Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Mondeo'ya Geçmeden Önce.

Zınar Turgut

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba,

2015 Focus 1.6 TDCi Trendx Paket araç sahibiyim.

Biraz daha geniş bir araç ihtiyacım doğduğundan mevcut aracımı satıp 2. el Mondeo 1.6 TDCi geçmeyi düşünüyorum.

Araç Türkiye'de çok fazla talep görmediğinden nette çok fazla bilgi edinemedim.

Donanım paketinin çok fazla bir önemi yok zira iki paket arasındaki farklar genelde kullanmadığım otomatik park gibi özelliklerden oluşuyor. Ve ikinci elde bütçeme göre şekillendireceğim donanım paketini. Hangisi kafama uyarsa f/p olarak.

Konuyla alakalı sizlerinde Genel anlamda Mondeo yorumlarınızı almak istiyorum. 

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus'taki performansı bulamazsınız ama çok dingin, dış dünyayla aranıza kalın bir izolasyon çekilmiş havası yaşarsınız Mondeo ile. Yeni Focus da sessiz ama Mondeo belki de sınıfının en iyisi bu konuda. Adeta bir yelkenli gibi süzülüyor yolda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Genişlik olarak memnun kalacağınızı düşünüyorum. Size ekstradan konfor, yakıt, güvenlik ve prestij konusunda da ciddi avantaj sağlar.

İçi tamamen siyah olduğu için biraz dar ve düşük kalite algısı yaratır ama bu sadece algıdır.

Gemi gibi, tren gibi gider. Kullanınca rafine bir kalite algısı hissedersiniz.

Ani hızlanma konusunda iddialı değildir. Ama bir defa hızını aldı mı jilet gibi gider, yağ gibi akar.

Volkan G. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Değerli yorumlarınız için teşekkürler.

Sayfalarda sorun veya şikayet anlamında bir problem görmedim pek fazla. Çok fazla satılmadığından olsa gerek.

Anlaştık sayılır araç sahibi ile. Hayırlısıyla pazartesi bi aksilik olmaz ise bakacağız duruma göre.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Artık eskisi gibi mekanik problemler baş döndürmüyor. Günümüzün en sıkıntılı noktası elektronik. Özetle şansınıza kalıyor problem işleri.

2016 sonunda çıkan istatistiklere göre problemler; (TÜM ARAÇLAR)

%39 Akü

%13.5 Gövde, direksiyon, fren ve şasi

%13.3 Motor yönetimi (enjeksiyon, ateşleme, sensörler)

%10.8 Alternatör, marş motoru, aydınlatma ve kablolama

%7.7 Motor

%6.2 Lastik

%5.0 Yakıt

%3.2 Isıtma, soğutma, klima

%1.3 Egzoz sistemi, Partikül filtresi, katalizör

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

52 dakika önce, Zınar Turgut yazdı:

Değerli yorumlarınız için teşekkürler.

Sayfalarda sorun veya şikayet anlamında bir problem görmedim pek fazla. Çok fazla satılmadığından olsa gerek.

Anlaştık sayılır araç sahibi ile. Hayırlısıyla pazartesi bi aksilik olmaz ise bakacağız duruma göre.

Fiyatlara yüksek diyordunuz 2.el için.. Herhalde kafanıza yatan oldu bir tane hayırlı olsun şimdiden :)

Performans olarak bi fark yok deniliyor. Hatta focusu ararsın diyorlar onun için bana uzak mondeo şuan ama siz konfor rahatlık arıyorsanız size yakın hayırlısı :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

27.05.2017 - 17:27 tarihinde, okan ali yazdı:

Fiyatlara yüksek diyordunuz 2.el için.. Herhalde kafanıza yatan oldu bir tane hayırlı olsun şimdiden :)

Performans olarak bi fark yok deniliyor. Hatta focusu ararsın diyorlar onun için bana uzak mondeo şuan ama siz konfor rahatlık arıyorsanız size yakın hayırlısı :)

Yorumunuz için teşekkürler.

Ben aracına gereksiz fazla fiyat yazanlar hakkında yorumda bulunmuştum ve örnek vermiştim, yanlış anlaşılmış sanırım. Elbetteki eder fiyatını koyanlarda var fakat tesadüf eseri bir tanıdıktan takas öncelikli tamamen gerçek değerlerde bir alışveriş olacak gibi görünüyor. Aracı servise verdiğimden maalesef biraz daha bekleyeceğiz. İki tarafında acelesi yok.

İkame olarak Mondeo 1.5 Ecoboost aldım. Araçla alakalı tüm soru işaretlerime cevap bulabileceğimi düşünüyorum.

Fakat benim için en öncelikli konulardan biri olan bagaj hacmi konusunda ciddi şaşkınlık içindeyim.

Aracın iç hacmi çok başarılıyken bagaj hacminin ve dahada kötüsü bagaj yükleme ağzının bu kadar küçük kalması beni düşündürüyor (Malum 2 çocuk ve bol seyahat var).

Yarın Fethiye'den İzmir'e uzun yol yapacağım. Bir çok konu netleşmiş olur kafamda. Sonrasında kendi fikirlerimi konu altına yazacağım zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 dakika önce, Zınar Turgut yazdı:

Fakat benim için en öncelikli konulardan biri olan bagaj hacmi konusunda ciddi şaşkınlık içindeyim.

Aracın iç hacmi çok başarılıyken bagaj hacminin ve dahada kötüsü bagaj yükleme ağzının bu kadar küçük kalması beni düşündürüyor (Malum 2 çocuk ve bol seyahat var).

Mondeo'da tam boy dediğimiz yedek lastik var, mevcut focusunuzda mini boy var. Bununla kıyaslamak için Mondeo'ya da mini boy stepne koymak gerek. Eğer değişiklik yaparsa 87 litre artış olacak. Mevcut hallerde ise fark yok denecek kadar az.

Farkı hayal etmek için 8-9 cm kadar aşağıya inmiş gibi düşünmeniz yeterli.

https://anasayfa.focusclubtr.com/bagaj-boyutlarini-karsilastiriyoruz-mondeo-vs-passat/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Büyük, konforlu, güvenli aile aracı ise beklentiniz Mondeo doğru seçim. 1,6 tdci bunları çok makul bir tüketim ile sunabiliyor.

Bagajı ben ince stepneye çevirerek büyüttüm baya fark oluyor yükseklikte. Derinliği zaten çok iyi.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.