Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Sahte Yağlar Hakkında

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

Aslı astarı varmı bilmiyorum ama senelerdir duyuyorum piyasada çok sahte yağ var diye.

Bakıma giderken yağı kendim alıyorum, bugün yine yağ almak için mobil.com dab bulduğum uygulama merkezi olan yere gittim. 4lt yağ için 140tl dedi. Yuh dedim. Ben yetkili satıcıyım dedi. Bende o yüzden geldim ama 2 katta olmaz ki dedim. Onlar sahte dedi. Bende almadan çıktım.

Baktım, bazı başlıklarda hafiften konusu geçmiş olsa da detaylı bir şey bulamadım, dedim bi başlık açayım.

Soru şudur ki bu durum gerçek mi, gerçekse nasıl anlarız?

Daha önce piyasa fiyatına aldığım yetkli satıcı vardı İzmir'de yarın bir de onlara sorayım bakalım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

Çok fazla sahte yağ olduğunu bende duydum, Bosch Car Servis sahibi arkadaşıma sordum ve aynı cevabı ondanda aldım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yapacak olduktan sonra o da yapılır ama

Slovaklar castrol ise resimdeki 3 ibareyi kontrol edin demiş orjinalliğinden emin olmak için. Hologramı pek kopyalayacaklarini sanmıyorum

1 Kapak kilit logosu

2 Etiket hologramı

3 Kapak üst logosu ochrana-balenia-castrol-edge.jpg.1090251bef90a4a58f7c2fe15867e2fe.jpg 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Ozan Kar yazdı:

yapacak olduktan sonra o da yapılır ama

Her şeyi yaparlarsa sahte yağın maliyetinden ettkileri karı bunlara gömmüş olurlar. Sahte şeylerde hedef kitle her zaman bilinçsiz müşteri olduğundan holograma kadar gitmezler bence. Ama olabilecek şey bir servis ile filan anlaşıp yağı müşterinin görmeyeceği şekilde plastiğin kaynak yerlerinden açıp döküp aynı yerden doldurmak olabilir de bu biraz "tut ki" sahteye doğru gider. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslı astarı varmı bilmiyorum ama senelerdir duyuyorum piyasada çok sahte yağ var diye.
Bakıma giderken yağı kendim alıyorum, bugün yine yağ almak için mobil.com dab bulduğum uygulama merkezi olan yere gittim. 4lt yağ için 140tl dedi. Yuh dedim. Ben yetkili satıcıyım dedi. Bende o yüzden geldim ama 2 katta olmaz ki dedim. Onlar sahte dedi. Bende almadan çıktım.

Baktım, bazı başlıklarda hafiften konusu geçmiş olsa da detaylı bir şey bulamadım, dedim bi başlık açayım.

Daha önce piyasa fiyatına aldığım yetkli satıcı vardı İzmir'de yarın bir de onlara sorayım bakalım.

Neler neler karşılaşıyoruz eski yağların geri dönüşüm yağlarından dönüp markalı ambalajlara basıyorlar dolu var piyasada bunlardan antepte çok var yapan bu işleri diyorlar piyasada bildiğim en az 20-25 müşterim var iş makinası traktörü yatak sarmış motoru kitlemiş vs vs bir yağda piyasaya görde o kadar fark etmez istediğin yağın kodunu markasını ver distribitörden fiyat alim [emoji6]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Mertcan Çelik yazdı:

Her şeyi yaparlarsa sahte yağın maliyetinden ettkileri karı bunlara gömmüş olurlar. Sahte şeylerde hedef kitle her zaman bilinçsiz müşteri olduğundan holograma kadar gitmezler bence. Ama olabilecek şey bir servis ile filan anlaşıp yağı müşterinin görmeyeceği şekilde plastiğin kaynak yerlerinden açıp döküp aynı yerden doldurmak olabilir de bu biraz "tut ki" sahteye doğru gider. 

hologramın maliyeti ne olacak ki. bir miktarda bilinçli alıcıyı kandırmaya fazlasıyla değer sanırım. kullanılmış bidonları filan toplayıp dolduranlar da varmış mesela.

Mobilde hologram filan da yok. Servis 4 litrenin hepsini koyuyor diye biraz dikkatle cırt cırtına da zarar vermeden açıp kapattım geçen sene.

Başka forumları da araştırıyorum ama dişe dokunur bir şey denk gelmedi şimdiye kadar.

--5 dakika sonra eklendi--
5 dakika önce, Serdar yaman yazdı:

Neler neler karşılaşıyoruz eski yağların geri dönüşüm yağlarından dönüp markalı ambalajlara basıyorlar dolu var piyasada bunlardan antepte çok var yapan bu işleri diyorlar piyasada bildiğim en az 20-25 müşterim var iş makinası traktörü yatak sarmış motoru kitlemiş vs vs bir yağda piyasaya görde o kadar fark etmez istediğin yağın kodunu markasını ver distribitörden fiyat alim emoji6.png

Bugünkü adam resmen öpüyor o kesin :)

izmirdeki dediğim bayii mobilin sitesinde yazıyordu 3 sene önce ama şimdi bulamadım.

Mobil Super™ 3000 X1 Formula FE 5W-30

http://www.mobiloil.com.tr/Turkey-Turkish-LCW/carengineoils_products_mobil-super-3000-x1-formula-fe-5w30.aspx

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

35 dakika önce, Ozan Kar yazdı:
Bugünkü adam resmen öpüyor o kesin [emoji4]
izmirdeki dediğim bayii mobilin sitesinde yazıyordu 3 sene önce ama şimdi bulamadım.

Mobil Super[emoji769] 3000 X1 Formula FE 5W-30
http://www.mobiloil.com.tr/Turkey-Turkish-LCW/carengineoils_products_mobil-super-3000-x1-formula-fe-5w30.aspx

Yarın öğrenelim bakalım neymiş fiyatı bilgi veririm
10 tlye tenekeleri topluyorlar burda castrol shell vs

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sahte yağ piyasası özellikle Doğu Avrupa ülkelerinde ve Malezya'da gelişmiş görünüyor.

Ülkemizde sahte üretimle uğraşan var mıdır bilemedim.

Yüzdeyüz korunma sağlamasa da bazı önlemler aklıma geliyor:

1. Büyük mağaza zincirlerinden (sabit veya sanal) alışveriş yapmak 

2. Özellikle markanın kendi işlettiği yakıt istasyonlarından alım yapmak

3. Sürümü düşük olan markaları tercih etmek (Motul, Liqui Moly gibi)

4. Piyasa fiyatının çok altında satılan ürünlere itibar etmemek

5. Yetkili servis güvenmek (zor da gelse)

Tabii kurumsal işletmelerin kazancı arttırmak ve müşterisini çoğaltmak için bu tip söylentilere destek vermeleri de sürpriz olmaz. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.