Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Vernik Atması (Şeker Kırmızı)

Fahri Tetik

Soru

Öncelikler herkese selamlar saygılar.

2014 makyajlı kasa focus 3 (şeker kırmızı 3 bin tl civarı renk farkı istenilen boya) ' ümde son zamanlarda tamponlarda vernik atma problemi yaşadım. Ön tamponda resimde göreceğiniz bölgede vernik atması oldu garantiden onarımı yapıldı 2017 nisan ayında. Şimdi ise arka tampondada ufak bi yerde olduğunu gözlemledim. Servis boyamaktan yana sıkıntı yapmıyor genel merkezle konuşup onarımını yapıyorlar, ford garantisi bitsede sıkıntı çıkarmaz vernik atmasına boya gene yaparız diyor ama insanın canı sıkılıyor. Kaportada boyada bir sıkıntı yok sadece tamponda gösterdiğim yerlerde oldu şimdiye kadar. Servis plastik parçada tam boya tutmayabiliyor sıkıntı çıkabiliyor diyor taş gelirde tampona tazikli su ile yıkandığında olabilir diyor. Tamponlar expertize girmiyor ileride bi satarken bir sıkıntı çıkarmaz diyor ama.

Kaporta aksamında olsa dava açacam valla tampon olduğu için bi şey yapmadım.

Sizinde başınıza geldimi acaba böyle bir durum neler yaptığınız acaba.

IMG_0832.JPG

IMG_0833.JPG

IMG_1081.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 10 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
5 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Sizin yaptığınız şeyleri yapmaktan başka bir şey yok ki. 

Bizim başımıza geldi mi? Arama bölümüne:  'Vernik atması' yazarak sonuçlar kontrol edilebilir.

teşekkürler hocam. Yanlız şöyle bi şey diyecem 2004 2008 yılları arasında 307 im vardı şeker kırmızı oda metalik kırmızı renkti ben böyle bi şeyle o araçta karşılaşmadım. Acaba bu boyadamı sıkıntı var ki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ayni durum benimde basima geldi. Bendeki de seker kirmizi ve ayni yerlerde vernik atmasi var. Boyanacak mecburen.

--0 minutes later eklendi--

Ilerde o atan kisim artarak genislemeye basliyor. Yani pek gormezden gelebilinecek gibi olmuyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Ayni durum benimde basima geldi. Bendeki de seker kirmizi ve ayni yerlerde vernik atmasi var. Boyanacak mecburen.

--0 minutes later eklendi--

Ilerde o atan kisim artarak genislemeye basliyor. Yani pek gormezden gelebilinecek gibi olmuyor.

Teşekkürler hocam

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 dakika önce, Fahri Tetik yazdı:

Teşekkürler

Çok dert edilecek bir durum değil bence, servis nasılsa sahip çıkıyor ve sorumluluğunu yerine getiriyor...

Keyifle, kazasız ve belasız kullanın aracınızı...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 dakika önce, Fahri Tetik yazdı:

teşekkürler hocam. Yanlız şöyle bi şey diyecem 2004 2008 yılları arasında 307 im vardı şeker kırmızı oda metalik kırmızı renkti ben böyle bi şeyle o araçta karşılaşmadım. Acaba bu boyadamı sıkıntı var ki.

Boyada sorun yoktur kaldı ki siz bu soruyu servise sormadınız mı zaten, ne cevap verdiler ? :)

Hata olacağını sanmam, aracın tasarımı bile bu tür şeylere sebep olabilir.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Boyada sorun yoktur kaldı ki siz bu soruyu servise sormadınız mı zaten, ne cevap verdiler ? :)

Hata olacağını sanmam, aracın tasarımı bile bu tür şeylere sebep olabilir.  

Hocam burda maksat kafamızı rahatlatmak insanın böyle durumlarda canı sıkılıyor ondan. Serviste aslında bi şey diyemiyor plastik aksam olabilir diyor geçiyor.

Ama dediğim gibi peugeot un boyası focusa göre daha narindi çabuk çiziliyordu ama böyle beyaz güneş yanığı gibi vernik atması onda hiç görmedim. Bu araçtan önce gene focus 3 vardı oda metalik griydi ondada yoktu böyle bir şey, ondan konu açtım zaten.

Neyse sağlık olsun boyanacak zaten yapacak çare yok. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 hour ago, Fahri Tetik said:

gene focus 3 vardı oda metalik griydi ondada yoktu böyle bir şey

Metalik grinin boyasi renkli, vernigi seffaf.

Seker kirmizinin vernigi de boyasida renkli. Yani araba ayni araba ama boyama teknigi farkli. Belki baska renklerdede vardir bu renkli vernik olayi. Boyanin formulu ile ilgili bir problem yasadigini dusunuyorum fordun. Herneyse servis sahip cikiyorsa boyatin gecin. Kafa yoracak can sikacak bi durum yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 saat önce, Fahri Tetik yazdı:

ben toplam 3 sene iki farkli şeker kırmızı focus kullandım iki aracımda da böyle birşeyle karşılaşmadım.Focusa en cok yakışan renk bence keyfini çıkarın ,pek önemli birşey gibi durmuyor  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.