Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Çalışır Durumda Vites Geçmiyor

Volkan Tural

Soru

Herkese selamlar

2012 dizel Fokus titanyum aracımı henüz 1.5 ay önce aldım ve 45bin bakımı için Balıkesir Akotoya götürdüm. Arabayı aldığım arkadaş da sadece servise götürmüş önceki bakımlarında neler değiştiğini ve nelerin değişeceğini söyledi. Bunları hallettik.

Ancak dün başıma çok ilginç birşey geldi. Arabada hiç bir sıkıntı yok iken birden çalışır durumda vites geçmemeye başladı. Arabayı kapatıp biraz bekledim yine geçmedi kapalı durumda bir sıkıntı yok. Tüm vitesler kolaylıkla geçiyor ama çalıştırdığım zaman kesinlikle hiç bir viteste geçmiyor. Hatta 1. Viteste atmak isterken sanki arkadan biri istiyormuş gibi oluyor. Hiç zorlanmadan bıraktım malûm bugün de pazar acaba sıkıntı ne olabilir? Baskı balata olsa serviste öngörülemez mıydı acaba

Yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler herkese

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 13 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
2 saat önce, Zınar Turgut yazdı:

Daha önce başıma gelmişti. Debriyaj üst merkezi değişecek.

Baskı balata değil yani doğru mu anladım

Nasıl anladı usta acaba bişey söylemek gerekir mi

Bir de sakıncası yoksa kaça mal olduğunu söyler misiniz acaba

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Senin bahsettiğin durum benimde başıma geldi. Komple debriyaj baskı balata takımı değişti. Özel serviste değiştirdim. Birebir aynısı ile değişim oldu. Fiyat olarak bana 1000 liraya patladı. Özel servise düşmeden önce yetkili servisi aradım ve yaklaşık 1600 lira civarı bir rakam verildi. Şu anda hiçbir sorun kalmadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
12 saat önce, Eser Ekinci yazdı:

Senin bahsettiğin durum benimde başıma geldi. Komple debriyaj baskı balata takımı değişti. Özel serviste değiştirdim. Birebir aynısı ile değişim oldu. Fiyat olarak bana 1000 liraya patladı. Özel servise düşmeden önce yetkili servisi aradım ve yaklaşık 1600 lira civarı bir rakam verildi. Şu anda hiçbir sorun kalmadı.

teşekkür ederim

çekici ile götürdük komple baskı balata değişecek 
ben de Manisalıyım ailem orada acaba Manisa'da nereye götürüyorsunuz aracı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun. Aynı sorun benim aracımdada olmustu.yaklaşık 30.000 km civarıydı.baskı yayı kırılmış dedi yetkili servis.tabi önceainde balata bitmiş diyerek diretmek istediler.ve garantiden değişmeyeceğini belirttiler.neyse ki garantiden baskı balata takım halinde yenilendi.sanırım o dönem araçların bu parçaları sorunluydu.Firma geri çağırmak yerine çamura yattı.Şu an aracım 90.000 de birsıkıntıntı yok çok şükür.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Herkese merhabalar 

aracım 2015 benzinli focus trendx 

2 gündür vites geçişleri zorlanıyordu,

bu sabah nöbet çıkışı vitesi boştan kurtaramadım,hiçbir vitese geçmedi,

malum hava soğuk ,ısınsın diye bekledim.Yarım saat sonra geri vitese zor geçti garç diye ses yaptı,uğraşılarım sonucu yola çıktım,boşa attıktan sonra vitesi tekrar geçiremedim,durdum geri vitese geçti,stop edince,vitesler geçmeye başladı,çalışınca sadece 2.viteste eve kadar geldim.

Evet arkadaşlar sorun ne olabilir,yardımlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 saat önce, Alper Kultufan yazdı:

Aracımı ustama götürdüm,akü , hava filtesi ve yuvalarını söküp üst debriyaj merkezine ulaştık,Amacımız üst merkezi değiştirmekti.Ustam hidrolik boru tarafından hava alma işlemi yaptı ve araç normale döndü.

Geçmiş olsun 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sorun giderilemedi.
üst debriyaj merkezini değiştirdik.
8 gün sonra aynı sorun .vites takılı kalıyor geçmiyor.geçmesi için 10 defa debriyaj a pompalamak gerekiyor yine stop yapınca düzeliyor.

ustayla görüştüm.(şanzumandaki bilyeyi değiştirelim diyor)
başka bir ford ustasıyla görüştüm.komple baskı balata değişecek diyor.

acaba yetkili servise mi gitsem karar veremedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.