Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Fabrika Çıkışlı Lpg'Li 1.6 Benzinli Focus

Engin C.

Soru

Herkese merhabalar. Bu, forumdaki ilk mesajım hatam olursa şimdiden affola. 

Yeni bir araç alma arifesindeyim ve Focus düşündüğüm ilk modellerden ve bugün bayiye gittiğimde fabrika çıkışlı LPG'li 1.6 ti-vct motorlu modellerin 6 aydır satışta olduğunu söyledi. Acaba aranızda bu konuda bilgi sahibi olan var mı ?

Şimdiden teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Hangi bayi bu ayıptır sorması :) Ne kadar fiyat verdiler? madem satılıyormuş :) 

Türkiye'de böyle bir araç perakende olarak satışa sunulmadı. 

Eğer sunulsaydı, fiyatı trend X olarak 90-95 bin TL civarında olacaktı. Değer mi? Hayır.

LPG'li araçlar yıllardır Avrupa'nın bazı ülkelerinde satılmaktadır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracı bayiden çıkarmadan yapılan lpg montajına, fabrika çıkış lpg diyorlar. Yıllarca hyundai da yaptı bu kampanyaları. Ama orijinal değil neticede. Hiçbir firmanın lpg ye dayalı motor ürettiğide duyulmadı. Aslında çoğu kişi lpg kiti kendini amorti etmeden aracı satıyor, lpg 2.el aracı alana yarıyor. Motoruda hırpalıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Böyle bir satış şuan söz konusu olamaz. Benim fikrim, ortada yanıltıcı bilgilerin olduğu yönünde :) LPG'yi burada takmışlardır, yarın sorun bakalım bu araba kaç beygirmiş :) 125 cevabı alırsanız, abimiz dediğim gibi yanıltıyordur sizi. En kötü versin şasi numarasını bakalım.

Benim bilgim bu kadar :) Bekleyelim bakalım belki bilen çıkar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
10 saat önce, Alper.B yazdı:

Ben daha geçen hafta Ankara Tan Oto'dan Focus Trend X siparişi verdim.Bana denilen "hiç bir şekilde serviste veya fabrika çıkışlı LPG takılmadığı söylendi." Ayrıntılı bilgisi olan varsa bende merakla bekliyorum..:mad:

İşyerinden bir arkadaşta almış tan oto dan 1 hafta önce yanlış bilmiyorsam 2017 manuel benzinli , metalik boya arka park sensörü hediye 68700 civarı bir rakam. siz hangi özellikte hediyeleri ile kaça anlaştınız acaba ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
10 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Bekleyelim bakalım belki bilen çıkar.

... fabrika çıkışlı LPG'li Focus yok.

Bir dönem "fabrika çıkışlı" Doğal Gaz'lı (NPG) araç getirdik ama o araçların tümü Aygaz için ithal edilmişti ve Aygaz tarafınca kullanıldı / kullanılıyor. LPG işini konuşuyoruz ( tedarikçiler - imalat - satış sonrası vs. kanatları ile ... ) ama henüz o konuda bir karar çıkmadı.

... insiyatif alıp çeşitli LPG ekipmanı tedarikçileri ile anlaşma yapan bayiler var ( sadece Otokoç değil ) ancak bu durum "genel" bir uygulama değildir. (an itibarı ile) ...kavram karmaşası olmaması adına tekrar edeyim. Ford LPG ekipmancıları ile anlaşma yapsa dahi söz konusu araçlar "fabrika çıkışı LPG'li!" olmayacak. Anlaşma sağlanırsa bazı markaların (yetki verilen/sistemde tanımlanan) LPG uygulaması yapılmış araçları garanti dahilinde tutulacak, ileri aşamada ise Ford bayisinden uygulama yapılmış araç satın alınabilecek.

Not: Kim sormuştu hatırlamıyorum ama cevap "Hayır! Henüz tüm Ford servislerinin LPG'li araçlara bakım hizmeti vermesi için gereken onayı Sanayi Bakanlığından alamadıkç" 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 minutes ago, Kaan Yagizer said:

Ford LPG ekipmancıları ile anlaşma yapsa dahi söz konusu araçlar "fabrika çıkışı LPG'li!" olmayacak.

Aklima gelmisken sorayim. Almanya ford.de sitesinde gordugum bu araba da sonradan LPG li olan bir arac mi? Yani dunyanin hicbir yerinde LPG li olarak dunyaya gelen Ford yok mu?

Screen Shot 2017-05-18 at 10.48.59.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Aklima gelmisken sorayim. Almanya ford.de sitesinde gordugum bu araba da sonradan LPG li olan bir arac mi? Yani dunyanin hicbir yerinde LPG li olarak dunyaya gelen Ford yok mu?

Optional operation with autogas or LPG (Lique ed Petroleum Gas) or Superkra sto. The Ford Focus LPG is produced in cooperation with CNG-Technik GmbH. The Ford dealer will inform you about the expansion of the gas equipment by CNG-Technik GmbH and other technical details. The fixed price of the gas equipment is € 2,200, - incl. 19% VAT and is included in the above mentioned vehicle price. The scope of retrofitting is subject to the warranty conditions of CNG-Technik GmbH, Industriestr. 26, 55543 Bad Kreuznach, Germany.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Just now, Yakup Çağatay said:

Optional operation with autogas or LPG (Lique ed Petroleum Gas) or Superkra sto. The Ford Focus LPG is produced in cooperation with CNG-Technik GmbH. The Ford dealer will inform you about the expansion of the gas equipment by CNG-Technik GmbH and other technical details. The fixed price of the gas equipment is € 2,200, - incl. 19% VAT and is included in the above mentioned vehicle price. The scope of retrofitting is subject to the warranty conditions of CNG-Technik GmbH, Industriestr. 26, 55543 Bad Kreuznach, Germany.

Anlasildi, fabrikasyon uzak duruyor disaridan elemanlara yaptiriyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Servet Ö. yazdı:

yok.. almanya ve italyada sanırım hollanda falan fabrikadan çıkar çıkmaz böyle aftermarket kitlerle dönüştürülen ama distribütör üretici garantisi ile satılan araçlar var. Yani fabrika çıkışı LPGli araç yok..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
37 dakika önce, Aşkın K. yazdı:

İşyerinden bir arkadaşta almış tan oto dan 1 hafta önce yanlış bilmiyorsam 2017 manuel benzinli , metalik boya arka park sensörü hediye 68700 civarı bir rakam. siz hangi özellikte hediyeleri ile kaça anlaştınız acaba ?

Doğrudur @Aşkın K. bey..Bende manuel Trend X benzinli,sizinde dediğiniz gibi arka park sensörü hediye ama benim renk beyaz,metalik renk üzerine 1000 TL koyuyor zaten..67500'e anlaştım bende..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.