Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.6 Tdi 115Hb Yakıt Tüketimi 6,9 / 100Km

Çağdaş Korkmaz

Soru

Merhaba,

89.000 Km Focus aldım. Yaklaşık 4-5 ay alıyor. Aldığımda 6,7 ortlaması vardı. Daha önceki araç benzinli olduğu için kullanımda biraz fark olur diye 6,9 çıkmasını dert etmedim.

Geçenlerde Focus 2'si olan bir arkadaşım 5.6 yaktığını söyledi. 1450 Kg 1,6 110 HB 

Bizim araba 1300 Kg 1,6 115 Hb 6,9 nasıl çıkıyor. Bu değer normal mi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
4.4L/100 km şehir içi çıkıyorsa, ya YB bozuk ya da sizin şehir şehir değil.
Bu değer şehir dışı için bile bana pratikte imkansız geliyor.
Referans olamaz.
Konu sahibinin mesajlarına cevap vermek gerekirse:
Çok yaktığı kanaati oluşmuş ve bu pek kırılamıyor.
Bu şartlar altında depo kontrollu, yani tam doldurmadan tam doldurmaya sağlama yapılmasını öneririm.
90.000 km kurum yoğunlaşmasının sorun yaratabileceği bir değer. En az 30 dakika 3500 dd civarında uzun yol seyri faydalı olabilir.
Bunlardan sonra yine tartışalım.
Ancak verilen değer bu aracın tolerans sınırları içerisinde.

Cem bey 3 km gidiş geliş yolum var hafta sonu izmit gölcük 17 km git gel yapıyorum. 3 km nin 2 km si sabit hızda gidiyorum geri kalan dur kalk. Bu degerleri inanılmaz dikkat ederek yaptım. Araçta yazılım var ve enjektörler yeni. Şu an 4.9 karavan çektiğin için arttı. Depo fulleyip ona göre tekrar değerlendireceğim ne kadar gerçek olduğunu. 45 litre ile 920 930 km civarı yapmayi planlıyorum yüzde 90 şehir içi. Bu ilk denemeydi. Şehir içini istanbul gibi değil antalya gibi düşünün.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cem bey 3 km gidiş geliş yolum var hafta sonu izmit gölcük 17 km git gel yapıyorum. 3 km nin 2 km si sabit hızda gidiyorum geri kalan dur kalk. Bu degerleri inanılmaz dikkat ederek yaptım. Araçta yazılım var ve enjektörler yeni. Şu an 4.9 karavan çektiğin için arttı. Depo fulleyip ona göre tekrar değerlendireceğim ne kadar gerçek olduğunu. 45 litre ile 920 930 km civarı yapmayi planlıyorum yüzde 90 şehir içi. Bu ilk denemeydi. Şehir içini istanbul gibi değil antalya gibi düşünün.

Bu şartlarda 4.4, 4.5 imkansiz gibi bişey.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
9 dakika önce, Ziya Kokarağaç yazdı:

Bir de fullerken dikkat edip pompa atana kadar değil taşana kadar doldurmak gerekiyor. O da 0.3 e kadar bile oynuyor gözlemlerime göre. 

Hayır, ilk ne yapıldıysa sonda aynısı yapılmalı.

----

Ayrıca tüketimlerimiz burada paylaşmaktayız. 

https://www.focusclubtr.com/forum/78-yakıt-ve-lpg-konuları/

Konumuz çok daha farklı, bireysel tüketim değerleriyle arkadaşa yardımcı olamayız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
7 saat önce, Cem Boneval yazdı:

4.4L/100 km şehir içi çıkıyorsa, ya YB bozuk ya da sizin şehir şehir değil.

Bu değer şehir dışı için bile bana pratikte imkansız geliyor.

Referans olamaz.

Konu sahibinin mesajlarına cevap vermek gerekirse:

Çok yaktığı kanaati oluşmuş ve bu pek kırılamıyor.

Bu şartlar altında depo kontrollu, yani tam doldurmadan tam doldurmaya sağlama yapılmasını öneririm.

90.000 km kurum yoğunlaşmasının sorun yaratabileceği bir değer. En az 30 dakika 3500 dd civarında uzun yol seyri faydalı olabilir.

Bunlardan sonra yine tartışalım.

Ancak verilen değer bu aracın tolerans sınırları içerisinde.

Bugün Sivas-Çankırı/Orta arası (522 km) - yolculuğum bittiğinde ort tüketim 4,4 idi. Tam da size cevap olsun diye tüketmişim gibi :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Baştan söylesenize, YB verileri gerçeği yansıtmaz bu durumda...

Abi daha önce senin bi yb ayarlama paylaşımın vardı. Ben pompada çıkan sonuca göre bunu yeniden kalibre etmiştim. Ama yazılımdan öncemi sonramı emin olamadım. En iyisi pazartesi bi uzun yol yapcam. Ona göre kontrol edip yeniden kalibre ediyim. Saygılar abi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Baştan söylesenize, YB verileri gerçeği yansıtmaz bu durumda...

Kalibrasyonla çok ilgili olduğunu düşünmüyorum. Pompa hesabı da tutuyor. Başka birisi söylese ben de 4.4 şehir içi ne inanmam. Hala çokta inandığım söylenemez. Ama matematik yalan söylemez. Numbers never lie. [emoji18]
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.