Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Hb Beğenen Biri Neden Beğendiği Aracı Değil de Sedanını Alır?

Burak Şenoğlu

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar malumunuz nisan da 0 km HB ford focus aldım. Karar verip satın alma aşamasına kadar çoğu kişi kararımı değiştirmeye çalıştı. HB alınır mı olum, boşver sedan al, satarken sedanı daha kolay satarsın, HB piyasa da pek yok, sedan çok tutuldu, vs vs.. Örnekler çoğaltılabilir. Aracı aldığım satış danışmanı bile beni kararımdan döndürmeye çalıştı. Tüm bu engellemelere rağmen ben tercihimi HB'ten yana kullandım. Benden bir ay sonra da bir arkadaşım aynı arabanın sedanını aldı. Bu bahsettiğim muhabbetlerden ötürü! HB çok hoşuna gitti ama sedan aldı. Kaldı ki bagaj kısmı HB'in sedandan bence daha kullanışlı. Bagajın hiçbir yerinde boşluk yok, açıklık yok, izolasyonu daha iyi, koltukla bagaj arasındaki o sac bölme olmadığı için hem trim ses yapmıyor, hemde bagaj içersinden kötü görüntü gelmiyor. HB de arka koltuktan bagaja, seyahat esnasında rahatça erişebiliyorsun. Arka cam sileceği de cabası. Hem daha agresif bir görüntüsü var. Arkaya da kare plaka takınca daha farklı ve agresif bir makina oldu. Bir de şöyle bir avantajı olduğunu düşünüyorum. Sedan focus rent a car arabası gibi her yerde var, sayıları bir hayli fazla ama, Focus HB'ler biraz daha nadirler. Sahiplerine kendilerini biraz daha özel hissettiriyorlar. En azından bana.. Etrafımda Focus HB'i yakından görüpte la bu da iyiymiş ha diyip beğenenler çoğalmaya başladı. Kısacası iki aracı da test etme fırsatım oldu. HB bana daha makul ve kullanışlı geldi.. Son bir örnek mesela; HB aracımın bagajına  205-55-16 araç lastiklerinin 4'ünü yan yana yükleyip dükkanıma getirdim. üstelik bagajda ki ıvır zıvırlarla beraber ama sedana sığmadı.. Yani izlenimlerime dayanarak diyorum ki, iyi ki HB almışım.. Bence HB daha kullanışlı. Trim ses konusunda daha sessiz. Sizlerin bu konuda ki görüşlerini de merak ediyorum. Saygılar Focus ailesi.. (Bu konu sedan araçları kötülemek için değil, HB beğenipte sedan tercih edenler için açılmıştır.)

20170612_200723-01.jpeg

Burak Şenoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

HB iyidir, takmayın :) 

Bu kasanın sedanı da iyidir, hardcore sedan gibi olmadığı için alınabilirliği daha yüksek. Dediğiniz gibi bagajda dezavantajı da var.

Sonuç olarak tercihtir, tartışmanın manası yok. 

Hatta şöyle düşünün :kıhkıh:  sticker bile HB :guitar:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evlenmeden önceki aracım hb kasaydı. Evlenmesem yine hb kasa alırdım ama!

Bagaj konusunda size katılmıyorum. Bagaj hacmi kesinlikle sedanın daha kullanışlı ve daha geniş. Mümessil kısmı da biraz ağır olmuş sanki. Sonuçta orta sınıfa hitap eden araç bunlar. Zaman zaman "megane,focus,fluence" gibi araç ticari yönden ilgi çekse de şu an seat leon'larda hb olmasına ragmen ticari yönden ilgi çekiyor. Bu aracın sedan kasası da hb kasası bence harika. Bir dönem Astra J kasaların oldugu gibi. Yani tercih meselesi ama hb alanları ya da sedan alanları da bu şekilde bir kalıba sokmakta yanlış. Aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yok ben kötüleme maksadıyla demedim. focus sedan benim nazarımda on numara bir araç. Aşırı tercih edildiği için yolda çok görülen bir araba. Bahsetmek istediğim o.. Yanlış anlaşılmanızı istemem. En yakınlarımda focus sedan var.. :rocks:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Orası öyle tabi. Ben sadece HB focus üzerindeki önyargıya değinmek istedim. Babama danışsam mesela şu an SW bir focus'um olabilirdi. Zevk ve tercih meselesi [emoji4]

Hb üzerindeki önyargıya değinirken kendiniz sedan için ön yaygılı davranmışsınız. Mümessil aracı derken.
Sorunuza gelirsek zevk meselesi. Ben sedan severim X kişi hb Y kişi Sw. Bu tartışılmaz birşeydir açıkcası.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konu yanlış anlaşılıyor. Benim bahsetmek istediğim sedan araç kullanıcıları değil. Ayrıca kötü araçta değil ki eleştireyim. Benim merak ettiğim, benim de yakın zamanda şahit olduğum, Hb bir aracı beğenen bir kişinin neden sedan araç aldığı.. Beğendiği aracı tercih etmeme sebebi. Mümessil benzetmesini de kötü bir amaçla söylemedim. insignia'ya binen mümessiller bile gördüm..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Volkan Ö. yazdı:

Başlık düzelir mi?

Konuyu yanlış anlayanlar oldu, o yüzden düzelttim..

--6 dakika sonra eklendi--
9 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

@Burak Şenoğlu hay agzina saglik... ??

Her marka ve model için geçerli olan bir sorun aslında. Neden Jetta almadın, Neden Astra Sedan almadın, neden i30 aldın keşke elentra alsaydın. Punto alacağına Linea alsaydın vs.. HB'ler üvey evlat :D

Burak Şenoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkes belirtmiş zevk meselesi diye :)

'' Mümessil benzetmesi '' bence kasadan ziyaden renk olayı.. banada beyaz renk araç mümessil ( şirket araçi ) cok oldugundan öyle geliyor :)

ne demişler zevkler ve renkler tartışılmaz 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.