Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Recommended Posts

3/12/2018 - 12:59 tarihinde, Fatih Pal. yazdı:

Merhaba. Aracim 5500 kmde 2017  1.6tivct pwrs. Lpg dönüşüm yaptirmayi düşünüyorum. Sizin yazinizdan sonra beklemeye aldim. Fakat resmi hic biryerde konuyla alakali bilgi bulamadm. Konuyla alakali bir gelisme var mi acaba bilginiz dahilinde ise paylaşabilir misiniz?

Buyrun, servisinize ulaşmanızı öneririm.

http://www.ford.com.tr/ford-servis/lpg-kiti

1.5L turbolara da eklemeye başladılar.

2013 model yılı itibariyle Fiesta 1.25L & 1.4L & 1.6L Duratec,

2011 model yılı itibariyle Focus & C-MAX 1.6L Duratec,

2015 model yılı itibariyle Mondeo 1.5L Ecoboost,

2015 model yılı itibariyle Kuga 1.5L Ecoboost ve

2017 model yılı itibariyle Fiesta 1.1L Duratec.

Daha önce paylaşıldı mı bilemiyorum. 180'lik 1.5 ecoboost Kuga için BRC'nin yeni sıvı sistemli lpg kiti tanıtılmış. Ford onaylı ve garantiyi bozmadan uygulanan bir lpg sistemiymiş. Her ne kadar ecoboost ve lpg kelimeleri aynı cümlede kullanılınca bile tüylerim diken diken olsa da dikkatini çeken, düşünen olabilir belki.

Ben de biraz önce paylaştım videoyu testler bölümünde.Sağolsun @Yakup Çağatay hemen yakaladı.🙂.Vallahi benim çok hoşuma gitti bu lpg olayı.Tabii uzun kullanımda sorunlar çıkar mı bekleyip kullanıcıların yorumlarına bakmak lazım.Kulağa çok hoş geliyor.Hem 4x4 hem 180 beygir hem de lpg li.Tercih edilebilir..Sağolsunlar varolsunlar..

20 saat önce, suat coşkun yazdı:

Vallahi benim çok hoşuma gitti bu lpg olayı.Tabii uzun kullanımda sorunlar çıkar mı bekleyip kullanıcıların yorumlarına bakmak lazım

normal kullanimda da olusabilecek hatalar eger arac LPGli ise hemen LPG'den kaynaklanmis denmektedir. genel olarak bilinen lpg kaynakli olusabileceklerin en basinda subap erimesi gelmektedir ve bunda da olmayacak diye bi kaide yok, cunku bu sistemde yanma odasinin isisini benzine gore arttiriyor.

neyse 2 ceker dizel otomatik almak varken 4x4 lpgli almak isteyenlere bir tercih olacaktir. ayrica dizelin traktor sesi baya kafa sisiriyor, duragan trafikte. mevcut aracim dizel olmasina karsin sonraki aracimin benzinli olma ihtimali agir basiyor.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Similar Content

• By Uçar Ismail
      Herkese merhaba. Aracım focus III 2011 lpgli. Araç ışığa yaklaştığımda ya da İstanbul trafiğinde kuyruktayken fren-debriyajla dururken ya da frenle yavaşladığımda stop ediyor. Çok sık diyebilirim. Devir saati oynuyor aşağı yukarı. Araçta düşük voltaj uyarısı veriyor. Elektiriksel bir problem olabilir mi? Buji , buji kablosu bobinler değişti sorun gitmedi. Teşekkürler.
    • By Yakup Çağatay
      RS ile buzda drift yapmaya geldik, bakalım yarın neler çıkacak ortaya

Maalesef buz eridiği için havalar da soğuk olmadığından ne kadar uğraşılsa da istenen verim alınamadı. Buna karşın yol derin çukurlara sahip olduğundan arazi gibi deneyimlemiş olduk.

#WinterWithFord
      #DriftExtreme
      VİDEO

1.GÜN

Kaldığımız yer Magna Hotels, butik biraz da amatör geldi bana ama içerisi yeterince lüks. Ayrıca oda sayısı sadece 38. Evet Kayseri plakası  

Arabalar, bizim peşimizden otele vardılar. Lastik ve jantlar OEM değil. 

Son model ralli lastiği olur kendileri, STZ-B.

Eğlence alanı bu şekilde ama bizim pek zamanımız yoktu ve hava soğuktu buralarda pek vakit geçiremedim. İlk gün bir şey yapmadım  Aşağıya kaydırınız...

2. Gün

#DriftExtreme etkinliğini Castrol Ford Team Türkiye yaptı, yaklaşık 1 aydır gelip gidiyorlarmış ve ilk zamanlarda 20 cm kadar buz mevcutmuş planlanan alanda.
      Gel gelelim etkinlik günü etrafta kar iyice azalmıştı yer yer kara gözüküyordu ve planlanan pistte sadece kar kalmıştı, belediye geceden sulayıp buz olmasını sağlamaya çalıştı ama o da pek fayda etmedi. Plananın %20'si ancak elde edilmiş. Sonuç olarak buz yerine karda drift yapılmaya çalışıldı ayrıca derin çukurlar sayesinde arazi deneyimi yaşadık diyebilirim. Bir Fiesta R5 ile asvalt deneyimi değil tabii ki   

Tüm davetliler ve Ralli Takımı

Murat Bostancı ile ben ve savaş sonrası RS  

• By Burak Güneş
      Merhaba arkadaşlar, 
      "0" almış olduğum Focus Trend X aracıma BRC Seq 32 lpg sistemi taktırdım. Aranızda lpgli araç kullananlar varsa şunu sormak istiyorum. Yakıtı nerden alıyorsunuz? Ucuz ve isimsiz yerlerden almayı düşünmüyorum. Mümkün olduğunca kaliteden yanayım ama OPET Aygazda katkılı yakıtın enjektör ve filtre tıkaması iddiaları var. Kimisi de bu durumun eskide kaldığını, en performanslı otogazın aygaz olduğunu söylüyor. Milangaz'ın sitesinde ürünlerinin Cezayirden ithal geldiği, yüksek kaliteli olduğu, 93 oktanla oktan derecesi en yüksek lpg olduğu yazıyor. Bir de shellciler var tabi.. sizin fikriniz nedir? Teşekkürler.
    • By Ümit M.
      Merhaba arkadaşlar. Ford hakkında çok bilgim yok. Focus mk3 2012 üstü 1.6 ti-vct powershift almak istiyorum fakat internette çok fazla sorularıma cevap bulamadım. Piyasasını araştırdığımda 55-60 aralığında temizini bulmak mümkün. Segmentine bakarak fiyatı bana uygun geldi.Şuanda 2015 ibiza 1.2 tsi dsg kullanmaktayım fakat artık B segment bir arabaya binmek istemiyorum daha büyük ve konforlu olmasını istiyorum. Benim sorum bu aracı kullanan arkadaşlar bana tavsiye ederler mi? Biliyorum performans olarak biraz ibizayı arayacağım eğer focus alırsam ama beni çokta üzeceğini sanmıyorum. En önemli faydalarından birisi lpg ile kullanabilmek olacak malum benzin fiyatları acıtmaya başladı. Bu aracın herhangi kronik bir problemi var mı? Fiyatı segmentine göre neden ucuz? Powershift yada lpg de sıkıntı yaşar mıyım? 

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.