Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Klima Performansi

uğur özsabır

Soru

Benin eski 1.0 ecoboost un klimasi simdiki yeni kasa 1.6 tdci nin klimasindan daha iyi sogutuyor idi. yani ufledigi sogukluk daha soguktu . eskiden 23 e ayarlardim klimayi ic ortam nominal degere hizlica ulasip sabitlenirdi bunda ise 22 ye ayarliyorum dereceyi hem daha uzun suruyor hem ufledigi sogukluk daha az oldugundan veya bana mi oyle geliyor  bilemiyorum konfora daha uzun surede ulasiliyor. serviste kontrol ettirdim sorun yok dendi hatta klima gazini cekip tekrar vermisler ama ayni tas ayni hamam. poleni yilsonu deisecegim fan ufleme siddetinde sorun yok sadece soguk kalitesi dusuk sizce ne olabilir ?

bi yazida okuduydum gazlarin cinsi deisti diye acaba bizde o yuzden kaynakli gaz cinsinden bi performans dusuklugumu var acaba ? focus 3 ve 3.5 kullanip bu konuda kiyas yapabileceklerin fikirlerini dinlemek isterim

uğur özsabır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 5 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
45 dakika önce, Murat Kavuk yazdı:

Önemli olan üfleme sıcaklığı. Servis bunu kontrol etmiştir diye düşünüyorum. Yanlış hatırlamıyorsam 5°C civarında üfleme sağlaması gerekiyor. 

murat bey umarim etmislerdir ama onceki focusuma gore bariz bi memnuniyetsizligim var. kapidan gelen trim sesinicin yakinda yolum dusecek servise birdaha kontrol etmelerini soyliyecegim. bu konu ile ilgili benzer sorunlar okudum nette arastirirken yazilim ile ilgili diyen bile olmus sorununu yazilim ile cozmus bakalim birdahaki randevumuzda sorun cozulecekmi sebebi ne cikacak bende cok merak ediyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Piyasada birkaç çeşit gaz var. Benim arabam ilk aldığım zaman buz gibi ufluyordu.  Sonra bir bakım zamani polen filtresi kalitesiz olandan takılmış. Bende klimaciya gittim. Gazi azalmış dedi.gaz basıldı. Değişen bişey olmadı. Hatta daha kötü oldu.sonra ankara Şaşmaz da bir Ford servisin önünden geçerken sordum. Polen kalitesizdir dediler  ve 50 tl ye siyah karbon polen filtresi verdiler. Taktım daha iyi oldu.sonra klimacinin bastığı adi gazı da kaliteliyle değiştirdim. Adı gaz 50 tl ye basilmisti  ben 90 tl ye başka yerde bastirdim. +klima yağı. Şimdi buz gibi. ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Piyasada birkaç çeşit gaz var. Benim arabam ilk aldığım zaman buz gibi ufluyordu.  Sonra bir bakım zamani polen filtresi kalitesiz olandan takılmış. Bende klimaciya gittim. Gazi azalmış dedi.gaz basıldı. Değişen bişey olmadı. Hatta daha kötü oldu.sonra ankara Şaşmaz da bir Ford servisin önünden geçerken sordum. Polen kalitesizdir dediler  ve 50 tl ye siyah karbon polen filtresi verdiler. Taktım daha iyi oldu.sonra klimacinin bastığı adi gazı da kaliteliyle değiştirdim. Adı gaz 50 tl ye basilmisti  ben 90 tl ye başka yerde bastirdim. +klima yağı. Şimdi buz gibi. ...

Kaliteli gazı nerde bastırdınız adres?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Klima gazının zaten belirli şartları var kaputu kaldırdığınızda görürsünüz, hem spekler hem de olması gereken miktarı. Şarta uygun ve doğru miktarda dolum yapılırsa sorun olmaz, fazla veya az dolum da performans düşürür. Ayrıca psikolojik verilere de takılmamak lazım bunun ölçüm yöntemleri de var; işlem sonucunda dereceye bakmak şart, eğer fark aranıyorsa.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.