Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 1.5 Tdci Powershift Kam Mili Dişlisi ve Triger Değişim TSB'si Yayınlandı

Göksel Yaman

Önerilen Mesajlar

56 dakika önce, Erkan C yazdı:

Ben herhalde servise derdimi tam anlatamadım. Acaba kendileri mi gitti değişmesini istedi yoksa servisten mi çağırdılar? Nasıl bir süreç işlediği hakkında bilginiz var mı?

--18 dakika sonra eklendi--

Etiste bir de şöyle bir ekran çıkıyor ama ne olduğunu anlamadım.

xx.jpg

Şirketin focusu 3 ay önce aldık aldıkdan sonra etisden sorgulama yaptık uyarı veriyordu aldığımız kişiyi aradık 40 binde bakımda servis değiştirdi dedi yinede Bodrum’da ki servisden de sorgulama yaptık değişmiş olduğunu söylediler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

23 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Mayıs 2015 üretimi benimki,  acil kampanya mesajı çıkmıyor. 

Bir sürü yazılım güncellemesi görünüyor ama..

Şanzıman ile ilgili güncellemede vardır içinde, bir ara servise gidip yaptır veya bakımda yaptırırsın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar, Ben bu yazılım güncellemesini servise gidip yaptırdım. PCM, TCM, BCM dahil hepsini. Ben birşey yazacam öyle şey olur mu diyecekler çıkabilir şimdi, ama maalesef durum bu.. Kesinlikle yaptırmanızı önermiyorum. Ciddi şekilde performans düşüsü ve aynı oranda tüketim artışı oluyor. Psikoljik falanda değil. Yaptıracaklar birkez daha düşünsün yaptıranda bana hak verecektir.

Göksel Yaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 dakika önce, Göksel Yaman yazdı:

Arkadaşlar, Ben bu yazılım güncellemesini servise gidip yaptırdım. PCM, TCM, BCM dahil hepsini. Ben birşey yazacam öyle şey olur mu diyecekler çıkabilir şimdi, ama maalesef durum bu.. Kesinlikle yaptırmanızı önermiyorum. Ciddi şekilde performans düşüsü ve aynı oranda tüketim artışı oluyor. Psikoljik falanda değil. Yaptıracaklar birkez daha düşünsün yaptıranda bana hak verecektir.

Valla ben inanırım! VW'de bunun örnekleri mevcut, Ford için neden olmasın... Keşke biraz bekleseydin, forumlardan takip etseydin yaptıranların yorumunu. Geriye dönüşü olur mu acaba? Hiç sanmıyorum ama.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

Valla ben inanırım! VW'de bunun örnekleri mevcut, Ford için neden olmasın... Keşke biraz bekleseydin, forumlardan takip etseydin yaptıranların yorumunu. Geriye dönüşü olur mu acaba? Hiç sanmıyorum ama.

Mert, Benimki biraz mecburiyetten oldu. Halihazırda S&S problemim vardı. PCM güncellemeside gerekiyordu. Yani alenen gidipte yaptırayım demedim. Örneğin Renault EDC şanzumanlarına TCM yazılımı geldi, eskiyi aratıyor yaptıranlarda çok sıkıntı yaşıyor. Böyle şeylere kolay kolay zıplamam ama mecburi oldu. Servis kendi imkanları ile geriye dönük yükleme yapamaz, Mühendislik boyutunda şikayet oluştururlursa ısrarcı olursa olma ihtimali var.

Ne Volantmış Arkadaş!..

Göksel Yaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

33 dakika önce, Göksel Yaman yazdı:

Mert, Benimki biraz mecburiyetten oldu. Halihazırda S&S problemim vardı. PCM güncellemeside gerekiyordu. Yani alenen gidipte yaptırayım demedim. Örneğin Renault EDC şanzumanlarına TCM yazılımı geldi, eskiyi aratıyor yaptıranlarda çok sıkıntı yaşıyor. Böyle şeylere kolay kolay zıplamam ama mecburi oldu. Servis kendi imkanları ile geriye dönük yükleme yapamaz, Mühendislik boyutunda şikayet oluştururlursa ısrarcı olursa olma ihtimali var.

Ne Volantmış Arkadaş!..

Geçmiş olsun diyorum... Etrafı gözlemlemeye devam o halde, bakalım başka yaptıranların yorumları nasıl olacak acaba.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.