Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 1.5 Tdci Powershift Kam Mili Dişlisi ve Triger Değişim TSB'si Yayınlandı

Göksel Yaman

Önerilen Mesajlar

Kam mili dişlisi ve beraberinde triger değişimi Kampanyası TSB yayınlanmıştır..

Aracınızı Şase No'dan sorgulatıp, aracınız üzerine bu kampanya var mı yok mu sorgulayınız..

Not: Her 1.5 tdci powershift lere bu kampanya çıkmıyor..

Kısacası "Kam Mili Dişlisi" ne işe yarar ;

Kam milinin Hareketini sağlayan Dişli Çarktır.

IMG_0986.GIF

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Her hafta birkaç TSB yayınlanıyor. Genele yönelik ve/veya "kırmızı" bayraklı değilse oturup TSB'leri okumuyorum (yalan yok) ama sorayım ... neymiş öğreneyim. N.P

Ek: Belirli araçlar için (şase numaraları eklenmiş) küçük bir geri çağırma operasyonu yapılacakmış. (bizim çağıracağımız / çağırdığımız araç sayısı = 3) bu araçların kam millerini değil, kam mili dişlisini ... yani triger'in çevirdiği dişliyi değiştirecekmişiz.  Basit iş, ön kapağı sök, kam milini sabitle, dişliyi sök - yerine yenisini tak, triger'i tak, sabitleme aparatını sök, kapağı kapa.

... ne olur, ne olmaz! kampanyası.

Kam mili dişlisinin (şase numarası verilmiş araçlarda) metal yorgunluk testlerinde "çaktığı!" tespit edilmiş, ileride bir sıkıntı yaşanmasın diye şimdiden tedbir alıyorlar.

Sonuç : Sizi arayıp servise davet ederlerse gidin, bir - iki saatlik iş zaten.  

Kaan Yagizer tarafından düzenlendi
  • Beğen 11
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 1.5 Tdci Powershift Kam Mili Dişlisi ve Triger Değişim TSB'si Yayınlandı olarak değiştirdi
06.06.2017 - 11:39 tarihinde, Kaan Yagizer yazdı:

Her hafta birkaç TSB yayınlanıyor. Genele yönelik ve/veya "kırmızı" bayraklı değilse oturup TSB'leri okumuyorum (yalan yok) ama sorayım ... neymiş öğreneyim. N.P

Ek: Belirli araçlar için (şase numaraları eklenmiş) küçük bir geri çağırma operasyonu yapılacakmış. (bizim çağıracağımız / çağırdığımız araç sayısı = 3) bu araçların kam millerini değil, kam mili dişlisini ... yani triger'in çevirdiği dişliyi değiştirecekmişiz.  Basit iş, ön kapağı sök, kam milini sabitle, dişliyi sök - yerine yenisini tak, triger'i tak, sabitleme aparatını sök, kapağı kapa.

... ne olur, ne olmaz! kampanyası.

Kam mili dişlisinin (şase numarası verilmiş araçlarda) metal yorgunluk testlerinde "çaktığı!" tespit edilmiş, ileride bir sıkıntı yaşanmasın diye şimdiden tedbir alıyorlar.

Sonuç : Sizi arayıp servise davet ederlerse gidin, bir - iki saatlik iş zaten.  

Merhaba. Evet bu kampanya bende patladı ailem dahil çevremde kimseye anlatamadım ki olay şöyle oldu aracımı 04.05.2017 tarihinde ikinci el olarak arkas otomotiv den aldım teslim almadan önce bakımının yapılmasını öyle teslim edilmesini istedim servise giriş o giriş tam 2 hafta bu bahsettiğiniz kampanya parçalarının gelmesini bekledim aracımı alıp binemeden serviate yattı. Gerçi hala daha bende değil ve serviste otomatik park asiatanı arızası nedeni ile 2 haftadır yatıyor. Kötü denk geldi aracım basit şeylerden dolayı 1 aydır pisi pisine yatıyor ve ben ikame araç ile dolaşıyorum ???

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Serkan Şengeldi yazdı:

ben ikame araç ile dolaşıyorum

İyi yönünden bakın, size aracınızı kusursuz halde teslim etmek için çabalayan bir servis var ve sizi yolda bırakmamışlar, daha ne olsun!?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 saat önce, Cem Boneval yazdı:

İyi yönünden bakın, size aracınızı kusursuz halde teslim etmek için çabalayan bir servis var ve sizi yolda bırakmamışlar, daha ne olsun!?

Cevabınız için çok teşekkür ederim. O konuda hemfikiriz evet ancak neredeyse sıfır alabilecek bir parayı bağlayıp hala kendi arabama binememek gerçekten çok can sıkıcı. 1 ayda sadece 4-5 gün binip tekrar serviste yatması beni aracımdan soğuttu. Çıkar çıkmaz sanırım aracımı satıp başka bir araç bakacağım ???

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Acil Kampanya

17B12 - 1.5 DIESEL WITH MPS6 TRANSMISSION DUAL MASS FLYWHEEL RESONANCE PCM REPROGRAM

Tespit edilen ülkenize göre seçtiğiniz aracınızda yapılacak servis işlemlerini kontrol edeceğiz; ülke bilgisi yanlışsa, doğru bilgileri göremeyebilirsiniz.Tespit ettiğimiz ülkeniz: TurkeyBu bilgi yanlışsa, ülkenizi değiştirmek için buraya tıklayın.

O degilde cümleten hayırlı bayramlar. Işte yazdığım ford etis de gozukuyor. Servis güncelleme yaptı gosterdi sonra yapariz vakit yetmez dedi.bilgi verebilirsiniz sevinirim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracınızla ilgili şeyler için onlarca konu mevcut :) Şimdilik iletiyi buraya taşıdım yardımcı olabilmek için aksi halde o tür yerlerde yazmıyoruz cevap. Bu kenarda kalsın.

Şanzıman için yazılım güncellemesi var, servise gitmeniz öneriliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bayram oncesi Servis bakım zamanım geldi servis bakım yapicaklardaki fakat pcm guncellemesi var ama yetişmez deyip yapti gösterilip pcm guncellemesi sonra gel dediler.bakimda olmadi. O degilde bilgim yok pcm guncellemesi nedir.sonra ford etisde işte yukarda yazdığım göründü.bayram sonrası gidicem servise.umarim fazla uzun sürüp beni magdur etmezler.Ramazan bayramınız focus club ailesi,en içten dileklerimle kutlarim.sevdiklerinizle beraber kazasiz belasiz gecsin insallah.

--0 dakika sonra eklendi--

Teşekkürler yakup ustam.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Rasim S. yazdı:

bayram oncesi Servis bakım zamanım geldi servis bakım yapicaklardaki fakat pcm guncellemesi var ama yetişmez deyip yapti gösterilip pcm guncellemesi sonra gel dediler.bakimda olmadi. O degilde bilgim yok pcm guncellemesi nedir.sonra ford etisde işte yukarda yazdığım göründü.bayram sonrası gidicem servise.umarim fazla uzun sürüp beni magdur etmezler.Ramazan bayramınız focus club ailesi,en içten dileklerimle kutlarim.sevdiklerinizle beraber kazasiz belasiz gecsin insallah.

--0 dakika sonra eklendi--

Teşekkürler yakup ustam.

Powertrain Control Module (PCM) = Aktarma organı kontrol modülü.

Bunun yazılımında güncelleme var. Bilgisayar, telefona gelen yazılım gibi. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...

Bu arada dizelciler etkilenmedim zannetmesin, onlar için de bir servis talimatı var.

Tabii şimdilik yine Almanya için geçerli ama bizi ne kadar etkilediğine dair bir açıklamayı Otosan'dan bekleriz:

B-Max, C-Max, Ecosport, Fiesta, Focus, Mondeo, Transit Connect ve Tourneo Courier modellerinde kullanılmış olan Ekim 2014 - Nisan 2015 arası imal edilmiş 1,5L TDCi motorda metal yorgunluğu nedeniyle arıza çıkarabilecek olan egzantrik dişlisinin değiştirilmesi gerekiyormuş.

Talimat numarası 16B42. İşçilik süresi ort. 2,5 saatmiş. 

Almanya'da etkilenen araç sayısı 8.400, bizi ne kadar kapsar bilemedim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Cem Boneval yazdı:

Bu arada dizelciler etkilenmedim zannetmesin, onlar için de bir servis talimatı var.

Tabii şimdilik yine Almanya için geçerli ama bizi ne kadar etkilediğine dair bir açıklamayı Otosan'dan bekleriz:

B-Max, C-Max, Ecosport, Fiesta, Focus, Mondeo, Transit Connect ve Tourneo Courier modellerinde kullanılmış olan Ekim 2014 - Nisan 2015 arası imal edilmiş 1,5L TDCi motorda metal yorgunluğu nedeniyle arıza çıkarabilecek olan egzantrik dişlisinin değiştirilmesi gerekiyormuş.

Talimat numarası 16B42. İşçilik süresi ort. 2,5 saatmiş. 

Almanya'da etkilenen araç sayısı 8.400, bizi ne kadar kapsar bilemedim. 

Benimki 8 mayıs 2015 üretimi. Acaba buna dahil mi? Muhtemelen öyledir :( 

Etiste acil kampanya görünmüyor. 

Bu arada ETİS arayüzünü değiştirmişler galiba..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.