Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Otm. Vites Almalı Mıyım?

Omer Ozb

Önerilen Mesajlar

Selamun Aleykum arkadaslar formu kaç saattir okuyorum Focus 3 Otm. vites hakkında bilgi edinmek için ancak kafam çok karıştı. Focus 2 Dizel otm. aracımı sattım ve Focus 3 Otm. arac almayı düşünüyorum. Focus 2 sanzumanında sorun olduğu söyleniyor bu gibi sıkıntılar focus 3 te de var mıdır? ve hangi 3 kasanın hangi modelini önerirsiniz? Focus 2 Benz. Otm. de sorunsuzsa o da olabilir benim için? Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Mesaj

Bu konu, Focus III > Ford Garajı > Mk3- Sorular ve Sorunlar kategorisinden Otomobiller Hakkında > Otomobil Önerisi kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu an üzerinizdeki bilgiler hatalar barındırıyor.Bu forumu güzelce okumanızı öneririm.

-Almalı mıyım?

-Böyle bir gereklilik olacağını sanmıyorum. Almalı mısınız?

Focus 2 tam otomatiktir, arıza oranı diğerlerine göre düşüktür. Ya da size kim bilgi verdiyse onlara sorun isterseniz detayları :)

Focus 3 benzinli ise kuru çift kavrama, bir sürü başlığı var okumak gerek :) Karar sizin

Sonuç olarak ikisi de normal şartlarda yolda bıracak şanzıman değiller.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Şuan üzerinizdeki bilgiler hatalar barındırıyor.Bu forumu güzelce okumanızı öneririm.

-Almalı mıyım?

-Böyle bir gereklilik olacağını sanmıyorum. Almalı mısınız?

Focus 2 tam otomatiktir, arıza oranı diğerlerine göre düşüktür. Ya da size kim bilgi verdiyse onlara sorun isterseniz detayları :)

Focus 3 benzinli ise kuru çift kavrama, bir sürü başlığı var okumak gerek :) Karar sizin

Sonuç olarak ikisi de normal şartlarda yolda bıracak şanzıman değiller.

Yalnız Focus 2 dizel otm aracı sattım demiş. Bu durumda 1.6 tdci CVT sahibiymiş demek ki. Yeni focusun 1.6 benzinli kuru çift kavraması da , 1,5 dizel ıslak çift kavraması da o CVT den daha sorunsuzdur ama kuru çift kavrama ıslağa göre biraz daha sorun ihtimali yüksek denebilir. Ancak bu da istatistiki bir şey CVT alıp 10 yıldır sorunsuz kullanan da var.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Yalnız Focus 2 dizel otm aracı sattım demiş. Bu durumda 1.6 tdci CVT sahibiymiş demek ki. Yeni focusun 1.6 benzinli kuru çift kavraması da , 1,5 dizel ıslak çift kavraması da o CVT den daha sorunsuzdur ama kuru çift kavrama ıslağa göre biraz daha sorun ihtimali yüksek denebilir. Ancak bu da istatistiki bir şey CVT alıp 10 yıldır sorunsuz kullanan da var.. 

Dizeli hiç fark etmedim bile :) Başlık ve sonuca gittim :D Sonuç olarak genelleme yine yanlış olmuş, ikisi de ayrı şanzıman. Focus 3 için de hangi model olacağı da söylenmemiş, fazla uzatmayayım. Bilenler yazsın ben bilmiyom.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sonuç olarak PowerShot sanzuman i gönül rahatlığıyla alabilirim öyle mi ? Çok sayıda sıkıntı yaşayanlar olmuş forumdan anladigim kadariyla (kalkarken pati alma, 1 ile 2 vites arası geçişi hissettiren gibi) bu bilgiler aklımı karıştırdı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sonuç olarak PowerShot sanzuman i gönül rahatlığıyla alabilirim öyle mi ? Çok sayıda sıkıntı yaşayanlar olmuş forumdan anladigim kadariyla (kalkarken pati alma, 1 ile 2 vites arası geçişi hissettiren gibi) bu bilgiler aklımı karıştırdı

Kalkışta pati alma derken anlamadım! Hiç böyle bir sıkıntı yok. 1 den 2 hafif titreme hissedersiniz ama bunu başka yarı otomatik lerde (örneğin: dsg ) de hissedersiniz.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.