Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

İlginç Bir Klima Sorunu

Günal Y.

Soru

Cumartesi günü aracımla bir avm ye gittim. Hava epey sıcaktı ve evden avm ile aram 5-6 km civarıydı. Arabayı açık havaya (doğrudan güneş gören bir yer) park ettim ve stop etmek üzereyken klimadan serinlik namına hiç bir şey gelmediğini fark ettim. (klimanın sıcaklık ayarı 20ºC, dışarısının sıcaklığı arabaya göre 29ºC) Bir süre klimayı açıp kapadım, sıcaklık ayarını iyice düşürdüm ama değişen bir şey olmadı. AC düğmesinin basılı olup olmaması hava akımında hiç bir değişiklik yapmıyordu. Sıcaktan ve kısa mesafeden dolayı klimanın tam devreye giremediğini düşündüm ve stop edip işimi halletmeye gittim. 15-20 dakika sonra dönüp arabayı çalıştırdığımda klimanın soğuğunu hemen hissedebildim. Durum enteresan geldi ama fazla önemsemedim.

Sonrasında dün akşam, işten çıkıp eve giderken (ki hava yine çok sıcaktı) klimanın yine cumartesi günü olduğu gibi soğuk üflemediğini fark ettim. Trafiğin durduğu bir anda aracı stop ettim ve bir saniye sonra tekrar çalıştırdım. Klimanın üfleme derecesi anında değişti. Şimdilik konunun çözümünü bir nevi resetlemekle bulmuş oldum ama başka bir problem mi var diye düşünmeden edemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
08.06.2017 - 13:14 tarihinde, Günal Yılmaz yazdı:

edemiyorum.

Günal merhaba,

İlginç bir durum olmuş.

İlk aklıma gelen klima kompresörünün devreye girmemesi.

Hangi servise gidiyorsun? Bi baktır derim.

Anadolu yakasındaysan Savaş ustada bakabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Avrupa yakasındayım Gürkan Bey. Araç yeni olduğu için henüz hiç bir servis tecrübem olmadı. Yakınımda Yenibosna Otokoç var. Tekrarlarsa oraya uğramayı düşünüyorum.

Edit: Hiç Ford servis tecrübem olmadı. Toyota ve Volvo ile epey tecrübem var. :)

Günal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
37 dakika önce, Günal Yılmaz yazdı:

Ford servis

Şahsuvaroğlu servisten çok memnunuz Anadolu yakası olarak ?

Yetkin personeli ve hizmetiyle her an yanımızda sağolsunlar...

@Kaan Yagizer abinin çay-kahvesi de meşhurdur :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
11 saat önce, Cihataltun yazdı:

Ayni sorun benim aractada mevcut.2013 trend x benzinli LPG li.klima bazen devreye girmiyor.stop edip tekrar çalıştığınında soğutuyor.

Sorunu ne sıklıkla yaşıyorsunuz? Var mı bu yönde bir tespitiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.