Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Otoyollarda Ortalama Hız Tespit Sistemi Devreye Giriyor (1 Temmuz)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

26 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

7 sene önce böyle bişey yapsak çalışırmı acaba diye düşünüp bir bilene sormuştum (o zaman aselsan yapıyordu ogs sistemini) ve evet cevabını almıştım. Hgs işlemlerine bakınca milisaniye seviyesinde gösteriyor giriş çıkışları. 

Adana-Mersin arası hgs geçiş saatlerimin neredeyse yarısı yanlış gösteriliyor. Zaman zaman plaka okumada sorun oluyor ve hatalı bir ücretlendirme yapılıyor. Muhtemelen ertesi gün geçiş ücreti düzeltilmiş oluyor ama bunu kontrol etmek için internet bankacılığından baktığımda geçiş saatlerinde hatalar görüyorum hep. Okulda olduğum bir saatte Mersin gişelerinden geçiş yapmış oluyorum mesela. ☺Geçiş günü ve ücret düzeltiliyor ama sistemdeki mevcut saatlerle çok can yakar bu uygulama.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Saat işi muhakkak düzeltilecektir daha doğru bir sistem yapılacaktır da, (yazarken bile şüpheye düştüm neyse) eğer sadece giriş ve çıkışta ölçülecekse pek bir işe yaramayacaktır. 2 gişe arası Allah ne verdiyse kapatıp hele hele 2 gişe arasına radar aracı konmayacaksa (sabah bunun için sormuştum) bir çok kişi son mola yerinde dinlenmeye geçer sanıyorum. Hatta ve hatta bu sebeple gişeler arası normalden çok daha hızlı gidenler olacaktır. Bkz: Ben :) Şimdi en azından her yerden radar çıkabilir diye rahatça uçamıyoruz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Hmmmm acaba gerçekten okuldamıydık :D 

???

Sınıf defterlerinin imzalı hallerinin birer kopyasını aslı gibidir yaptırıp foruma sunacağım. Bu sayede sözü edilen saatte okulda bulunduğumu resmen kanıtlamış olacağım. Ayrıca yaşanacak olası bir sıkıntıda ve cezaya itiraz etme durumunda bu belgeler ne derece beni kurtarır iyi bir simülasyon olur kanımca. Siz inanmazsınız mahkeme de inanmayacaktır. ☺

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Serdar Eryürekli yazdı:

Saat işi muhakkak düzeltilecektir daha doğru bir sistem yapılacaktır da, (yazarken bile şüpheye düştüm neyse) eğer sadece giriş ve çıkışta ölçülecekse pek bir işe yaramayacaktır. 2 gişe arası Allah ne verdiyse kapatıp hele hele 2 gişe arasına radar aracı konmayacaksa (sabah bunun için sormuştum) bir çok kişi son mola yerinde dinlenmeye geçer sanıyorum. Hatta ve hatta bu sebeple gişeler arası normalden çok daha hızlı gidenler olacaktır. Bkz: Ben :) Şimdi en azından her yerden radar çıkabilir diye rahatça uçamıyoruz. 

Mersin ve Adana'ya giriş yaptıktan sonra her iki gişenin sonrasında kontrolsüz oldukça uzun bir mesafe kalıyor. Bu mantıkla hız denetimi çok doğru değil bence. Sadece daha uzun yol kullanımlarını sıkıntıya sokar ki orda da 30 dk'lık bir mola işi çözer. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mevcut sistemde üç aşağı beş yukarı radar araçlarının yeri belli. Takılmadan geçmeyi basardıysan sorun yok. Bu sistem gelince zamanı denklemek için otobanda kesin bir ayarlama yapmak gerekecek. Benim gibi mola vermeyi sevmeyenler için sıkıntı biraz.

Ben gişelere yaklaşınca sağa çekip orda benim gibi bu sebeple bekleyen arkadaşlara çoklu araç şarjı satmayı planlıyorum. ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

Yahu hiç kurallara uygun seyahat edelim diyen yok. Amaç cezadan kurtulmakmı sadece

☺Çok objektif bir ölçüm değil bana göre. Çok fazla açık yanı var. Bir saat boyunca 200 km hızla giden birisi gişeden çıkmadan mola verecek ve cezadan yırtacak. Buna karşın belki de ortalama hızı sadece 133 olan bir başka sürücü zaman ayarlaması yapmadı diye makbuzla karşılaşacak. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sistemin şu anda ne kadar sağlam çalıştığı benim geçiş bilgilerimden görülebilir. 28/4 tarihli geçişlerim Mahmutbey giriş Kırklareli çıkış şeklinde. Ancak girişle çıkışımın arasında milisaniye bile fark yok. :) Giriş çıkış yerlerinin yazılmamasını, giriş olmadan çıkış olmasını konuşmuyorum bile.

Adsız.png

Not: Hız konusunda hiç bir derdim yok. Derdim sistemin düzgün çalışması.

Günal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.