Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Baskı,Balata, Bilya Değişimi

Sercan Yılmaz

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar, 

dün 2007 collection benzinli aracımın baskı balata ve bilyasını değiştirdim.

Aracı alalı 6 ay civarı oldu, bu parçaları değiştirmem gerektiğini düşünüyordum tabi maliyet biraz durdurdu. Aracı alırken para verip bi de üstüne maliyeti yüksek sorunlara bakamadım maddi durumdan dolayı, en son kendimi toparlayıp değiştirme kararı aldım. Tabi uzun bitmek bilmeyen bi trafik içinde 1 saat debriyaj kaldır indir yapmamında bunda büyük payı var. 

Araçta kalkışlarda titreme yeni yeni başlamıştı yaklaşık 1 haftadır. Tabi araca ben gaz versemde gitmemek istememesi gibi bir sorunda vardı. Debriyaj sertliği ve yukarıda kavrama olayı da üst düzeydeydi. 

1 haftalık araştırma sonunda Adana da özel Ford servisinden en ucuz fiyatı aldım ve dün değişim gerçekleşti. Değişim sonrası araçta eski haline göre neredeyse 2 kat performans artışı oldu, ortalama yakıt tüketim değeri normalde 10,5 lt nin altına inmiyordu direk 9 lt civarlarına indi. Debriyaj sertliği neredeyse yok, şu an süper yumuşaklık seviyesinde :)

Baskı balata LUK marka 

Bilya FTE takıldı

Fiyat malzeme ve işçilik 590.00 TL

(Araçtan sökülen baskı balatanın hali içler acısıydı resmini aşağıda paylaştım) 

Sorun yaşayan arkadaşlara bilgi amaçlı yazmak istedim. Sorusu olan çekinmeden yazabilir. 

Saygılar...

IMG_6013.JPG

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araç 119 bin de çıkan malzeme sachs markaydı daha önce muhtemelen  değişmiştir diye düşünüyorum.  Orjinali ford logolu olması gerek diye biliyorum. Aracı ocak ayında 112 bin km de aldım. @Muhammed Kavlak 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bizim eniştede de c max 1.6 Ecoboost  var bizde geçen baskı balatayı değiştirdik .1500 Tl baskı balata 300 tl de işçilik tuttu parça orijjnal parça ama dışardan temin ettik yetkili seviste de parçayı değiştirdik ,değişim sonucu tüketim hissedilir ölçüde düştü ,debriyaj çok yumuşadı ,performans arttı araç 90 binde .Baski balata gidikse eğer değişim sonucu araçta birhayli değişim oluyor.

Güle güle kullanın aracınızı .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 hours ago, çağlar çetinkaya said:

Bizim eniştede de c max 1.6 Ecoboost  var bizde geçen baskı balatayı değiştirdik .1500 Tl baskı balata 300 tl de işçilik tuttu parça orijjnal parça ama dışardan temin ettik yetkili seviste de parçayı değiştirdik ,değişim sonucu tüketim hissedilir ölçüde düştü ,debriyaj çok yumuşadı ,performans arttı araç 90 binde .Baski balata gidikse eğer değişim sonucu araçta birhayli değişim oluyor.

Güle güle kullanın aracınızı .

Baskı setinin servisteki fiyatı 1250tl

Set haline getirmişler, tek tek fiyatından ucuz. Çoğu servis parçacısı bile bilmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Merhaba bendede  focus var baskı balatayı nerde yaptırdınız. Benim arabada 2000 1900 devir arası araba arada tekliyor siyah duman atıyor. 2000 deviri geçincede siyah dıman atma sotunu var nereye götürebilirim adanada. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.