Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Otoyollarda Ortalama Hız Tespit Sistemi Devreye Giriyor (1 Temmuz)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Mahmutbey gişelerinden sonra zaten bi trafik keşmekeşi oluyordu,şimdi iyice sıkıştı
Millet korkudan 90 nın üzerine çıkmıyor
Adam sana 120 hız sınırı vermiş zaten daha ne istiyorsun,bu da o yol için gayet makul bence fazlasına gerek yok
Ama zaten mıy mıy giden emmiler bu uygulamadan sonra vitesi boşa alıp giderler artık,ben de yanlarından 110 la geçerim nabayım [emoji54]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

cumartesi 129 sabit izmir-urla yaptım ama süre tutmadım.

bugun izmir aydın yaptım yine 129 sabit (gps değeri) tünelde kadrana göre 88e sabitledim. bi yerde çalışma var diye seyyar tabela ile 80e düşürmüşler epeyce bi mesafe ama çalışma filan yoktu yavaşlamadım, onun haricinde gişelere yaklaşınca yavaşlatıyordu, orada yavaşladım ama yazdığı kadar değil. sonuç olarak 41 dakika 13 saniye sürdü gişeden gişeye. bakalım ceza yersek mahkemede uğraşıcam. facebook gruplarında 120den fazlasına ceza geldiğini iddia edenler var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben geçen hafta Aydın Otobanında; İzmir'den  Germencik gişelere 117 sabit tünelde 79 sabit şekilde geçtim. Süre evde hesapladığıma göre 33 dakika olmalıydı ama eminim yanlıştı :D 37 dakikada falan geçtim. Yanımdan 150 ile geçende vardı 180'lede ama 90'la gidende vardı.. Bu sınırın 120 mi 130 mu olduğunun belirlenmesi lazım açık bir şekilde. Hayatımda geçirdiğim en sıkıcı otoban yolculuğuydu ama dinlendim tabi bu sırada. Bu tek artısı oldu benim için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, Kutluhan A. yazdı:

Ben geçen hafta Aydın Otobanında; İzmir'den  Germencik gişelere 117 sabit tünelde 79 sabit şekilde geçtim. Süre evde hesapladığıma göre 33 dakika olmalıydı ama eminim yanlıştı :D 37 dakikada falan geçtim. Yanımdan 150 ile geçende vardı 180'lede ama 90'la gidende vardı.. Bu sınırın 120 mi 130 mu olduğunun belirlenmesi lazım açık bir şekilde. Hayatımda geçirdiğim en sıkıcı otoban yolculuğuydu ama dinlendim tabi bu sırada. Bu tek artısı oldu benim için.

Kanun açık ve net hız sınırını %10 dan fazla geçmenin cezası var. 120ye kesiyolarsa hukusuz uygulama var, ben zaten öyle yapacaklarını düşünmediğim için 129la gittim. Gelirse uğraşıcaz artık. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Ozan Kar yazdı:

Kanun açık ve net hız sınırını %10 dan fazla geçmenin cezası var. 120ye kesiyolarsa hukusuz uygulama var

Birkaç kere yazdım, tüm mesafeyi 120'ye göre alamazsın, tünel, kavşak, tehlikeli viraj gibi pek çok yerde hız 70'e kadar düşürülebiliyor. 

Bu da ortalama hızı etkiler.

Bu nedenle hız sınırı nasıl veriliyor ise güzergah için norm sürenin verilmesi gerekir diyorum ya...

Ha sen halkını şizofren yapmak istiyor isen, ya da adam yerine koymuyorsan uğraşmazsın ayrı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Birkaç kere yazdım, tüm mesafeyi 120'ye göre alamazsın, tünel, kavşak, tehlikeli viraj gibi pek çok yerde hız 70'e kadar düşürülebiliyor. 

Bu da ortalama hızı etkiler.

Bu nedenle hız sınırı nasıl veriliyor ise güzergah için norm sürenin verilmesi gerekir diyorum ya...

Ha sen halkını şizofren yapmak istiyor isen, ya da adam yerine koymuyorsan uğraşmazsın ayrı...

ben zaten doğrudan mesafe bölü 132 demiyorum, tabi ki olması gereken süreleri paylaşmaları lazım ama paylaşılan süreler (herkesin paylaştığı resmi olmayan süreler) fazlasıyla yanlış. benim 41 dakika da gittiğim yola 70 dakika demişlerdi.

benim kullandığım otoyollarda hız düşürme fazla yok abi, eskiden dikkat etmediğim için son yolculuklardakileri yazıyorum.

izmir urla arası yok

ankara bolu arası yok (çalışma olan yerler hariç)

izmir aydın arası tünel 80 başka yok (çalışma olan yerler hariç)

birazdan izmir-çeşmeye de bakarım :D 

--11 dakika sonra eklendi--

işin ilginci ogs ücret tablosunda mesafe 99.6 km görünüyor öyle hesaplayınca ortalama hızım 145 km/h çıktı :D ufak bi şoktan sonra google mapsten baktım 85.2 km gösteriyor. bu durumda ortalama hızım 124km/h bu arada 129a sabitlemişken sadece 3 kere anlık olarak yavaşladım trafikten dolayı.

en azından %10 yok diyenlere gösteririm, hoş bolu örneğini gösterince şanslısın dediler :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Ozan Kar yazdı:

Evet taze taze izmir alaçatı yine 129-130 sabit (hiç çıkmadım) (sağlatanlar utansın) 22 dakika 15 saniye. Alaçatı kavşağına kadar hız düşürme hiç yok

Kamusal bir hizmet sayılır bu gezintiler, sonuna kadar detekliyorum :zha: Yalnız Çeşme Otoyolu bu uygulamaya dahil mi? Bildiğim kadarıyla İzmir - Aydın var ama Çeşme yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Semih O. yazdı:

Kamusal bir hizmet sayılır bu gezintiler, sonuna kadar detekliyorum :zha: Yalnız Çeşme Otoyolu bu uygulamaya dahil mi? Bildiğim kadarıyla İzmir - Aydın var ama Çeşme yok.

Tüm gişelerde işliyor sistem. Yani Ozan'ın gitti güzergahta Narlıdere gişelerden tekrar hız uygulaması yeniden başlıyor Çeşme gişelere kadar. Aksi durumda Çeşme-Aydın arasını veya Urla-Aydın vs. vs. arasını nasıl belirleyecekler.

Süleyman Ünal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.