Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2017 Makyajlı Kuga 1.5 Tdci Kullanıcı Tüketim Değerleri

Mehmet Şafak

Önerilen Mesajlar

1 saat önce, Murat Kavuk yazdı:

Ben kendim adına, 6.0'ın altını göremeyeceğimi söyleyebilirim. Şimdi bir de hanım aldı anahtarı eline. Hergün 1,5-2km gidiyor, geliyor.

Olsun bayilerde Kuga var bir tane daha alırsınız neden olmasın?:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yüzde 40 şehir içi yüzde 60 şehirdışı. Fakat şehirdışı hep radar olduğu için 77. 70 hız sınırı var. 77 yi geçemiyorum. Şehir içi yumuşak kullanım start stop aktif. Klima hep kapalı

--2 dakika sonra eklendi--
Bakıma az kalmış. 761 lirayı hazırlayın [emoji4]

Aracı alalı 6 ay oldu ama bir umut yakıt filtresi ve polen değişmez 500 lira çıkar diye mutlu oluyordum.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

Merhaba ford kuga titanium  1.5 tdci powershift otomatik aracimin sehir ici yakit tuketimi 8.0 civarlarinda geziyor ne yaptiysam dusuremedim sakin kullanimda bile 8 den asaagiya inmiyor kullandigim yakittan şüpheleniyorum arac 3000 km de normalmidir yoksa enteresan bir durummu cevaplarsaniz sevinirim 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

44 dakika önce, Murat Kav. yazdı:

Ben de 7.0 gösteriyor şu anda. Kullanılan güzergah da önemli tabi ama 8 biraz yüksek gibi.

banada yüksek geldi ne yaptıysam düşüremedim yakıt aldıgım yerden şüpheleniyorum ve sakin kullanımda bile 8.0 ın altına düşemedim sizce yakıt aldığım yerin tüketime etkisi olurmu çünkü m oil den alıyorum içindeki yakıt bittikten sonra total veya shell e gececegim siz  ne düşünyorsunuz bu konuda ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Ömer A. yazdı:

sakin kullanımda bile 8.0 ın altına düşemedim

YB değeri mi yoksa dolumdan doluma hesap mı?

Eğer ilki ise ikincisi ile sağlamasını mutlaka yapın. 

Shell nitro ve BP ultimate menzili azıcık arttırıyor, ama tüketim değeri ondalıkta bir veya iki hane oynar. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

YB değeri mi yoksa dolumdan doluma hesap mı?

Eğer ilki ise ikincisi ile sağlamasını mutlaka yapın. 

Shell nitro ve BP ultimate menzili azıcık arttırıyor, ama tüketim değeri ondalıkta bir veya iki hane oynar. 

dolumdan doluma hocam  aldığımdan beri aynı şekilde kaldı litre fiyatını 4.56 dan alıyorum kafama takıldı buradaki değerleri gördükten sonra canımı sıktı açıkcası

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Ortalama hız nedir? Günlük kullanım senaryosu nedir? Motor ısınmadan kontak kapanıyorsa tüketim şaşırtıcı değil. 

ortalama hız 37-40 lar da  günlük şehir içi kullanımı, herhangi ekstrem bir koşul olmadı şuana kadar motor ısınmadan kontak kapanıyosa derken ne demek istediniz ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Ömer A. yazdı:

ortalama hız 37-40 lar da  günlük şehir içi kullanımı, herhangi ekstrem bir koşul olmadı şuana kadar motor ısınmadan kontak kapanıyosa derken ne demek istediniz ?

Kısa mesafe kullanımı demek ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 dakika önce, Ömer A. yazdı:

teşekkürler. evet yaşadığım şehirden kaynaklı olarak kısa mesafeler gidiyorum fakat bu kadar yüksek yakıt tüketimi beklemiyordum.

Kısa mesafede motor ısınmadan yapılan sürüşlerde Yakup'un da dediği gibi kış için normal tüketimler.

Bir de aracınız henüz yeni...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Kısa mesafede motor ısınmadan yapılan sürüşlerde Yakup'un da dediği gibi kış için normal tüketimler.

Bir de aracınız henüz yeni...

haklısınız yinede içime sinmesi için yakıt alacağım yeri değiştireceğim. teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.