Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

125 Ps'lik Motor Neden Dyno'da 108 Ps Çıkıyor

Koray Özgürler

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0
49 dakika önce, Metin Deniz yazdı:

Sürtünmeyi nasıl hesaplayacaksın?

Sizin de farkında olduğunuz gibi ölçülür demedim hesaplanır dedim :)

Otomotiv Mühendisleri Derneğinin (Yabancı)sunduğu ortalama değeri %85. DYNO hakkında detaylı bir yazı hazırlayalım, orada dilerseniz tekrar konuşuruz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sizin de farkında olduğunuz gibi ölçülür demedim hesaplanır dedim [emoji4]

Otomotiv Mühendisleri Derneğinin (Yabancı)sunduğu ortalama değeri %85. DYNO hakkında detaylı bir yazı hazırlayalım, orada dilerseniz tekrar konuşuruz.

Ben de onu diyorum değerler afaki güvenilmez diye.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
14 dakika önce, Metin Deniz yazdı:

Ben de onu diyorum değerler afaki güvenilmez diye.

Ben de size afaki olan şeyin bu olmadığını, bu kabul gören ortalama değer -sapma- bu kadar yanıltıcı olmayacağını, ondan daha da önemli birçok hata yapılıyor demiştim :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben de size afaki olan şeyin bu olmadığını, bu kabul gören ortalama değer -sapma- bu kadar yanıltıcı olmayacağını, ondan daha da önemli birçok hata yapılıyor demiştim [emoji4] 

Ben de bir muhendis olarak bu değerlere güvenilmemesi gerektiğini söylüyorum. Her araç fabrikadan çıkarken bile farklı beygirler de çıkar orda bile yüzde 1 2 sapma vardır. Buna ilave kullanılmış arabanın kullanım şartları vs devreye girdiğinde hele ki Türkiye de kullanılan bir araba için "global" şartlar kesinlikle doğru değildir.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 saat önce, Metin Deniz yazdı:

Ben de bir muhendis olarak bu değerlere güvenilmemesi gerektiğini söylüyorum. Her araç fabrikadan çıkarken bile farklı beygirler de çıkar orda bile yüzde 1 2 sapma vardır. Buna ilave kullanılmış arabanın kullanım şartları vs devreye girdiğinde hele ki Türkiye de kullanılan bir araba için "global" şartlar kesinlikle doğru değildir.

Ben sanırım anlatamadım size :) Söyledikleriniz yanlış demiyorum dikkat edin. Siz motor gücünün hesaplanması mümkün değil dediniz ben de size mümkün dedim. Şimdi konuyu sapmaya getiriyorsunuz. 

Ama burada konuştuğumuz konu bu değil, %1-2'lik sapma 17 beygire (bkz: konumuz) denk gelmesi için 1133 beygirlik bir araba için konuşuyor olmamız gerekiyor. Konumuzda hata çok ayrı bir konu.

Bir mühendis adayı olarak, birkaç saat içinde açacağım konuyu okumanızı temenni ederim :)

EK: https://anasayfa.focusclubtr.com/dyno-testleri-dogrulugu-dyno-testi/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

piyasaya tanınmış bir firma olarak ısıtıcı yaparken +10 ve -5 toleransla yapıyorduk tüv, tse, vde hepsine uygundu satılan ürün 2000 watt diye sattığımız ürün 2200 watt veya 1900 watt arasında idi, şimdi saatlik elektrik tüketimi neye göre belirlenecek? hesapta 2000 watt değerine göre ama pratikte ısıtıcılar belirtilen aralıkta idi.

bu testte de hem araç için üretim toleransı var hem de test cihazının, laboratuar ortamı olmadıkça kağıt üstündeki değerleri yakalamak çok zor olacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
14 dakika önce, Murat SEL yazdı:

2012 focus 1.0 45000 Kmdeki araci hp si 109 hp cikti. Bu normal mi? 

Genel olarak dyno sonuçları hakkında bilgi almak için araştırma yaptınız mı? Bu soruya kimse doğru yanıt veremez sonuç olarak :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ekspertizdeki gorevli, debriyaj balatasina bagladi. Araci almak istiyorum cok temiz ve orjinal bir arac ama bu beygirinin dusuk cikmasi moralimi bozdu. Geriye donuk okudum. Testte 130 km hiza kadar cikilmis belki bu hizlarda o beygiri vermiyordur. Aracin onune pervane de koyuldu ama nedense butun hizlanmalarda ve viteslerde 125 beygiri verememis testlerde. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Murat SEL yazdı:

Ekspertizdeki gorevli, debriyaj balatasina bagladi. Araci almak istiyorum cok temiz ve orjinal bir arac ama bu beygirinin dusuk cikmasi moralimi bozdu. Geriye donuk okudum. Testte 130 km hiza kadar cikilmis belki bu hizlarda o beygiri vermiyordur. Aracin onune pervane de koyuldu ama nedense butun hizlanmalarda ve viteslerde 125 beygiri verememis testlerde. 

Bu ölçümü yapan servisler birçok kişinin hakkını yiyor ve hale devam ediyorlar, insanlar da güveniyor. Çok ilginç gerçekten. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.