Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

İlk Marş Sorunu

İsmail Doğanay

Soru

Arkadaşlar aracım son 4 günde 3-4 defa ilk marşda çalışmıyor ilk marş yapınca malum farlar kendisi yanıyor ve araba almıyor farları kapatıp basınca alıyor aküye test menüsünden baktım 12.5 çıkıyor sorun nerde olabilir acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Akü olabilir, araba çalışır halde akü ölçümü yanıltır, önemli olan marş alma sırasında düştüğü değerdir. Onu da gauge'den göremeyiz. Model yılını vs yazmamışsınız profile, üretim 4-5 yılı bulduysa akü geri dönüşüme gitmeye hazırlanıyordur :) Dikkat edin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
7 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

ben aküden olduğunu düşünmüyorum. aküden olsa aksine 3. 4. basışta iyice zayıflayıp hiç çalışmaz.

Yarın hiç çalışmaz işte :D Farları kapatınca çalışıyormuş, yetersiz geliyor gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Yarın hiç çalışmaz işte :D Farları kapatınca çalışıyormuş, yetersiz geliyor gibi.

farların açık olması marşı fazla etkilemez bence, yani marş motoru atıyorum 1000W çekiyorsa farlar 120W anca çeker bide marş sırasında kendi kapatıyor olması lazım. marş motoru yarım tur bile dönmezken farlar cayır cayır yanar mesela.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 saat önce, Ozan Kar yazdı:

farların açık olması marşı fazla etkilemez bence, yani marş motoru atıyorum 1000W çekiyorsa farlar 120W anca çeker bide marş sırasında kendi kapatıyor olması lazım. marş motoru yarım tur bile dönmezken farlar cayır cayır yanar mesela.

Sorun aküden kaynaklanmıyorsa nerde sorun olabilir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bana da akü gibi geldi. Zorlanıyorsa eğer fazla bekletmeden, başka bir soruna yol açmadan yada en azından yolsa kalmadan hallettirin derim ben. Çalışırken şarjdan dolayı normal çıkar ama muhtemelen 7-8 e kadar düşmüş, bitmek üzeredir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hemen hemen aynı sorun bende de var. 2012 model Ti Vct ps. aracım. Bazen tek serferde bazen 3 4 kere basınca çalışıyor. Bazen de 10 kere bassamda çalışmıyor. Aküde sorun yok, hatta sıfır aküyle de deneme yapıldı. Marş motorunda da sorun yok dediler. Yetkili servise götürdüğümde Pcm ve Tcm güncellemesi yapılınca düzelir dediler. Araç bir hafta serviste kaldı. Yazılımdan sonra sorun geçti diye çağırdılar, gittim ama sorun geçmemişti. Perşembe günü aracı aldım bayramdan sonra tekrar bakalım dediler. kısacası sorunu bulamadılar :wacko:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
44 dakika önce, Özer Aksu yazdı:

Aracın bujilerini söktürüp bir baktırın ıslanma, yağlanma vs var mı?

Benim bujiler 60 bin bakımında yenilendi. Şuan 70 binde. Yine de gerek var mı sizce?

Fatih Ateş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
16 saat önce, Fatih Ateş yazdı:

Benim bujiler 60 bin bakımında yenilendi. Şuan 70 binde. Yine de gerek var mı sizce?

çok sıkıp çatlatabiliyorlar bazen

--0 dakika sonra eklendi--
27.06.2017 - 00:14 tarihinde, İsmail Doğanay yazdı:

Arkadaşlar aracım son 4 günde 3-4 defa ilk marşda çalışmıyor ilk marş yapınca malum farlar kendisi yanıyor ve araba almıyor farları kapatıp basınca alıyor aküye test menüsünden baktım 12.5 çıkıyor sorun nerde olabilir acaba?

14 civarında gezinmesi lazım diye biliyorum değerin, ölçüme gidince sorun isterseniz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.