Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2005 Focus Manuel Satip Otomatik Arac Alacağım

Ali_Ünal

Önerilen Mesajlar

2005 model focus 1 ghia aytozu gri manuel vites arac sahibiyim. Esim aracı kullanamadığı için otomatik arac arayışına girdim. Bu aracı satip yada takas yolu ile otomatik arac alacağım. Sizce hangi araçlara bakmaliyim. Ford otomatik araçlar tavsiye edilmiyor ama tavsiye edilen chevrolet lacetti veya hyundai elantra gls den kotumudur gerçekten ford araçların otomatik sanzimanlari. Sizlerin bu konudaki tavsiyelerine ihtiyacım var. Maddi olarak üzerine 2-3 bin lira koyabilirim yada model yılı 2005 den eski olmamak kaydı ile üzerine para alacağım otomatik takas tekliflerine açığım.. Arac tavsiyesi Ankara ilinde olursa sevinirim. Teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Mesaj

Bu konu, Focus I > Ford Garajı > Mk1- Sorular ve Sorunlar kategorisinden Otomobiller Hakkında > Otomobil Önerisi kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bütçe şu an elimdeki arabadan ibaret. Beklenti olarak şanzıman sıkıntısı olmasın yeterli. Şanzıman olarak yarı otomatik ford araclar sıkıntılı deniyor ama bahsettiğim araclardaki otomatik den daha çok sıkıntılı olacağını sanmıyorum ford otomatik araçların. tam otomatik şanzıman yada yarı otomatik şanzımanlı araclar olabilir. Üzerine 2-3bin vereceğim yada al bunu ver onu diyebileceğim araclar olur. Yada hangi araçlara bakmaliyim tavsiye bekliyorum. Teşekkürler şimdiden 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yarı otomatik şanzımanlı Focus yok ama ? 

Focus 1 ve Focus 2 benzinli araçların tamamı tam otomatik. (Sorun her ne kadar şans ile doğru orantılı olsa da sorunlu oldukları söylenemez.) Fakat bu seçeneklerin yakıt tüketimi yüksek ve performans vasat olur.

Focus 2 dizelde de CVT var. (Bu kombin tavsiye edilmez genelde ki doğrudur.)

Bütçeyi sordum çünkü elinizdeki arabanın değerini bilemiyorum :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus 2 lerin benzinli otomatigi sorunsuzdur benzinlisi biraz cok yakar lpg de ise hic bir problemi yoktur. Tam otomatik araclar icinde alinacak araclardan birisidir. Tam otomatik olupta atmosferik motorlardan az yakani yok zaten. Tavsiyem benzin/lpg focus2 otomatik arac almaniz tabii butce uygunsa.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Yarı otomatik şanzımanlı Focus yok ama ? 

Focus 1 ve Focus 2 benzinli araçların tamamı tam otomatik. (Sorun her ne kadar şans ile doğru orantılı olsa da sorunlu oldukları söylenemez.) Fakat bu seçeneklerin yakıt tüketimi yüksek ve performans vasat olur.

Focus 2 dizelde de CVT var. (Bu kombin tavsiye edilmez genelde ki doğrudur.)

Bütçeyi sordum çünkü elinizdeki arabanın değerini bilemiyorum :) 

Elimdeki arabanın piyasası 30 bin civarı ve bu civarlarda arac bakiyorum. Aktif olarak arac lazım olduğu için takas fikri daha mantıklı geliyor ama takasa uygun arac bulunmaması durumunda mecbur satip yeni arabayı alma yolunu sececegim.

11 saat önce, Cihan Kutluer yazdı:

Focus 2 lerin benzinli otomatigi sorunsuzdur benzinlisi biraz cok yakar lpg de ise hic bir problemi yoktur. Tam otomatik araclar icinde alinacak araclardan birisidir. Tam otomatik olupta atmosferik motorlardan az yakani yok zaten. Tavsiyem benzin/lpg focus2 otomatik arac almaniz tabii butce uygunsa.

Focus almayı bende çok istiyorum ancak bütçeye uygun araçlarda ya takas olmuyor yada ağır hasar veya pert kaydı oluyor bu nedenle başka markalara da yöneldim. Hyundai elantra mantıklı geliyor bi yandan ama focusun verdiği hissiyati vermeyecek olması düşündürüyor. 

Bu arada yorumlariniz için teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar focus 2 2006 model sw benzinli otomatik bir arac buldum araştırmalarım sonucu 113 bin km ve ağır hasar yada pert kaydı yok 32 bin lira istiyor sahibi. Sw olması beni düşündürüyor sedan arac arıyorum normalde ama bu sw arac nasıldır. Onceligim güvenlik ve konfor. Araç hakkında yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler şimdiden.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 dakika önce, Ali_Ünal yazdı:

Arkadaşlar focus 2 2006 model sw benzinli otomatik bir arac buldum araştırmalarım sonucu 113 bin km ve ağır hasar yada pert kaydı yok 32 bin lira istiyor sahibi. Sw olması beni düşündürüyor sedan arac arıyorum normalde ama bu sw arac nasıldır. Onceligim güvenlik ve konfor. Araç hakkında yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler şimdiden.

SW candır...

Yıllarca kullandım SW.

'06 SW dizel ve benzinli otm olmak üzere, güvenlikte konforda başarılı...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

SW candır...

Yıllarca kullandım SW.

Sw ve otomatik olması satarken zorlarmis gibi geliyor bana. Dizel veya manuel benzinli bi nebze daha kolay satılır gibi ama hayırlısı. Elimdeki focus 1 ghia manuel aracı satabilirsem hemen adamla irtibata geçeceğim bu durumda 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

SW candır...
Yıllarca kullandım SW.

Aynen bir daha alırken sw bakacağım. Öğlen sedan arabama cocuğun bisikleti koyana kadar savaş verdim [emoji23][emoji23]
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.