Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2015 Focus için Orjinal Balata Markası Nedir?

Doğan Kervan

Önerilen Mesajlar

Bugün Pendik Şahsuvaroğlu'na ücretsiz yaz kontrolü için gittim. Aracın kontrollerini ücretsiz bi şekilde yaptılar. Herhangi yapılacak bişey çıkmamış dediklerine göre, sadece ön balatalar azalmış onları değiştirebiliriz isterseniz dediler ve 360 Tl pazarlıkla falan 300 Tl ye olur dediler. Bende başta araç garanti kapsamından çıkmasın diye yaptırsam mı acaba diye düşündüm. Sonra servisteki görevliye sordum ve balataların sarf malzemesi olduğunu ve garanti kapsamında olmadığını öğrendim. Değiştirmeden çıktım servisten bi de güzel yıkadılar arabayı o da ücretsiz kontrole dahil. Çıkınca Susurluk sanayide Ford araçların da bakımını yapan arkadaşı aradım. Aynı balataları burda 90 Tl+İşçilik e hallederiz dedi. Balata da servisin taktığıyla aynıymış ayrıca. Bu arada 2015 focus için orijinal balata marka model bilen varsa yazabilir mi? Ya da tavsiye edilen bi balata varsa onu da tavsiye alabilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, Mehmet Gün yazdı:

Ben denemedim ama orijinal olmayan balataların ses yaptığını söylüyorlar.

Hem ses yapıyor hemde frenleriniz tutmuyor.Bizzat tecrübe ettim.Sanayideki ustam balatalar bitmiş dedi.Bende değiştirmesini söyledim.Yan sanayi takmış balataları.Frenlerin tutması için bildiğiniz fren pedalına eskisinden 2 kat daha fazla basmam gerekiyordu.İlk başta balata yeni olduğundandır dedim.Üst tabakası gidince düzelir dedim ama nafile.Üç beş gün sonra gittim motocraft taktırdım.Yanlış hatırlamıyorsam ön arka takımı yaklaşık 2 sene önce 180 lira gibi bir rakama almıştım.Bu arada araç focus 2.

--0 dakika sonra eklendi--

Mehmet Çallı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Doğan Kervan yazdı:

arkadaş telefonda tahmini bi fiyat söyledi zaten üç aşağı beş yukarısına razıyım zaten 300 ü duyunca :kıhkıh:

Diyeceğimiz o ki ucuz diye aldığınız balata eskilerini aratmasın.

Sahtecilik aldı yürüdü, dolandıran dolandırana, bildik yerden bildik ürün alın. 

Okuma tavsiyesi

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün bende ümraniye ford nuray otomotive gittim ( normalde şahsuvaroglu'cuyuz ) uzak diye dedim hadi kontrol gidek..

Nasildi derseniz arabayi aldilar biraz beklettiler, 1,5 saatte işim bitti biraz yogunlardi. Arabayi kontrol ettiler normal bi sorun yok dediler. Islem bitti yikama vs özel bişey yok yani..

Bide silecek aldim 135 dediler life kartla 115 tl verdim geldim.. ( silecek konusunda yarin resimle paylasicam alacak olanlara örnek olsun ) 

10 üzerinden ne verirsin deseler 7 veririm @Ozan Şimşek ama bi baştan savma vs yoktu direk tamam dediler :)

okan ali tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı 2015 Focus için Orjinal Balata Markası Nedir? olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.