Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Otoyollarda Ortalama Hız Tespit Sistemi Devreye Giriyor (1 Temmuz)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Ben hgsmi iptal ettirdim (banka değişikliğinden dolayı) olayı boykot ediyorum hgs almadım arabama. Otobanları da kullanmıyorum. Köprüdende geçmiyorum arada Avrupa yakasına geçersem feribot ile dönüyorum. 120 ile gittikten sonra niye para verip otobana gireyim ki? Otobanın amacı a noktasından b noktasına daha hızlı varmak değil mi ? Saçmaladılar iyice.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Ogün Özemre yazdı:

Ben hgsmi iptal ettirdim (banka değişikliğinden dolayı) olayı boykot ediyorum hgs almadım arabama. Otobanları da kullanmıyorum. Köprüdende geçmiyorum arada Avrupa yakasına geçersem feribot ile dönüyorum. 120 ile gittikten sonra niye para verip otobana gireyim ki? Otobanın amacı a noktasından b noktasına daha hızlı varmak değil mi ? Saçmaladılar iyice.

Aynı fikirdeyiz. 120 yle gidip dağ taş dolaşacağıma, 110 la gidip etrafı seyrede seyrede hem de daha az km. yapmak daha mantıklı. Bu arada %10 meselesi de çözüldü. O hakkımız korunuyor. Yani 130 km hıza çıkılabilir.

Süleyman Ünal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Belgeye göre ortalama hız limiti 120.

En azından bunu görmüş olmak güzel. 

Belirsizlikler Urla - Alaçatı gişeler arasında hız limitini 120 altına düşüren yerler olup olmadığı (yolu kullananlar söyleyebilir) ve 120 + %10 muafiyetinin olup olmadığı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Belirsizlikler Urla - Alaçatı gişeler arasında hız limitini 120 altına düşüren yerler olup olmadığı (yolu kullananlar söyleyebilir) ve 120 + %10 muafiyetinin olup olmadığı.

Sanırım o problem de çözüldü. Bugün takip ettiğim bir sosyal medya hesabında %10  hakkımız olacakmış diye bir emniyet müdürüyle yapılan röportaj yayınlandı. Ama halen pratikteki karşılığını tam olarak netleştiremedik.  Bu arada Urla-Alaçatı arasında yavaşlatacak hiçbir engel yok. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

31 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Kavşağa giriş dışında yok. Bi yerde seyyar vardı sadece. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 5 hafta sonra...

İki adet 215 tl ve birde 427 tl gişeler arası ceza geldi. 140 km/h, 145 km/h ve 165km/h ortalamalar ile girmişim. Temmuz'da hiç girmemişim demek ki Temmuz'da başladı ama sistem tam oturana kadar yazmadılar. Benim cezalarda Ağustos'ta girdiğim radar cezaları.

--3 dakika sonra eklendi--

Bir elimde kronometre, diğer elimde hesap makinesi manyak ettiler iyice bizi. Yol boyunca hesap yapmaktan gına geldi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Mustafa Çakıroğlu yazdı:

İki adet 215 tl ve birde 427 tl gişeler arası ceza geldi. 140 km/h, 145 km/h ve 165km/h ortalamalar ile girmişim. Temmuz'da hiç girmemişim demek ki Temmuz'da başladı ama sistem tam oturana kadar yazmadılar. Benim cezalarda Ağustos'ta girdiğim radar cezaları.

Bir elimde kronometre, diğer elimde hesap makinesi manyak ettiler iyice bizi. Yol boyunca hesap yapmaktan gına geldi.

bunlar müşterinin talebiyle mi hızlı gitme merak ettim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Mustafa Çakıroğlu yazdı:

Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sanırım büyük ihtimal urfa iskenderun gişeleri arasından 1 temmuzdan beri minimum 15 defa git gel yaptım birinde yavaş geldim diğerlerinde gına geldi ara ara kontrol ediyorum şuana kadar ses yok yada en sonunda boy boy gelecek olmamasını da bu sistemleri 30-40 kmde bir çalışma yapıp montaj yapıyorlardı ondan dolayı çalışmıyor olabilir diyorum...

IMG_4951.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bunlar müşterinin talebiyle mi hızlı gitme merak ettim [emoji4]

Aynen öyle oldu. Gelirse öderim dedi. Bugün ödemeye gidiyorum. Parada sıkıntı yok adamda. Bede zevkle basıyorum işte [emoji85]
--1 dakika sonra eklendi--
Kötü olmuş Mustafa, geçmiş olsun. 
İki kez Hamzabeyli ve Dereköy dönüşü tesislerde bekledim bu ortalama yüzünden, iyiki beklemişim o halde.

Abi Hamzabeyliye geliyorsun bi ciğerimizi yemeden geçiyorsun Edirne' den. Yolcu kendi karşıladı zaten cezaları. Kendisinin Mercedesi var o da en az benim kadar yavaş gidiyor ama benzinli aracı çok yakıyor. Böyle hem dinleniyor hemde trafikte boğuşmuyor.
--2 dakika sonra eklendi--
Geçmiş olsun.

Teşekkür ederim Serkan Bey.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.