Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Mondeo Start -Stop Devreye Girmiyor

Muhammed Kavlak

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar 2016 Model 1.6 TDCi özelliklere sahip 800 km de ki araçta start stop devreye girmiyor. Ekranda simge gözüküyor (yeşil yanmıyor) fakat sistem devreye girmiyor. İlk 1000 km bakımı için aracı Erzincan Er-Mot servisine götürdüğümde sorunu ilettim.Test sürüşüne de çıktık bir türlü s&s devreye girmedi. Elektrik ustası bir kaç kere düğmelere falan bastı ama olmadı. En son kutup başını söküp yeniden taktığımızda sistem devreye girdi fakat bir kaç gün sonra yine devreye girmez oldu. Konu hakkında bilgisi olan var mı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Akunuzu olcturun.

Ölçüm yaptılar sorun yok dediler fakat Malatya servis ile yaptığım görüşmede aküyü şarj ettirin dediler bakalım şuan için beklemedeyiz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

29 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Ayrıca burada birçok izlenim ve problemler paylaşılmış :) 

Geçmiş konulara baktım benim yaşadığım problemi yaşayanlar olmuş fakat mondeo da bu sıkıntı yı yaşayanlar var mı  diye konu açtım. 

--2 dakika sonra eklendi--
22 dakika önce, Özer Aksu yazdı:

Araçta arıza kodu varsa bunu sildirip deneyin .

serviste bilgisayara bağlamaya gerek duymadılar artık bir daha ki sefere 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

23 saat önce, Muhammed Kavlak yazdı:

Geçmiş konulara baktım benim yaşadığım problemi yaşayanlar olmuş fakat mondeo da bu sıkıntı yı yaşayanlar var mı  diye konu açtım. 

Farkındayım :)

Aracınız en az 1 yıl yatmış bu sebeple önce akü daha sonra farklı şeylere bakılabilir ama bu ünitede sistem zaten mükemmel çalışmıyor. Akü kontrolü sonrası üstüne düşmezdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

o sistemin devreye girebilmesi için birçok şartın oluşması lazım en başta akü şarj durumu sonrasında hava şartları (sıcaklık) , klimanın açık olması gibi etkenler diye hatırlıyorum kitapçıktan araştırırsanız daha iyi anlarsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Fatih S. yazdı:

o sistemin devreye girebilmesi için birçok şartın oluşması lazım en başta akü şarj durumu sonrasında hava şartları (sıcaklık) , klimanın açık olması gibi etkenler diye hatırlıyorum kitapçıktan araştırırsanız daha iyi anlarsınız.

şartların hepsi tutuyordu servis ustası da anlam veremedi akü ölçümü falan da yapıldı ama cumartesi günü tekrardan gideceğim servise bakalım sonuç ne olacak

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.