Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Hasarsız Eski mi, Hasarlı Yeni mi, Satın Almalıyım?

Furkan Baytar

Önerilen Mesajlar

selamünaleyküm cümleten dostlar.

Aranızda yeniyim. Araba almaya karar verdim. 40-45 bin tllik araç arıyordum. Uzun araştırmalarım sonucu karar verdim ford focus alacağım nasipse. Şimdi de arada kaldığım olay şu;

1. seçenek: 40-45 bin arası temiz focus 2,5 alabilirim.
2. seçenek: 40-45 bin arası 10-15bin hasar kaydı olan (pert ya da ağır hasar kayıtlı değil) focus 3 alabilirim.(2012)

Tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben olsam kesinlikle focus3 hasarlı alırım aynı paraya daha iyi daha az kmde araç alırım ,aracın şase düzgün yolda düzgün gidiyorsa ve değişen ve işlem gören parçalar çok önemli parçalar değilse kesinlikle alınır..Hatta 2 gün önce babamın hatasız boyasız 25 bin km de 2012 dizel corsa aracını verip üste çok az bi para koyup 90 bin kmde 2012 focus3 style plus aldık yani nerdeyse aynı paraya çok daha iyi araca biniyoruz,(corsa nere focus nere) aracıda gösterdim aldım gayet düzgün bir araç .Saterkende kesinlikle satılmaz diye düsünmeyin bir iki tane bu durumda araç bulmuştum onlarda hemen satıldı 1 hafta içinde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet düşük alınır düşük satılır mantığındayım bende. Ben bu arabayı alıp satıp kar etme gibi bir amacım yok. Alıp en az 5 sene binerim diye düşünüyorum.

Mesela bir araba var 15bin hasar kaydı var bagaj kapağı ve çamurluk değişmiş sadece ve birkaç tane de boyası var. arabayı sevdim de işte hasar kaydı yüzünden emin olamadım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Furkan Baytar yazdı:

evet düşük alınır düşük satılır mantığındayım bende. Ben bu arabayı alıp satıp kar etme gibi bir amacım yok. Alıp en az 5 sene binerim diye düşünüyorum.

Mesela bir araba var 15bin hasar kaydı var bagaj kapağı ve çamurluk değişmiş sadece ve birkaç tane de boyası var. arabayı sevdim de işte hasar kaydı yüzünden emin 

--2 dakika sonra eklendi--
2 dakika önce, çağlar çetinkaya yazdı:
3 dakika önce, Furkan Baytar yazdı:

Mesela bir araba var 15bin hasar kaydı var bagaj kapağı ve çamurluk değişmiş sadece ve birkaç tane de boyası var. arabayı sevdim de işte hasar kaydı yüzünden emin 

serviste birçok hasarlı araç gördüm 15 bin 20 bin TL hasarli inanın araçların hasarında kayda değer hiçbirşey yok servis en ufak şeyi hemen değişim yapıyor birde servis fiyatları yüksek hemen fiyat yükseliyor

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Hasarsız Eski mi, Hasarlı Yeni mi, Satın Almalıyım? olarak değiştirdi

Focus 2,5 sahibiyim. 6-7 ay önce Kaza yapmıştım. Sol arka çamurluk-sol far ve sol stop-ön panjur-sis farı çerçevesi-tampon takviyesi değişim, ön-arka tamponlar tamir-boya vs. hatırladığım kadarıyla yazdım. Yani kaporta denebilcek sol arka çamurluk değişti, gerisi plastik filan. 9 bin TL hasar kaydım oldu bu kazadan. Ve kaza sonrası arabayla eve rahatça gelmiştim. Yani rakamlar değil ne olduğu ve nasıl onarıldığı daha önemli bence. Focus 3 bencede.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Furkan Baytar yazdı:

bu hasarlı arabalarda şase sorunu varsa ekspertiz anlayabilir mi peki?

Anlar tabiki anlamazsa başka işle uğraşsın.Araçta bir sıkıntı varsa arabayı kullanınca sizde az çok bir fikir sahibi olursunuz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.