Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Rölantide Titreme ve Stop

Alim Osman

Önerilen Mesajlar

Öncelikle herkese Merhaba,

Aracım 2010 focus yaklaşık 2 hafta önce aracımın baskı balatasını değiştirdim.

Eski balatam baya bitmiş durumdaydı ve debriyaj artık sonda kavrıyordu.

Değişimden sonra debriyajda baya bir yumuşama oldu.

Fakat aynı oranda gaz sanki daha ağır kavrama yapmaya başladı.

Ayrıca aşağıdaki sorunlar çıkmaya başladı bunlar normal mi acaba;

1-Balatadan özellikle geri viteste koku geliyor.(Yaklaşık yeni balata ile 250 km yol yaptım)

2-İlk kalkış sırasında sanki araçta kavrama olmuyor.

3-Araç rölantide stop etti.(1kere yasadım)

4-120 den sonra direksiyon titreme yapıyor.

Ben bu konulara yabancı olduğum için merak ettiğim bunların balat ile bir ilgisi varmıdır.

Yani yaptırdığım yere götürüp tekrar baktırmam gerekli mi yoksa henüz alışma sürecindemiyim.

Cevaplayan herkese şimdiden çok teşekkürler....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Defalarca farklı marka araçlarımda baskı balata değiştirttim.Şu andada 2006 ve 2012 focus sahibiyim.Ama hiç 1-2-3 nolu sıkıntılarınızı yaşamadım.Bir terslik var bu işte.Bence tekrar ustanın yolunu tutmalısınız.Daha detaylı bilgi veren arkadaşlar olacaktır.4 nolu sıkıntınıza gelecek olursak,şanzıman sökülürken muhtemelen jantınız sökülüp takılmıştır.Jant sökülüp takıldığı zaman balans yapması normaldir.Jantlar arabanın üzerindeyken balans ayarı yaptırmanız lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Mehmet Çallı yazdı:

Defalarca farklı marka araçlarımda baskı balata değiştirttim.Şu andada 2006 ve 2012 focus sahibiyim.Ama hiç 1-2-3 nolu sıkıntılarınızı yaşamadım.Bir terslik var bu işte.Bence tekrar ustanın yolunu tutmalısınız.Daha detaylı bilgi veren arkadaşlar olacaktır.4 nolu sıkıntınıza gelecek olursak,şanzıman sökülürken muhtemelen jantınız sökülüp takılmıştır.Jant sökülüp takıldığı zaman balans yapması normaldir.Jantlar arabanın üzerindeyken balans ayarı yaptırmanız lazım.

İlginiz için teşekkür ederim bende bir terslik olduğunu düşünüyorum.

4 nolu sıkıntı ise parça değiştikten sonra Rot ayarı yapıldı bende anlam veremiyorum gidip göstermem gerekecek gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Ozan Kar yazdı:

Balans lastikle jant arasındadır. Lastik janttan sökülmediği sürece gerekmez. Araç üzerinde yapılmasınada gerek yok. 

Peki bu titreme neden yapar bilginiz varmı tekrar rot mu yaptırmam gereklidir.

Birde stop etmenin balata ile ilgisi yoktur deniyor acaba lpg olduğu için sibop yakma olayı olabilirmi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Baskı balata değişirken hidrolik havası alındı mı? Biliyorsunuz ki kavramayı baskıdan ayıran şanzıman alt merkezi hidrolik bir sistem çoğu servis baskı balata değişimi yaptıktan sonra bu işlemi yapmazlar . Yapmadıkları gibi üst merkezi de etkileyip kullanılamaz hale getirilir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Özer Aksu yazdı:

Baskı balata değişirken hidrolik havası alındı mı? Biliyorsunuz ki kavramayı baskıdan ayıran şanzıman alt merkezi hidrolik bir sistem çoğu servis baskı balata değişimi yaptıktan sonra bu işlemi yapmazlar . Yapmadıkları gibi üst merkezi de etkileyip kullanılamaz hale getirilir

Bu işlerden pek anlamasamda usta araca el pompası gibi bir aletle yağ takviyesi yaptı ve içerden başka birine yanlış görmediysem debriyaja bastırıp çektirdi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...
07.06.2017 - 17:55 tarihinde, Fatih Kuzuoğlu yazdı:

Benim 2013 Model focus III kasa aracım var, Aracım motor çalışır iken titreme var, Sabit olduğu yerde çalışır vaziyette titreme var.

Sürüş esnasında titreme yok, Sizce sebep ne olabilir.

motor kulağınıza yoğunlaşmanızı öneririm

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.