Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

C-Max Ses Sistemi Hakkında

Günal Y.

Soru

Herkese Merhaba,

2017 model Titanium C-max'imdeki ses sisteminin detaylarını merak ediyorum ama açıkçası pek sağlam kaynak bulamadım. Etis'te aracımda "ICE Feature Pack 34" ibaresi var ama detay olarak sadece 6 hoparlör olduğu belirtilmiş. Ben diğer detayları (kapıları vs açmadan) da öğrenmek istiyorum. Hoparlör markaları, güçleri, ohm değerleri, ana ünitenin markası, modeli, ses çıkış gücü vb. gibi.

Konuyla ilgili bilgisi olan varsa paylaşmasını rica ediyorum.

Teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Bir zamanlar aksesuar kataloğunda bu hoparlörler vardı ama makyajlılarda nasıl bilmiyorum. 6 hoparlörlü sistemde ön ve arka hoparlörlerin kodları farklı. (Fordun orjinal ürünleri fomoco markadır, sony sistemde daha kaliteli olanlarını kullanır)

hoparlor liste 1.jpg

hoparlör liste 2.jpg

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cevap için teşekkür ederim. Ancak bu kodlardan ben hiç bir bilgi bulamıyorum. Fomoco ile aratıyorum, ford diye aratıyorum çıkmıyor. Hoparlörlerin güçleri aksesuar kataloğundakiler gibiyse Serkan Beyin eklediği amfiden sisteme eklemeyi düşünüyorum. Araştırmaya devam edeyim ben.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yapmak istediğiniz kalite hakkında fikrim yok ama ben olsam amfi ile uğraşmazdım herhangi bir kaliteli hoparlör takar geçerdim :)  Veya işi bilenlerin yerine gider parası neyse verir sistem yaptırırdım. 

Maslak oto sanayiide güzel bi yer var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Zamanında Focaller, Audisonlar, Alpine'ler, aktif crossoverlar, izolasyonlar vb baya bir uğraşmış, bekarken epey bir sermaye akıtmıştım bu işe. Şimdi isteğim o kadar yüksek ve detaylı bir şey değil. Hem zaten istesem de arabada pek yalnız kalamadığım için dinlemek te pek nasip olmaz. O nedenle hafif güç artışı denemek istiyorum. Önce ufak bir amfi sonra iyi olmazsa ufak bir hoparlör değişimi düşünüyorum. (Ama belki de hiç bir şey yapmam)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Günal Yılmaz yazdı:

Cevap için teşekkür ederim. Ancak bu kodlardan ben hiç bir bilgi bulamıyorum. Fomoco ile aratıyorum, ford diye aratıyorum çıkmıyor. Hoparlörlerin güçleri aksesuar kataloğundakiler gibiyse Serkan Beyin eklediği amfiden sisteme eklemeyi düşünüyorum. Araştırmaya devam edeyim ben.

Pioneerın kendi kodları üzerinden bulabilirsiniz. Gerçi eskimiş olabilir. Bu katalog 2013'e ait. Diğer kodlar fordun finis kodu, servisten almak için. 

Kuga da 6 hoparlör ile gelecek. Sitedeki Pioneer subwooferı alıp sonucu görmeyi düşünüyorum ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 saat önce, Günal Yılmaz yazdı:

Zamanında Focaller, Audisonlar, Alpine'ler, aktif crossoverlar, izolasyonlar vb baya bir uğraşmış, bekarken epey bir sermaye akıtmıştım bu işe. Şimdi isteğim o kadar yüksek ve detaylı bir şey değil. Hem zaten istesem de arabada pek yalnız kalamadığım için dinlemek te pek nasip olmaz. O nedenle hafif güç artışı denemek istiyorum. Önce ufak bir amfi sonra iyi olmazsa ufak bir hoparlör değişimi düşünüyorum. (Ama belki de hiç bir şey yapmam)

Merhaba, zamanında bu işle bu kadar uğraşmışsınız madem şöyle bilgi vereyim nacizane: Eğer hoparlörler sony değilse (ki 6 hoparlör olduğuna göre sony olamaz) beş para etmeyen dandik Çin malı hoparlörlerdir. Ben infinity taktım. Ana üniteyi de sony ile değiştirdim. Bu sefer de basslar rahatsızlık verecek şekilde sertleşti. Sonra önlere sony buldum taktım, şimdi eh işte idare eder ama zevk vermiyor. Sonuç: sadece hoparlörleri sony ile değiştirirseniz orta halli bir ses sisteminiz oluyor. Ama eski titanyumlardaki tadı vermiyor malesef.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sony tadını bulabilmek için, arkaları da değişmeli, arka kapılara tweeter takmalı, ve hatta ana üniteyi de değiştirmeniz gerekiyor (6 hoparlörlüler ile 9 ve 10 hoparlörlülerin ana ünite de farklı). Yine de c-max'da focus tadı bulmak hayli zor. Tavan çok yüksek, kapılar çok büyük. Sesi açtınız mı trimler oynuyor. Ucuz çözümler isteniyorsa, öncelikle kapılara yalıtım hayli etkili (forumda konusu var).

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İş gittikçe büyüyor :) Ana ünite de farklıysa epey değişiklik gerekecek. Açıkçası ben şu anda sattığım Volvo v40 taki ses sistemi seviyesini yakalamaya çalışıyorum. Onun üstüne gerek yok. O, 8 hoparlörlü bir sistemdi ve gayet tatminkardı ses kalitesi açısından.

Not: Yukarıdaki yazımdan sonra Volvo'da kullanılan hoparlörleri araştırdım. Bir çok parça gibi onlar da Ford ile ortak gibi görünüyorlar. Hoparlörlerde M5XUG diye bir ibare var (Sanırım üretici parça numarasını ifade ediyor). Aynı ibare Fomoco markalı ürünlerde de mevcut. Enteresan.

b.png

Günal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Murat Kavuk yazdı:

Sony tadını bulabilmek için, arkaları da değişmeli, arka kapılara tweeter takmalı, ve hatta ana üniteyi de değiştirmeniz gerekiyor (6 hoparlörlüler ile 9 ve 10 hoparlörlülerin ana ünite de farklı). Yine de c-max'da focus tadı bulmak hayli zor. Tavan çok yüksek, kapılar çok büyük. Sesi açtınız mı trimler oynuyor. Ucuz çözümler isteniyorsa, öncelikle kapılara yalıtım hayli etkili (forumda konusu var).

C-max'i 9 hoparlöre tamamladım, Birde pioneer koltuğun altına attım, (ilk bi bas ayarını yaptık öylece yatıyor orada) ben gayet memnunum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 saat önce, Murat Kavuk yazdı:

hatta ana üniteyi de değiştirmeniz gerekiyor

ana ünitede kayda değer bir fark yok. ruslardan böyle okumuştum. bende focus-cmax arasında bi fark duyamadım. hatta focus bi tık daha iyi, hacimden dolayı diye düşündük.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Daha önceden temin ettiğim izolasyon malzemelerini dün ufak ufak uygulamaya başladım. Dün vakit darlığından sadece bir kapı yapabildim. Devamı haftaya. Bu arada C-max kapılarındaki izolasyon forumda gördüğüm kapı izolasyonlarından farklı azıcık. Forumdaki focus fotoğraflarında eksik olan bir de beyaz sünger gördüm dün. Ayrıca kapıda yer alan kontrol modülü de dikkatimi çekti. Diğer arabalarımda orada öyle bir parça hatırlamıyorum.

DSC_02291.jpg

DSC_02281.jpg

DSC_02251.jpg

DSC_02261.jpg

DSC_02271.jpg

DSC_02241.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
43 dakika önce, Günal Yılmaz yazdı:

izolasyon

Günal kolay gelsin de biz döşemeyi değil de kapının iç tarafını kapladık, o siyah malzemeyi yapışan yerlerinden falcata ile keserek açıp sac kısmı kapladık...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.