taşırken kaybetme riski de var. Ama kaybetmem diyorsan zaten sıkıntı yok. Gece yatağında uyurken aracını alıp götürürlerse, içinde de ruhsat varsa, her polis kontrol noktasından ( polis kıllanmadığı  sürece ) tanıdığımın aracı diyerek geçer. Ben çok defa başkasının bana verdiği araçla bu şekilde geçebildim otomobilin benle hiç bir alakası olmadığı halde. Ama ruhsatım olmasaydı bırak başkasının aracını geçirmeyi, kendi aracımı bile zor geçiririm. O yüzden bu işte altın kural ihbarı hemen yapabilmek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yanınızda bir hanımefendi varsa taşımak pek sorun olmuyor. Fakat tekken hakikaten sorun. Yine de mümkün olduğunca almaya çalışıyorum yanıma.

Bide ruhsat hırsızlığı gibi durum var. Sanırım bu ikiz plaka gibi işlerde kullanıyorlar.

Yine de arabada bırakmamak lazım bence. Yanımdayken kendimi daha rahat hissediyorum :D:D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Kutluhan A. yazdı:

Yanınızda bir hanımefendi varsa taşımak pek sorun olmuyor. Fakat tekken hakikaten sorun. Yine de mümkün olduğunca almaya çalışıyorum yanıma.

Bide ruhsat hırsızlığı gibi durum var. Sanırım bu ikiz plaka gibi işlerde kullanıyorlar.

Yine de arabada bırakmamak lazım bence. Yanımdayken kendimi daha rahat hissediyorum :D:D 

yanımdayken bende rahatım ama babamdayken benim kullanmam bendeyken babamın kullanması biraz sıkıntı oluyor :) keşke bir araca iki ruhsat olsa biri bende biri onda kalsa :)

--1 dakika sonra eklendi--
1 dakika önce, Cenk Demirel yazdı:

Yanında taşırken kaybetme riski de var. Ama kaybetmem diyorsan zaten sıkıntı yok. Gece yatağında uyurken aracını alıp götürürlerse, içinde de ruhsat varsa, her polis kontrol noktasından ( polis kıllanmadığı  sürece ) tanıdığımın aracı diyerek geçer. Ben çok defa başkasının bana verdiği araçla bu şekilde geçebildim otomobilin benle hiç bir alakası olmadığı halde. Ama ruhsatım olmasaydı bırak başkasının aracını geçirmeyi, kendi aracımı bile zor geçiririm. O yüzden bu işte altın kural ihbarı hemen yapabilmek.

çok şükür kaybetmedik ama ha kaybetmişiz ha arabayla birlikte gitmiş. biz dedemin arabayı 10 sene kullandık hiç de sorun olmadı polise dedemin dedim geçtim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Mustafa Karaca yazdı:

çok şükür kaybetmedik ama ha kaybetmişiz ha arabayla birlikte gitmiş. biz dedemin arabayı 10 sene kullandık hiç de sorun olmadı polise dedemin dedim geçtim :)

Doğrudur. Bu işlerde esneklik biraz da polis memurunda bitiyor. Mesela ruhsatını unutup çevirmeye girdin ve ruhsat yok dedin. Senin bilgilerini alıyor, sistemden ruhsat sahibiyle eşleştiriyor. Sen ruhsat sahibiysen ya da ruhsat sahibinin akrabasıysan aracı çalmadığına ikna oluyor ama ruhsat bulundurmama cezası keserek seni gönderebiliyor. Yine de dediğim gibi ruhsatın aracı çalan kişinin elinde bulunmaması büyük güvence. İlk kontrol noktasında enselerler sen ihbarı yapmasan bile.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.