Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Otoyollarda Ortalama Hız Tespit Sistemi Devreye Giriyor (1 Temmuz)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

16 dakika önce, Serdar Eryürekli yazdı:

Az önce Mersin'den dönerken bir yılanlık geldi aklıma onu uyguladım. Mersin gişelerden girdim, Adana gişelerine gelmeden bir önceki çıkıştan çıktım (Yenice çıkışı) şehir içinden dolanıp Adana gişelerini geçtikten sonraki girişten (Karaisalı) tekrar otoyola girip evime geldim. Yani Adana gişelerini etrafından dolanmış oldum. Normalde 21:00 de gişelerden çıkmam gerekirdi, 21:15 te de evde olmam lazımdı, bu şekilde 20:25 te evde oldum. Umarım tutar bu taktik.

sistem iki gişe arasındaki sürene bakmayacak mı? girdiğin gişe ve çıktığın gişe arasındaki mesafe belli..süren de belli...illa ilk giriş ile son çıkış arasında çalışmıyor bence sistem...ya da öyle çalışmamalı :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sistem iki gişe arasındaki sürene bakmayacak mı? girdiğin gişe ve çıktığın gişe arasındaki mesafe belli..süren de belli...illa ilk giriş ile son çıkış arasında çalışmıyor bence sistem...ya da öyle çalışmamalı [emoji4] 

İki gişe arası evet ama adana ve mersin gişeleri arasına bakıyor. Yani öyle tahmin ediyorum. Her gişe de yok bu uygulama.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Serdar Eryürekli yazdı:

İki gişe arası evet ama adana ve mersin gişeleri arasına bakıyor. Yani öyle tahmin ediyorum. Her gişe de yok bu uygulama.

olabilir ama :) ankara-istanbul otabanına aradan giriyorum ben...beni hesaplamayacak mı? bak yakma beni :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dün Kurtköy Çamlıca gişeler arasını kullandım. Her gün sabah akşam kullanıyorum bu yolu. Kural ve cezasına ait süre, hız doğru dürüst açıklanmadığı için herkes sarhoş gibi gidiyor. Doğru yanlış otoyolun bir adabı vardı, bu durumda o karışmış durumda. 120 ile giden solda sabit gidiyor, arkadan hızla gelene yol vermiyor, hala hızlı gitmek isteyenler  sağdan soldan makaslarla geçmeye çalışıyor. Durum biraz keşmekeş, bence bu durum hızlı gitmekten daha riskli.

Yurt dışında bazı yerlerde otoyollarda herkes aşağı yukarı aynı hızda (diyelim sabit 100-110) gidiyor ve şerit değiştirme olmuyor. Ortalama hız yüksek oluyor, 60-70 giden olmuyor, bence fena çözüm değil. Sürekli bir yere yetişecekmiş havasıyla bir araba öne geçmeye çalışan ruh hastalarına göre değil ama gayet akıcı oluyor. Elbette iyi denetim ve ağır ceza gerektiriyor. 

Bir de aklıma geldi bende Ogs var. Bir de Hgs alsam. :)   Birinden girip birinden çıksam. Bu ceza sistemi daha o kadar akıllı değildir. Ogs-hgs geçişini bile 1-2 gün arkadan tespit ediyorlar. :) 

Yine aklıma geldi :) otoyol çıkışına yakın mola yeri açsalar acayip para yapar, bir de giriş saatine bakıp çıkış saatini söyleyen app lazım. :) 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Parasını verir 180 le giderim o zaman. Bu kadar basit. Bunun önü de açılmış oldu. Pis fakirler 120 yi geçmesin.

Saçmalık yahu, başka birşey değil. İzmir - Aydın otoyolunda onlarca gişe var ve her gişe ayrı bir hesaplama gerektiriyor. Uygulama bu şekilde olacakmış. Ayrıca bugün emniyet şeridinde bekleyen onlarca araç görüntüsü düştü. Bu da ayrı bir ceza gerekçesi olacaktır doğal olarak. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

50 dakika önce, Engin Uzunoğlu yazdı:

Sürekli bir yere yetişecekmiş havasıyla bir araba öne geçmeye çalışan ruh hastalarına göre değil ama gayet akıcı oluyor.

ben buna alınırım ama. canım istediğinde istediğim kadar basarım, esas ruh hastaları hızı kaç olursa olsun sol şeridi terk etmeyenler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

ben buna alınırım ama. canım istediğinde istediğim kadar basarım, esas ruh hastaları hızı kaç olursa olsun sol şeridi terk etmeyenler.

Haha... su yorumunla ne farkin kaldi sol seridi isgal eden adamdan? mantik ayni "isteyen istedigini" yaparsa sag serit sol serit pek farketmiyor ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

Mesele hız yapmak değil ama :) 

Önümde 10 tane araba var, az çok bir fren mesafesi var 110 ile gidiyoruz. Geliyor arkadan selektör yapıyor. 10 araba var önümde çekileceğiz beyimiz geçecek. Kimse kımıldamıyor tabii, yol olsa bizde gideceğiz patlamamak lazım. :) Bu sefer arada bıraktığın üç kuruş fren mesafesi alana girmeye çalışıyor. Genellikle kimse oraya da sokmuyor arayı kapatıyor vs vs 

Önüm boş olsun 140'la, 180'le  gitsem yine çekilir yol veririm, yol istemeden çekilirim hatta. :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

Haha... su yorumunla ne farkin kaldi sol seridi isgal eden adamdan? mantik ayni "isteyen istedigini" yaparsa sag serit sol serit pek farketmiyor ?

niye? ben istediğimi yapacağım diye onu yavaşlamak zorunda bırakmıyorum ki, bi zahmet sollamaya çıktıysa biraz hızlanmasını bitirip uygun bi alan bulunca da bana müsade etmesini bekliyorum. 

Şimdi, Engin Uzunoğlu yazdı:

Mesele hız yapmak değil ama :) 

Önümde 10 tane araba var, az çok bir fren mesafesi var 110 ile gidiyoruz. Geliyor arkadan selektör yapıyor. 10 araba var önümde çekileceğiz beyimiz geçecek. Kimse kımıldamıyor tabii, yol olsa bizde gideceğiz patlamamak lazım. :) Bu sefer arada bıraktığın üç kuruş fren mesafesi alana girmeye çalışıyor. Genellikle kimse oraya da sokmuyor arayı kapatıyor vs vs 

Önüm boş olsun 140'la, 180'le  gitsem yine çekilir yol veririm, yol istemeden çekilirim hatta. :) 

abi bence oradaki olay şu en öndeki 130la gidiyor mesela, arkasındaki de 130la gidiyor, sağda girip çıkmalık ufak tefek boşluklar olsa bile adamlar nasıl olsa 130la gidiyorum diye (130u üst limitle gidipte sol şeritten sonsuza kadar gidebileceğini düşünenler olduğu için) aynen devam ediyor, arkasına gelmiş bir kaç saygılı sürücüde selektör yapmayınca dediğin şekilde 10 arabalık gruplar oluşuyor. tabi ki önü ve sağı dolu adama selektör yapmak doğru değil ancak önündekinden yol istemeden ona uyarak yavaş giden yada sağı dolu ancak onunla aynı hızda giden sürücüler selektörü BAZEN hakediyor. umarım açıklayabilmişimdir demek istediğimi. benim kendi gözlemim katılmayabilirsiniz tabi ki. BENCE sol şerit doğru kullanılsa trafikte bariz bir rahatlama olur kesinlikle. almanlar bunu yapaniliyorsa bizde yapabiliriz bence :) 

daha bugün gördüğüm onlarca gerizekalıdan (kimse üzerine alınmasın lütfen, gereksiz sol şerit işgali ve aynaya bakmama örneklerinden bahsediyorum) sonra biraz doluyum bu konuda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben o süreleri yazanın amacını an itibariyle çözdüm, hız sınırlarının altında giden bile o sürelerin çok altında kaldığını görüp gişeden geçmeden bekleyecek gişe çevresinde ortalık karışacak büyükler bu iş olmadı diyip iptal edecek. başka açıklaması yok :D 

GERMENCİK 29/06/2017 14:59:24.360 AYDIN 29/06/2017 14:59:24.360

sistem daha başlamadan sapıtmış :D izmirden girmiş olmama rağmen germencikten girip aydına ışınlanmışım :D

tünelde 88 haricinde 132 sabit ile gittim, doğru süreyi gösterse güzel bir veri olacaktı ancak şunu söyleyebilirim babam ve kardeşim bu otoyolu sürekli kullanıyor, 2 side limitlerin altında kullanıyor sürekli ona rağmen evden eve (kapıdan kapıya bile değil, park edip eve çıkması dahil) 1 saat 15 dakika kadar sürüyor karşıyaka aydın :) 1 saat 11 dakika tamamen yalan yani. 50 dk civarı bir şey olsa gerek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.