Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Geri Görüş Kamerası ve Ayna Dvr Uyumsuzluğu?

Muhammed E.

Önerilen Mesajlar

Ford Focus 2016 TrendX aracım için bagaj kapağı kilidi yerine takılan (deldirmek istemediğimden) kameralardan (1.resimde) aldim Çin'den. Görüntüyü almak için de Ayna Android DVR Kamera (2.resim) kullanıyordum ona bağlamak istiyorum.Tam montajı yapmadım. Çalışıyor mu diye çakmaklıktan denediğimde çalışmadı veya evde 12v luk adaptöre bağladığımda (3. resim) geri görüşteki çizgiler geliyor ama görüntü hiç gelmiyor. Satıcıya söylediğimde şöyle dedi

Alıntı

Dear,we view you connect our camera to your DVR ,because DVR's camera is 5V ,but our camera is 12V ,so our camera can't connect to DVR,we have detail description follow our product

Yani aldığım kamera 12V için ama ayna ekran 5V luk. Bu yüzden çalışmaz diyor.

Şimdi benim anlamadığım kameranın elektrik, güç kablosu farklı zaten ve onu 12V a bağlıyorum. Sadece ekran için giden RCA kablosu ekrana gidiyor. Bunun da mı voltu olurmuş? Bu problemi nasıl çözebilirim? Kondansatör veya röle gibi şeyler benim işime yarar mı? Bİlmem anlatabildim mi :) Umarım çözebilriim bu sorunu, yoksa kamera bi işe yaramayacak...

1. resim

58584e5405c9447a87afb807bd8d3072.png

2. resim

Screenshot_20170517-164249.png

resim 3

PHOTO_20170517_180824 (Custom).jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yazdığınız doğru yani voltajla alakası yok. aynanın kamerasınında ilgisi yok. kamerayı aynanın doğru yerine bağladınıza ve aynanın geri görüş moduna geçtiğine (çizgiler çıktığına göre geçiyor) emin misiniz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çinli amcam doğru söyleniş. O ayna 5 voltluk dijital kamera ile çalışır, aslında bir çeşit usb kameradır. Fakat sizin bağladığınız kamera 12v analog kamera. Aldığınız kamerayı ikinci ek olarak elden çıkartıp, dvr uyumlu bir kamera alabilirsiniz, fakat bu sefer bagaj kapağına uyumlu bir kamera bulamayacaksınız. Eğer eliniz yatkınsa bu kameranın kasasına, yeni alacağınız kamerayı yerleştirmek de bir alternatif olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19.05.2017 - 01:28 tarihinde, Necati Ustundağ yazdı:

Çinli amcam doğru söyleniş. O ayna 5 voltluk dijital kamera ile çalışır, aslında bir çeşit usb kameradır. Fakat sizin bağladığınız kamera 12v analog kamera. Aldığınız kamerayı ikinci ek olarak elden çıkartıp, dvr uyumlu bir kamera alabilirsiniz, fakat bu sefer bagaj kapağına uyumlu bir kamera bulamayacaksınız. Eğer eliniz yatkınsa bu kameranın kasasına, yeni alacağınız kamerayı yerleştirmek de bir alternatif olabilir.

O da aklıma geldi aslın :) İçeriden vidalı bis sitemi var. Ya onu yapacağım ya da double teyp almayı düşünüyorum zaten onu bekleyeceğim :) Ayna ile olsaydı belki teyp almam diyordum ama teyp şart oldu.

Anlaşılan bu sistemi 5v luk olana çeviremeyeceğiz :)

--1 dakika sonra eklendi--
18.05.2017 - 23:33 tarihinde, Ozan Kar yazdı:

yazdığınız doğru yani voltajla alakası yok. aynanın kamerasınında ilgisi yok. kamerayı aynanın doğru yerine bağladınıza ve aynanın geri görüş moduna geçtiğine (çizgiler çıktığına göre geçiyor) emin misiniz?

2.5mm lik giriş olduğu için başka takılacak yer yok yani :) orada sıkıntı yok da olmayacak sanırım bu iş... Bir ihtimal Necati beyin de dediği gibi kameranın içini değiştirebilirim ;) Denemek lazım...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kamera geri vitesten elektrik aldığından ekrana elektrik vermez dolayısıyla 5v ye çevirmekle uğaşmayın. Ekranın zaten kendi adaptörü olmalı. Bağlantılar doğruysa kamera ya da ekrandaki arıza dışında bir sorun bence yoktur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21.05.2017 - 21:58 tarihinde, Ozan Kar yazdı:

ee kamera rca?

İçerik bu. Yani RCA yi 2.5mm e çeviren kablo istemiştim

592351d47ae89_PHOTO_20170515_160013(Custom).thumb.jpg.34c9c56b47e833243d071d30334bd496.jpg

--4 dakika sonra eklendi--
16 saat önce, Doğan Kurban yazdı:

Kamera geri vitesten elektrik aldığından ekrana elektrik vermez dolayısıyla 5v ye çevirmekle uğaşmayın. Ekranın zaten kendi adaptörü olmalı. Bağlantılar doğruysa kamera ya da ekrandaki arıza dışında bir sorun bence yoktur.

Ekran normal çalışıyor kendi adaptörü var dediğiniz gibi. Ama satıcı öyle dedi diye burada öyle yazdım ben. O dvr kamera ekranları 5v luk kamera kullanır bu 12v luk dedi ama daha önce o ekranın kendi kamerasını da kullanmıştım o da aynı bunun gibi 12v geri vites lambasına bağlanıyordu. Kafam iyice karıştı :)

Bu kapağın içinden kamerayı çıkarmaya çalıştım o da olmuyor, eritip oturtmuşlar. Bunun yerine tamponun ortasını deldirip oraya yeni bir kamera mı alsam diyorum :) O zaman da şöyle bir sorum olacak, o kamerayı yine aynı bu bende olan ayna dvr cihazına bağlayıp sürekli ön + arka video kaydı ve geri vitese taktığımda ekrana görüntü gelecek şekilde nasıl kullanabilirim? :) var mı kamera tavsiyesi olan?

--5 dakika sonra eklendi--
22 saat önce, Teoman S. yazdı:

Peki şu çakmaklıktan telefon şarj ettiğimiz aparatlardan deneseniz. Onlarda 5v çekiyor sanırım ya da 2,1..

Kameraya güç için mi diyorsunuz Teoman Bey? Kamera gücü 12v olarak alıyor aslında. Sadece ekran kendi 5v güç kullanıyor. Onun da mantıken kamera ile alakası olmaması gerek ama çözemedim olayı..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

37 dakika önce, Muhammed E. yazdı:

İçerik bu. Yani RCA yi 2.5mm e çeviren kablo istemiştim

bence sorun orada. dikkat ederseniz RCA 2 pin kullanıyor, 2.5mm da ise 4 pin var. Yani ya ekran RCA sinyale uygun değil yada o 2 pin yanlış yerlere gidiyor.

--6 dakika sonra eklendi--

gördüğüm kadarıyla 2.5mm soketin uçtan 3.sü vidyo yani RCAnın ortası. 4.de toprak yani RCAnın dışı. 1. ve 2. de ses. o ara kablo bu şekilde mi bi şekilde kontrol edebilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Ozan Kar yazdı:

bence sorun orada. dikkat ederseniz RCA 2 pin kullanıyor, 2.5mm da ise 4 pin var. Yani ya ekran RCA sinyale uygun değil yada o 2 pin yanlış yerlere gidiyor.

--6 dakika sonra eklendi--

gördüğüm kadarıyla 2.5mm soketin uçtan 3.sü vidyo yani RCAnın ortası. 4.de toprak yani RCAnın dışı. 1. ve 2. de ses. o ara kablo bu şekilde mi bi şekilde kontrol edebilir misiniz?

İyi de bu orijinal pakette vardı. Benim sonradan aldığım bir şey değil. Çift taraflı RCA olanları da oluyor bir tarafı RCA bir tarafı 2.5 mm lik olanları da. Dediğiniz gibi sanırım 4 bölmeden 2 tanesi ses için, bunda ses olmadığı için o kısım boştur herhalde. Keşke bunlardan anlayan iyi bir elektikçi olda bulunduğum yerde de gidip sorsam :) Ufak bir ilçedeyim maalesef yok. Hatta önceki arabamda geri vites kamerası bağlatmak için gitmediğim elektrikçi kalmamıştı, güya bağladılar ama çalışmadı en son tatilde Mersin'de yaptırmıştım :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Veee sonunda deneye deneye 30 liralık kamera için 300 liralık Navigasyon ekranı da yaktım sanırım :D Nasıl oldu anlamadım ama bir yerden bu görüntü için rca kablo aldım, geri kameraya bağladım ekrana bi taktım çat diye bi ses geldi ekran falan gitti. Ekrana elektrik girişini takınca ilginçtir hoparlörden çatır çutur ses geliyor dengesiz bi şekilde. Bunu tamir edebilecek bir yer var mı bildiğiniz? :) Çöpe gitmese ya...

sku_390081_4.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.