Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2017 Ford Fiesta Teknik Değerleri ve Detayları

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Benzinli ve dizel motorların performans, tüketim ve güç karşılaştırması
İç-dış ve bagaj boyutları
Sürtünme değerleri
Direksiyon, fren ve süspansiyon sistemleri
Motor detayları ve şanzıman oranlarını içermektedir.

Hepsi burada:

https://anasayfa.focusclubtr.com/2017-ford-fiesta-teknik-detaylar-mk6-ile-karsilastirmali/

Örnek tablo;

fiesta3.JPG

Alakasız olacak ama renklensin birazcık. İspanya'da yapılan Avrupa lansmanından:

DDUyVeSXUAA_Jsq.jpg

DDV0ZpYXUAAyK7B.jpg

DDVCEsOW0AAIhWO.jpg

DDVP_vRXoAA7dOr.jpg

DDVPj66XoAQSFdN.jpg

DDVs5qCW0AAuRao.jpg

DDVst_zWsAEPlCN.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Cenk Demirel yazdı:

Vignale neyse de titanium donanımdaki mercekli farlar bi xenon mu yoksa halojen mi acaba ? Yani titanium donanımdaki standart aydınlatma hangisi bir bilgi var mı ?

Donanım başlığında konuştuğumuz gibi Fiesta'da Xenon yok. Hepsi halojen fakat Titanium'da mercekli geliyor, şimdiki Fiesta gibi özetle. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Cem G. yazdı:

@Yakup Çağatay gelmeyecek denilen motorlarla ilgili bir değişme yok değil mi? Lansman geldi bilgi akışı kesildi sanki yok mu Fiesta'dan yeni bir haber?:)

Benim bilgim yok maalesef açıkcası kimseye sormadım da :) 2 hafta sonra lansman var, oradan koparmaya çalışacağız artık bilgileri :D 

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 8/31/2017 at 10:27 PM, Yakup Çağatay said:

100 var üstünü bilemiyoruz. 200 de var olacaktır.

200 biraz şehir efsanesi olarak kalacak. Donanımsal fark olmadan yazılımsal değişiklikle 200 alacaklar sanırım. 150-180 çelişkisi gibi işte.

şunu merak ediyorum: acaba 1.5eb motorların hepsi 3 silindir mi olacak?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9/2/2017 - 12:41 tarihinde, Servet Ö. yazdı:

200 biraz şehir efsanesi olarak kalacak. Donanımsal fark olmadan yazılımsal değişiklikle 200 alacaklar sanırım. 150-180 çelişkisi gibi işte.

şunu merak ediyorum: acaba 1.5eb motorların hepsi 3 silindir mi olacak?

Focus ile evet ama diğer arabaları bilemiyorum resmi bilgi şu an sadece Fiesta ST için mevcut.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 8 ay sonra...

Fiesta'nın da WLTP tüketim değerlerini girdim. Bu araçlar da Türkiye'ye gelmeye başlıyor yıl içinde, bize özel eski emisyonlu araçlar satılmayacak.

https://anasayfa.focusclubtr.com/2017-ford-fiesta-teknik-detaylar-mk6-ile-karsilastirmali/

Baz donanım ile full donanım arasında -turbo benzinli otomatik- ş.içi değeri %8-9 fark ediyor. Dizellerde çok fark olmuyor. (Tabloda yok)

Eski ölçüme göre tüketim; atmosferikte %16 artmış, otomatik turbo ile %8 artmış, dizel ile %20 artmış. (Tabloda var)

Hızlanmalar +/-0.2

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.