Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Tdci Top Speed ve Yol Performansı

Furkan Çiçek

Önerilen Mesajlar

Osmangazi Köprüsü'nden Bursa'ya doğru giderken yol çok güzel tatlı bi eğimde var. Ben 230 km gördüm hatta devam ettim Gemlik çıkışına kadar ama düzlüktede 210-220 görmekte pek zorlanmıyo Focus. (Mk2.5 109 Hp Tdcı) Virajlarda filanda gözüme sert gelmiyosa pek hız kesme gereksinimi duymuyorum. Sonuçta eşeği sahibi tanır [emoji4]

Ayni araca sahibim. 81000 km'de aracim. 180 kmyi geçemiyor benimki.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eğer 90 HP değilse araç,yorulmamış düşük km de bence bir temizlik bakım vs. lazım arabanıza [emoji4]

109 ps arac. Ustama durumu sordugumda sadece ara ara aracı sıkıştırmam gerektiğini söyledi bakımlarını 10binde yaptırıyorum, hava filtresini her 5binde değiştiriyorum. Temizlik yapılacak pek bir durumu yok gibi.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13.06.2017 - 09:38 tarihinde, Tuğrul Toprak yazdı:

109 ps arac. Ustama durumu sordugumda sadece ara ara aracı sıkıştırmam gerektiğini söyledi bakımlarını 10binde yaptırıyorum, hava filtresini her 5binde değiştiriyorum. Temizlik yapılacak pek bir durumu yok gibi.

Sıkıştırmadan,alt devirlerde kullanım zamanla kuruma sebep olmakta egr,enjektör gibi yakıt sistemi vs.de zannımca ustanızda bundan dolayı öyle demiştir ve bir ihtimal enjektör temizliği gerekiyor olabilir. Dpf li değilse motorunuz iyi bir katkı biraz üst devirlerle bir miktar temizlenebilir. Dpf sıvısı zaten üst devirlerde temizlik yapıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sıkıştırmadan,alt devirlerde kullanım zamanla kuruma sebep olmakta egr,enjektör gibi yakıt sistemi vs.de zannımca ustanızda bundan dolayı öyle demiştir ve bir ihtimal enjektör temizliği gerekiyor olabilir. Dpf li değilse motorunuz iyi bir katkı biraz üst devirlerle bir miktar temizlenebilir. Dpf sıvısı zaten üst devirlerde temizlik yapıyor.

Dpf var ve sıvılı olandan değil yeni tip. Verdiğin öneriler için teşekkür ederim hocam
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11.06.2017 - 10:12 tarihinde, Mert ÖZ yazdı:

Mazot filtresini kendiniz mi aldınız, yetkili serviste mi değiştiniz?

@Mert ÖZ Yetkili servise araba mı asla bırakmam :) Kendim aldım, arkadaşım değiştirdi.

@Cem Boneval hocam hiç yanlış sözünüze denk gelmedim forumda :)

Bu arada 2009 - 2012 arası Kuga bakıyorum, focus'dan geçtim artık. Açıkçası test etme şansım olmadı.

Karakteristikleri yakınmıdır aracın?

Edit yapayım, 2. Sayfayı görmemiştim. @Yakup Çağatay Kadranda ki hız tam hız değil biliyorum, GPS'e bakmak lazım ama araba 20-30 bin km arasındayken bir kaç kere 230 A ulaşmıştım. 193 KM yi nasıl geçebildim? 
Bu 193 km hız sınırı, teorik mi yoksa mekanik mi?

Furkan Çiçek tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Furkan Çiçek yazdı:

Bu 193 km hız sınırı, teorik mi yoksa mekanik mi?

Hızı etkileyen dört direnç var, hava, yuvarlanma, eğim ve ivmelenme.

Üretici teknik veriler elindeyken sıfır eğimli bir yolda, bazal hava yoğunluğunda ve rüzgarsız ortamda aracın gücüne göre son hızı hesaplayabilir. Detaylı formüller var, merak eden olursa aktarmaya çalışırım. 

Fabrika verisinin tam olarak nasıl elde edildiğini bilmiyorum.

Ancak hesaplanan hızın gerçekleştirilebilir, tekrarlanabilir ve tüm araçlar tarafından ulaşılabilir bir değer olması gerekir.

Yani bu veriyi belirtirken asgaride kalıyor olmaları kuvvetle muhtemel. 

Bir de not, %2 eğim kolay fark edilmez, ancak son hızı +%5 etkiler, rüzgardan hiç bahsetmiyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.